Recenze růžové vody Purity Vision: Je nejlepším pomocníkem, nebo zbytečností?

Osvědčí se přírodní zázrak, který prý zvládne zastoupit hromadu kosmetiky?

* Růžovou vodu všichni chválí. Je ale skutečně kosmetické must-have?

Růžová voda Purity Vision dostává samá dobrá hodnocení… až je člověku podezřelé, že by jedna lahvička dokázala tolik věcí. Voda údajně zvládá čistit a hydratovat pleť, zklidnit podráždění, zahnat pupínky, nahradit podkladovou bázi a ještě na závěr zafixovat make-up.

100% růže nahusto

Samotné růžové aroma má své obdivovatele i odpůrce – umí být až příliš těžké, intenzivní až zatuchlé. To ale není případ růžové vody od Purity Visions, která je velmi lehká a osvěžující a okolí neobtěžující.

Nahrává jí také složení: všechny růžové vody, které jsem zatím našla, mají další příměsi (třeba alkoholu nebo aspoň nějaké jiné parfemace), zatímco Purity Vision obsahuje 100% růžovou vodu.

Verdikt: Zklidnění ano, pod make-up ne

Růžová voda od Purity Visions výborně tonizuje, dočišťuje a zklidňuje pleť. Jedno až dvě stříknutí uklidní pleť po čištění nebo leckdy zkrotí i červenání mých svědivých vyrážek. Na druhou stranu, 100% přírodní složení může někomu pleť pro změnu podráždit.

Růžovou vodu používám převážně na osvěžení, amatérskou aromaterapii a na dočištění pleti – stačí dvě dávky na tamponek a setřít. Vodu také přimíchávám do jílové masky Rhassoul od stejné značky, kterou hezky ovoní. Růžovka se mi dobře osvědčila i na odlíčení běžné řasenky, proto ji s sebou beru na víkendy jako svou multifunkční kosmetiku. Těch pár dní zvládne nahradit kosmetický arsenál od čisticího gelu po zklidňující mléko.

Používat růžovou vodu místo podkladové báze nebo fixátoru make-upu mi ale připadá velmi nadsazené. Čistě přírodní pleťová kosmetika zkrátka nezvládne zázraky, na které jsme zvyklé u dekorativní kosmetiky, a bohužel jsem nepozorovala žádné prodloužení výdrže líčení. Poslouží leda k odmaštění pleti během dne, aniž bych zasahovala do vrstvy make-upu.

I přes všechna pozitiva bych neřekla, že růžovka je koupelnová nutnost pro všechny. Vím, že bych se bez ní obešla… jenže jakmile máte osvěžující lahvičku po ruce, těžko si od ní odvykáte. :)

Cena: 185 Kč za 100 ml, 242 Kč za 250 ml

Další růžové vody k vyzkoušení

Další hodnocení růžové vody Purity Vision »

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Doporučená kosmetika

Nejčtenější