Jako oheň a led. Dvoufázový zmizík na rozšířené póry

Nahřívací a chladicí duo pleťových masek dostává všude pět hvězdiček, až mi to bylo podezřelé. Pod kosmetickou lupu jsem dala detoxifikační masku Premium Hot & Cool Pore Pack Duo. Co myslíte, stáhla široké póry?

* Tmavě šedá maska zahřívá a světle šedá chladí.

Premium Hot & Cool Pore Pack Duo má dva šroubovací kelímky. První (vrchní) maska nahřívá pleť pro otevření pórů. Druhá (spodní) maska naopak chladí a bere si na starost jejich stažení.

Nejdřív teplo, potom chlad

Začíná se logicky tou zahřívací maskou. Hned po otevření mě překvapilo, že tmavě šedá lesklá hmota má celkem hrubou peelingovou strukturu a voní trochu jako čokoláda. Přiloženou špachtličkou nanesete trochu na obličej, jemně (!) rozetřete a necháte 5 minut působit. Zdánlivě se nic moc neděje, jenže jakmile dáte ruce z obličeje a necháváte masku působit, cítíte pořádné zahřátí. Těch pár minut se dá vydržet, ale umím si představit, že citlivá pleť by ječela. Mé smíšené to bylo naopak moc příjemné.

Dvojice masek na rozšířené póry funguje na jedničku, dá ale zabrat citlivé pleti.Dvojice masek na rozšířené póry funguje na jedničku, dá ale zabrat citlivé pleti.

Hřejivou masku pak smyjte vlažnou vodou – z mé zkušenosti je studená nebo teplá vyloženě nepříjemná. Po lehkém usušení obličeje nanášíte světlejší masku, tentokrát z většího kelímku. Ta je o poznání tužší, aby pořádně držela a zapadla do všech pórů. Natírání bohužel není žádný med, navíc čím déle mám masku otevřenou, tím spíš používám místo špachtle prsty, protože mi padá a nedrží úplně dokonale.

Tato chladicí maska se nechává působit 10–15 minut, během kterých se barva mění ze světle šedé k lehce namodralé. Můj první pokus jsem málem obrečela, protože neutrální kaolinový odér se nenápadně měnil v mentolovou jízdu. Takže cool efekt opravdu dorazil, až jsem si musela sednout a moc se nehýbat. Proto doporučuju spíš menší množství a pečlivě se vyhnout očnímu okolí a místu pod nosem. Tato brečící epizoda se mi stala jen úplně poprvé a každá další aplikace byla bez potíží. Asi že jsem měla dobrou motivaci, když jsem viděla výsledek po smytí masky…

Výsledek za pár slziček stál.Výsledek za pár slziček stál.

Verdikt

Nechci vychvalovat, ale musím. Pleť byla krásně vyhlazená, stažená a hlavně bez kráterů! I když jsem seděla doma v pyžamu, měla jsem pocit, jako když jdu od kosmetičky (která mi zakazuje po čištění sahat na pleť… a stejně si nemůžu pomoct). Všimla jsem si taky, že póry vydržely stažené i druhý den.

Premium Hot & Cool Pore Pack Duo doporučuju všem, koho trápí černé tečky, póry jako kanály a před zrcadlem můžou sedět s kapesníčkem třeba obden. V kritické pleťové fázi ji dávám jednou týdně po koupeli, abych té hřejivé masce pořádně pomohla. Když se černé tečky drží zpátky, dělám udržovačku jednou za 2–3 týdny nebo když nemám čas vyčistit pleť manuálně.

Detoxifikační duo bych ale nedávala na podrážděnou a citlivou pleť, ať vám neuhoří obličej. Pokud jste však přežili Mask of Magnaminty od Lush, dvojice Hot & Cool vás nejspíš nerozhodí. Moje pleť ji snášela po prvotním šoku dobře, a tak ji po spotřebování ráda koupím znova. Takže díky, Koreo, cena i časová „námaha“ za to stojí!

Cena: 750,– za balení 20g+30g (seženete v obchodech Sephora)

Další zkušenosti s maskou Premium Hot & Cool Pore Pack Duo »

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.