Yellow Diamond

Značka:

Versace

Rok:

2011

Složení (neověřené)

cedrát, hruškový sorbet, bergamot, neroli, pomerančový květ, frézie, mimóza, leknín, ambra, dřevo palo santo, pižmo

Parfuméři:

Morillas Alberto

Kategorie:

citrusově květinová

od 21 Kč
od 169 Kč
od 175 Kč
od 569 Kč
od 727 Kč
od 839 Kč
od 353 Kč
od 476 Kč
  • 24.07.16

Budu trochu strohej, sice cítim mimozu (cassie) ale jinak mi to voní, jako právě umyté vlasy a možná ještě trochu vlhké..

Nahlásit
  • 30.04.14

Ostrý a maximálně syntetický citrusový teror v úvodu do pěti minut naředí neurčité kytičky a za dalších pět minut zůstane řídká vodička.
Za dalších pět minut přiběhne uklízečka, přetře podlahu zatuchlým hadrem a do vzduchu vypustí trochu „svěží vůně“ z osvěžovače na veřejné toalety.
Po půl hodině se mi vůně líbí úplně nejvíc, úplně totiž zmizí.

Au.

Nahlásit
  • 29.12.12

…povianočný kľud, návšteva u kamarátky-výborná príležitosť poriadne si popozerať čo voňavého jej Ježiško priniesol..... a bola to krásna kazeta Versace Yellow Diamond: 100 ml EdT, malinký flakónik s olejčekom a telové parfémované mlieko. Flakón 100ml na mňa urobil „hu hu hu“......príliš strojený, postrádajúci akúkoľvek rafinovanú eleganciu či príťažlivosť jednoduchosti, ale… Versace je Versace, napokon z Bright C. si už človek na flakón zvykol. A celkom dobre sa to drží v ruke. Vidím na kamarátke, že príliš nadšená nie je. Asi vie prečo.....Idem teda testovať. Po streknutí ma udrie do hlavy mutant citróna a nezrelej mandarinky. Ovládla som sa, nekomentovala- predsa len je to dar a je to len prvých par minút, celkom iste sa to kyslo ostré čudo rozvinie do nejakých žlto zlatých kvetiniek. Napokon farba parfému mi to sľubuje, rovnako ako aj jeho názov. Po kyslom citróne prišiel tlmenejší citrón, taký, ako keby ho lúhovali 3 dni vo vode. Potom sa pridalo nieco nahorklé, dosť nepríjemné. Nebudem klamať, bola som už z tej vône dosť nervózna. Sadli sme si s kamarátkou k PC a pozreli zloženie, aj recenzie.Hovorím si- teraz to príde, tá čerstvosť kvetov, ospevovaná po recenziách. Dívajúc sa na zloženie srdca vône… a sem tam privoňajúc k zápästiu čakám a čakám a čakám…nedočkala som sa. Na mojej pokožke sa žiadne príjemné zážitky nekonali. Vôňa jednoducho preskočila srdce alebo môj nos absolútne ignoroval kvetinovú zložku. Ostal len horkasto, nakyslo trpký tón, ktorý mal v sebe čosi z lekna, niečo vodné, skôr vodnaté tam bolo. Aby som to uzavrela- vôňa ma sklamala, bola mi nepríjemná (ale čo je nepríjemné mne, môže niekoho iného uvádzať do extázy). A čo na to kamarátka? Nakoľko bol obďaleč aj darca parfému, ukončila to diplomaticky: „to je vôňa stvorená na tie najhorúcejšie letné dni“… a krásne oddialila jej nosenie najmenej o 6 mesiacov.......

Nahlásit
  • 11.01.12

Univerzální líbivá květinová vůně. Nejvíce z ní cítím mimózu, ostatní květiny bohužel nerozeznávám. Ačkoliv jsem odpůrce čistě květinových vůní, tak tato vůně se mi opravdu líbí. Je jemná, květiny jsou dobře slazeny, navíc v ní ještě cítím ovocný podtón. Ačkoliv se flakónek nikomu moc nelíbí, mně přijde super, přímo září optimismem a taková je i samotná vůně. Volila bych jich do šedivých dní, které rozzáří.

Nahlásit
  • 23.11.11

Mezi Versace rodinu flakónů s velkým platovým víčkem přibyla další barva, tentokráte žlutá. Výrobci napodobenin mají další námět k výrobě. Niky se mi nelíbily tyto flakóny ani vůně v nich a tak ke zkoušce přistupuji s neskrývaným opovržením až odporem (fanoušci Versace prominou), ale nic naplat, musí to být.

Po nádechu mám takový žlutý dojem… žlutý, ovocný, sladký. Počátek je překvapivě docela jemný, nepraští vás do nosu, ale pak vůně nabírá na intenzitě. Lehce kysele šťavnaté, jemně květinové…citrusy (spíš sladší citrón než pomeranč), květiny (ty jsou poměrně příjemné, lehce mimóza, pomerančový květ). Kyselé a svěží je to opravu výrazně, až cítím, jak mi trnou zuby a sbíhají se sliny… jako když vidíte citrón.
Celé je to postaveno na cedrovo pižmovém základě (na ambru nebo zapomeňte).

Výdrž je celkem špatná, takřka mizivá. Na kůži zůstane jen pudrová (a nijak zvlášť hezky pudrová) stopa.

Nebudeme si nalhávat, je to vůně pro teens. Z tohoto pohledu je poměrně dobře udělaná, není vlezlá, neobtěžuje (pokud se s ní mladá slečna nepolije od hlavy patě) a především na jaře a létě bude příjemná. Úrovní je velmi podobná vůním od Avonu, ale přeci jenom propracovaná. Takže pokud chcete dárek pro dceru, která nechce vyčuhovat a vy zase nechcete, aby nevkusně a vlezle voněla, kupte jí Žlutý Diamant. Není řvavá, přiměřeně svěží a suše pudrový konec voní dlouho.

Nahlásit

Vlastnosti vůně Versace Yellow Diamond

Suchá vůně
Sladká vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Versace Yellow Diamond

Líbí se mi (55) 41%
 
Neutrální (45) 34%
 
Nelíbí se (33) 25%

Hodnocení odbornice

  • 03.10.11

Versace vytěžuje populární Bright Crystal - letos spatřila světlo světa nová variace Yellow Diamond. Ten název je takový… nepromyšlený? Prvoplánový? Bude taky Blue Diamond, Green Diamond, Purple Diamond a tak dále? Šlo by to nabarvit na spoustu odstínů a obsah by se ani nemusel moc měnit. Zatímco Bright Crystal mám na seznamu zdařilejších,...

číst více

Reklama


Reklama