Novinky: Burberry, Versace, Narciso Rodriguez

Dnes jsem vyzkoušela zářivě fuchsiovou Narciso Rodriguez for Her in Color, Yellow Diamond od Versace a také velmi očekávanou Body, a to v obou verzích. Splnila vehementně propagovaná novinka od Burberry očekávání? Dozvíte se v recenzi.

#START-12343#

Barevná Narciso Rodriguez for Her in Color je novou variací na původní Narciso Rodriguez for Her, mám ovšem dojem, že se vůní příliš neliší. Snad krémově květinová část je oproti originálu (konkrétně Eau de Parfum - růžový flakon) ještě o něco zdůrazněna.

V první fázi je cítit především pačuli spolu s dřevy; pak se objeví krémová složka, která voní jako gardénie s pižmem a dalšími bílými květinami a na nějakou dobu pačuli téměř úplně přebije. Kdo nakonec ze sporu těchto dvou tváří vyjde vítězně? Je to nositelka - protože oba póly parfému se prolnou a vzájemně se doplňují až do samého konce, který je ve znamení pačuli a dřev. Pačuli je totiž jedna z nejvytrvalejších složek, jaké se v parfémech používají, a její závan stále cítíte i po dlouhé době, kdy ostatní složky dávno vyprchaly. #END-12343#

#START-12738#

Versace vytěžuje populární Bright Crystal - letos spatřila světlo světa nová variace Yellow Diamond. Ten název je takový… nepromyšlený? Prvoplánový? Bude taky Blue Diamond, Green Diamond, Purple Diamond a tak dále? Šlo by to nabarvit na spoustu odstínů a obsah by se ani nemusel moc měnit. Zatímco Bright Crystal mám na seznamu zdařilejších, dobře udělaných svěžích vůní, Yellow Diamond se tam určitě nedostane. Je sice nositelná a své příznivkyně si jistě najde, je ovšem velmi tuctová, nenápaditá, neosobitá, prostě odbytá.

Začátek je silně citrusový, rozhodně ucítíte slibovaný citron a chvíli si ho užijete, než začne vykukovat květinová složka. Yellow Diamond se změní v běžnou ovocnou květinovku a už takový zůstane. Květiny nelze jednoznačně identifikovat, snad převládají frézie a mimóza? Dvourozměrná nuda. #END-12738#

#START-12727#

Na novou vůni Body od Burberry jsem se těšila. Ohlasy jsou velmi rozporuplné - někdo Body nesnáší, někdo se do ní zamiloval. Což je spolehlivý singál, že nejde o průměrný parfém, ale bude na něm něco zajímavého.

Podle názvu Body (Tělo) jsem měla představu vůně, která se bude držet blízko kůže a zdůrazňovat její přirozenou vůni; něčeho s pižmem, pudrem a smyslnými tóny. Bylo mi víceméně vyhověno. Body je poměrně nenápadná vůně, v níž se prolíná lehce sladké pižmo, stopa vanilky, stopa fialek/kosatce. Na závěr sklouzne do téměř slaného pižmového sametu. Intenzita vůně je velmi nízká a výdrž u normální verze prachmizerná, doporučuji proto zkusit také eau de parfum intense (v parfumeriích je mívají hned vedle sebe). Sami uvidíte, která vám bude lépe vyhovovat.

Neřekla bych, že jde o tak přelomovou vůni, jak se firma snažila naznačit masivní reklamou, za vyzkoušení však rozhodně stojí. #END-12727#

Autor: Ada

.

Témata článku

Váš příspěvek
dusty 11.10.11 16:09

Body je tisíca variácia niečoho. Skúsila som ju dnes na ruke, krku i vo vlasoch, po troch hodinách cítim Pur Blanca. Povedala by som, ze najlepšie využitie bude po horúcom večernom kúpeli spolu s kvalitným telovým olejom - kokosovým alebo mandľovým. A potom šup do postele. Prípadne ešte nastriekať na vankúš. Určite by som do nej neinvestovala, vôní tohto typu je habadej.

Příspěvek upraven 11.10.11 v 16:10

74SLena 6.10.11 13:45

Na Body jsem se těšila a jsem trochu zklamaná :-? . Burberry je má oblíbená značka. Z Body cítím trochu Far Away od Avonu. Asi ta růže a santal.

Sára 5.10.11 09:51

Narciso Rodriquez for Her in Color opět krásná vůně, kterou bych sice unosila ale je opravdu hodně podobná klasice, jako dárek by mě ovšem určitě potěšila, Body není špatná, já ji v ní vnímám hlavně intenzívně růže ale není to úplně můj šálek a Versace opravdu pro mě katastrofa roku.

verunka2201 3.10.11 11:25

Souhlas

Naprosto se ztotožňuji s popisem Yellow Diamond, to je prostě nuda na entou.
Nový NR se mi velice líbí, je to vůbec první odnož téhle vůně, kterou mohu bez potíží nosit; v EDP ani EDT jsem se tak pohodlně necítila. Dle mého je tam akcentováná hlavně růže na tom dnes již „klasickém“ moderním chypre základu. To mi imponuje, nějakou chyprovku, byť jen lehčí, bych na poličce rozhodně snesla. Škoda jen, že má na mě tak malou sillage i výdrž :( Ale to bohužel všechny NR. (U Essencí je to o dost lepší, ale ty mě zas tolik neberou.)

K Body jen dodám: doufám, že se z ní nestane masovka, to bychom v těch tramvajích jen stěží vydýchávali - kor v létě…

Příspěvek upraven 03.10.11 v 11:26

Nejčtenější