Parfumerie Générale: PG10 - Aomassaï

Vidíte to složení? Já jsem se na něj před zkouškou podívala také a zmocnil se mě ambivalentní pocit někde mezi hrůzou a těšením - na sladké gurmánské vůně si rozhodně nepotrpím, myslím tím na nošení, na druhou stranu je celkem ráda očichávám. Pokud se mi na ruce nepromění v agresivní cukrovou vatu, což by u karamelu a pražených oříšků celkem i hrozilo, ale na druhou stranu tu máme kadidlo či vetiver, takže ze složení se nedá příliš odhadnout, co se bude dít.

Po otevření vzorku se na mě vyvalila přesladká vůně karamelek, asi jako když se vám na zuby nalepí Toffifee. Ve stejném duchu se nesl i začátek vůně, který je silně, ale opravdu silně karamelový. Vzápětí se karamel začne pálit. Kadidlo, zřejmě ruku v ruce s vetiverem, který má v čistém stavu až nesnesitelné kouřové aroma, zastře vůni neproniknutelnou clonou dýmu.

Na začátku své parfémové ‚kariéry‘ bych to namouduši okamžitě utíkala umýt, ale dneska už snesu ledacos. Aomassaï si určitě nepořídím a nosit ji nebudu ani pod pohrůžkou násilí; kombinace karamelu a lékořice se suchým, kouřovým základem skutečně není moje krevní skupina. Vyválejte pralinku ve žhavém uhlí a přivoňte :)

Přežijete-li počáteční intenzivní půlhodinku, dočkáte se zmírnění, kdy se z Aomassaï stane sice pořád kombinace karamelu, lékořice a kouře, ale už nezabíjí vše živé v okruhu několika metrů. Na samém konci pak kouř téměř vymizí a zůstane vám sladká vůně nastrouhané mléčné čokolády. Parfém bude zajímavý pro všechny milovníky netradičních, spíše sušších gurmánských vůní s karamelem, čokoládou a kadidlovými tóny; třeba taková Lolita Lempicka Au Masculin, drtivě sladká A*Men (vlastně i ten Angel), přímočará Chocolovers, orientální slaďárna Casmir - patří-li cokoli z toho mezi vaše oblíbence a vůbec, čím silnější, tím lepší, naleznete pravděpodobně zalíbení i v Aomassaï.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější