Pierre Balmain: Miss Balmain

Miss Balmain, klasická vůně z roku 1967, se mi dostala do chtivých ručiček v podobě miniatury. Nevím, jestli se dřív dělala tak tmavá nebo už obsah miniatury ztmavl věkem, ale při nanášení na kůži jsem měla dojem, že se natírám Jodisolem. Nebo švédskými kapkami, jejichž odér se na začátku na chvíli ozval, ale naštěstí zmizel. Moderní verze, která se nyní prodává (a kterou vidíte na obrázku), je o něco světlejší.
Začátek mě příliš nenadchl, jsem zvyklá, že začátky bývají ostré (zvlášť u starých vůní) a teprve postupně se parfém rozvonívá a uklidňuje, jenže Miss Balmain to vzala obráceně - nejprve jen tak lehce šepotala a teprve za chvíli nabrala na síle. Je to spíš mírná vůně a pokud to nepřeženete s aplikací, bude se držet blízko vás a nebude nikam utíkat.
Při pohlédnutí na název se člověku nemůže nevybavit také klasická, ale mnohem známější Miss Dior. Společné mají jen to, že i Miss Balmain je chypre, na rozdíl od Miss Dior však jemnější a hlavně velmi kožená chypre. I když ve složení kůže není uvedená, je ve vůni výrazně cítit. Kromě kůže a chyprových tónů z Miss Balmain voní květiny - narciska, trochu jasmínu, uvedené konvalinky jsem necítila, stejně tak růži - tu snad jen v takových těch náznakových podtónech jemné, sušené růže.
Kromě Miss Dior se nabízí srovnání s Chanel No. 19, což je také jemnější kožená chypre s květinami. Miss Balmain je více květinová a celkově jemnější, zatímco No. 19 mě moc nebaví a jeho chypre tóny mi svou intenzitou lezou na nervy (pro milovnici chypre tak silné nebudou, ale já chyprovky špatně snáším), Miss Balmain bych si dokázala vzít na sebe.
Závěr? Většina dnešních slečen je zvyklá nosit vycmrdlé ovocné vodičky, ovšem v dobách, které s Miss Balmain už pomalu končily, se mladé dámy zdobily chypre parfémy. Přesně pro takovou elegantnější, nerozjařenou slečnu, která nemá potřebu vystavovat na libimseti.cz svou fotku ve spodním prádle, přizdobenou růžovým rámečkem a gramaticky nepovedeným nápisem v angličtině, by se Miss Balmain hodila.

Líbí se vám? Vyzkoušejte:
Bandit - tuhle vůni asi jen tak neseženete, ale kdyby se vám náhodou poštěstilo, čichněte si, jak vypadá drsná motorkářská matka Miss Balmain;
No. 19 - chypre, kůže, květiny;
Cabochard - tuto vůni neznám, ale údajně je to také kožená chypre, podobná Miss Balmain


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

derad 27.10.10 23:06

Miss Balmain mi od počátku hlásila podobu s Aromatics Elixirem (ovšem Miss není tak komplexní). ke konci svého vonného života se ovšem s podobností a vůbec s chypre paletou téměř rozloučí a na (mé)kůži leží květinová vůně, jenž je díky základu laděná lehce pánským směrem.

Bea 28.09.10 10:27

Klasická chypré-kožená vůně jako No.19, Courreges Empreinte.I když se teprve dopracovávám do středního věku a spíše střelená, než dáma, v těchto vůních se skvěle cítím.Trvalo ale nějaký čas, než jsem k nim vzplanula.Z Miss Balmain je cítit klasika, tradice,kvalita.Kdo má tento typ vůní rád, bude si libovat.Pod suchými až kouřovými chypré tóny jsou květiny, rozvoní se hladce, drží se u těla, výdrž výborná.

Myskamauska 01.04.10 08:51

Já si na vycmrdlé vodičky moc nepotrpím,ale tuhle vůni bych nemohla nosit.Dělá to asi ta kůže,kterou v parfémech nesnáším a zvedá mě žaludek.

Slimek 03.09.08 18:07

Vůnička hned ze začátku skutečně připomíná Chanel No. 19, ale ten hned vyvane a ona ztemní a pozvolna mohutní a mohutní, …pozor na bolení hlavy. Jinak moc krásná.

estelle 17.07.08 23:44

Tak tento typ voni ja vobec nemusim…dala by som ju do vo fore znamenj kategorie „vune pro stare báby“ , aj ked je to slecna - Miss Balmainová, ma aspon sto rokov :-) Milovnicky tejto vone,prepacte!

Tana 01.07.08 05:58

Včera jsem ji vyzkoušela z odstřiku a je fakt pěkná. Nejdřív opravdu jen šepotá a pak nabere na síle. Je to přesně tak. Nejvíc cítím narcisku s nádechem kůže. Nenapadlo by mě, že se mi chypré bude líbit.Navíc drží skvěle. Měla jsem ji na zápěstí od 18hodin a ještě ráno byla jemně cítit.

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější