Parfumerie Générale: PG10 - Aomassaï

Vidíte to složení? Já jsem se na něj před zkouškou podívala také a zmocnil se mě ambivalentní pocit někde mezi hrůzou a těšením - na sladké gurmánské vůně si rozhodně nepotrpím, myslím tím na nošení, na druhou stranu je celkem ráda očichávám. Pokud se mi na ruce nepromění v agresivní cukrovou vatu, což by u karamelu a pražených oříšků celkem i hrozilo, ale na druhou stranu tu máme kadidlo či vetiver, takže ze složení se nedá příliš odhadnout, co se bude dít.

Po otevření vzorku se na mě vyvalila přesladká vůně karamelek, asi jako když se vám na zuby nalepí Toffifee. Ve stejném duchu se nesl i začátek vůně, který je silně, ale opravdu silně karamelový. Vzápětí se karamel začne pálit. Kadidlo, zřejmě ruku v ruce s vetiverem, který má v čistém stavu až nesnesitelné kouřové aroma, zastře vůni neproniknutelnou clonou dýmu.

Na začátku své parfémové ‚kariéry‘ bych to namouduši okamžitě utíkala umýt, ale dneska už snesu ledacos. Aomassaï si určitě nepořídím a nosit ji nebudu ani pod pohrůžkou násilí; kombinace karamelu a lékořice se suchým, kouřovým základem skutečně není moje krevní skupina. Vyválejte pralinku ve žhavém uhlí a přivoňte :)

Přežijete-li počáteční intenzivní půlhodinku, dočkáte se zmírnění, kdy se z Aomassaï stane sice pořád kombinace karamelu, lékořice a kouře, ale už nezabíjí vše živé v okruhu několika metrů. Na samém konci pak kouř téměř vymizí a zůstane vám sladká vůně nastrouhané mléčné čokolády. Parfém bude zajímavý pro všechny milovníky netradičních, spíše sušších gurmánských vůní s karamelem, čokoládou a kadidlovými tóny; třeba taková Lolita Lempicka Au Masculin, drtivě sladká A*Men (vlastně i ten Angel), přímočará Chocolovers, orientální slaďárna Casmir - patří-li cokoli z toho mezi vaše oblíbence a vůbec, čím silnější, tím lepší, naleznete pravděpodobně zalíbení i v Aomassaï.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

mety 16.04.09 11:42

omlouvám se ale nějak jsem se uklikla a tak teď znovu. Vůni od PG mám zatím jenom jednu, ale ta stojí za to, pro mě na léto absolutní jednička a sice jsou to kerylské zahrady č. 16. Cítím z ní fíky a evokuje ve mě slunce, moře zkrátka úžasnou dovolenou někde na pláži. Byla jsem očuchat hodně letniček s tím, že si musím nějakou vybrat, ale připadají mi,že jsou si všechny podobné, ale zahrady určitě nikde neucítíte je to fakt originál, na mně drží dobře, ráno se navoním a ještě v poledne mám na vůni ohlasy. Je pravda, že je to trohu dražší, ale stojí to za to, koupila jsem si jí u pí. Sáry v luxusních parfémech ona je fakt úžasná a její služby a vůně rovněž.

Sára 16.11.08 18:32

Tak já mám pocit, že vůně PG drží naprosto perfektně, taková Musc Maori ještě za týden ze svetru přerazí naprosto cokoliv, ale k Aomassai - pro mě milovnici gurmánských vůni, kadidla naprosto úchvatná vůně, nádhera, krása!!!, jsem jí momentálně naprosto unešena a tak jistě nejsem zcela objektivní, než mě ten záchvat zamilovanosti trošku přejde - navíc ještě k tomu mi ji již několik lidí pochválilo, což u těchto nichovek zase tak obvyklé nebývá - souhlasím, že je to typově obdobná vůně jako již nevyráběná Organze Indecénce.

Dagmary 08.10.08 21:34

Tak tak,za ty prachy…Mám tři dny odstřik Aomassai Nr.10,docela se mi zamlouvá,ale jen na čmuchání a na chvíli.Nedovedu si představit,že bych ho nosila celý den.A moc dlouho nedrží.

evik33 10.05.08 12:54

Hm, tak ony nedrží…? To sem velice rozčarovaná, koukala sem se na internet a tyhle vůně stojí přes 2tis za 50ml. To by člověk očekával, že to je něco lepšího jak ty „davovky“ z Fannu, které musí člověk aplikovat velmi často.

andrea 28.04.08 13:03

moc pěkné
inspirovalo mně to

estelle 23.12.07 14:38

Aomassai je uz na mna trochu vela ohna a dymu…nenosila by som ani, keby ma prinutili :-) zato mojmu manzelovi sa velmi pozdavala a vonala na nom velmi muzne…trochu ako vonne tycinky.

Svatka 30.10.07 15:17

na www.parfemy-de-luxe.cz už těch vzorků moc nemají, a pokud nejsou k očuchání v Brně, pak je to asi smůla.

Kerze 23.10.07 20:38

Ado, v tom s Tebou souhlasím. Já, co čtu tyhle stránky už si v běžné Sephoře nebo Fannu ani nemůžu nic vybrat…No, já už si tam mohla máloco vybrat i předtím, tak teď se mi alespoň otevřely nové obzory…
Pokud jde o AOMASSAI, tak výdrž je střední ( na mně tak 2-3 hoďky ), ale třeba Harmatan, Yuzu nebo Musc Maori - půl hodiny a je po vůni…bohužel…

anonymní 23.10.07 14:47

Opravdu nedrží? Mě se totiž moc líbí. Doporučila bych ji milovnicím Organzy Indecénce, které ji už nemohou sehnat. Mají téměř totožný základ. Celkově je A. temnější a kořeněnější.

Ada 23.10.07 11:42

Je to vlastně dobře, že mě neoslovily, protože to znamená, že nejsou univerzální a líbivé - takových by mělo být víc, abychom si každá mohly vybrat tu svoji pravou a jedinou. Jenže vykládej to třeba Bossovi nebo Ferragamovi, že :)

Kerze 22.10.07 22:01

Ado, píšeš v úvodu, že tě vůně z PG neoslovily - mně naopak oslovily téměř všechny - PG používá při výrobě vůní minimum kytek a maximum jedlých ingrediencí a to já můžu, ale když ony mají všechny tak mizivou výdrž - Aomassai nevyjímaje…už jsem byla skoro rozhodnuta si ji koupit, ale…

Přidat komentář

Nejčtenější