Nivea útočí! Je make-up s houbičkou opravdu taková bomba?

Houbičkový make-up Cellular Filler je teď všude. Stojí tato kosmetická novinka za utracené pětikilo?

* Novinka od Nivey pozitivně překvapila. Pečující make-up spíš funguje jako tónující krém

Kouknu na YouTube, vyskočí na mě reklama. Otevřu časopis, tam zase Nivea! Make-up v houbičce se chce intenzivně dostat do našich kosmetických taštiček, tak jsem mu dala šanci k pořádnému otestování. Moje pleť teď nabízí vše od suché šupinaté brady přes problematický nos až po mastné čelo. Jak dopadly pupínky a první vrásky?

Jak make-up vypadá a jak se používá

V drogérii vás čeká trochu hledání, pokud stejně jako já intuitivně zamíříte k dekorativní kosmetice. Krabičky s make-upem Nivea totiž najdete u pleťové kosmetiky a čisticích gelů. Překvapilo mě, že světlý odstín nebyl úplně pro Sněhurky, zatímco střední a tmavý odstín mi přišly relativně podobné. Sáhla jsem tedy po variantě medium a těšila se na výkon.

Houbičkový make-up má balení jako pudr, jen je vyšší, má pevný malý houbičkový aplikátor a (co je super) opravdu velké zrcátko. Dovnitř se musíte probojovat stisknutím tlačítka vepředu, aby se uvolnily panty. První vrstva k aplikátoru a zrcátku je bezproblémová, ovšem dostat se k houbičce napuštěné make-upem? To už tak jednoduché není a párkrát si líčení musíte vyzkoušet, než na to přijdete.

Verdikt: Polštářové překvapení

Cellular Filler byl vlastně úplně jiný, než jsem čekala. Houbičkou se totiž myslí samotný zásobník na make-up (o ten obtiskáváte polštářek, kterým se líčíte). Nečekejte tedy konzistenci minerálního make-upu, který nedávno testovala kolegyně Janča. Nivea se oproti němu snadněji zapracovává do pleti a hlavně nepráší. Velmi dobře přilne k pleti a vrství se jedna báseň. Byla jsem opravdu příjemně překvapená, že i zdánlivě tmavý odstín se dá přirozeně rozetřít. Pleť tónuje a krásně sjednotí, takže mi zmizely nepěkné flíčky a začervenání. Jemná, typicky niveácká, vůně byla příjemným bonusem.

Make-up má spíš vlastnosti velmi dobrého tónujícího krému, pleť je celý den hydratovaná pocitově i na dotek. Šupinaté části obličeje pochopitelně nezvládl, ale suché skvrny bez potíží překryl. Akorát kdo máte mastnou pleť, dejte si bacha! Za dvě hodiny se budete lesknout jako zrcátko, takže pudr s sebou! Účinky obsažené kyseliny hyaluronové zaznamenávám těžko, leda bych jí mohla přičíst, že make-up nevytahuje drobné vrásky. Spíš je jen lehce zahladí.

Dvě velká ALE vidím pouze v hygieně (houbičku je potřeba opravdu pravidelně čistit) a v trvanlivosti make-upu. I přes pečlivé zabetonování je jasné, že z něj za pár měsíců moc barvy nedostanete. Nivea však tímto make-upem boduje a pozornost si zaslouží, povedl se mnohem více než její BB krém.

Cena: 499 Kč za 15 g

Podobné pěnové make-upy

Máte vyzkoušený make-up nebo BB krém od Nivey?

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Váš příspěvek

Nejčtenější