Priscilla Presley: Moments

Tato vůně, představená zřejmě v roce 1990, se už nevyrábí. Podobně jako jiné parfémy, které se daly za přiměřený obnos zakoupit i mimo parfumerie, měla hodně fanynek; a jak už to tak bývá, jednoho krásného dne z prodejen zmizela a fanynkám zbyly jen oči pro pláč. Podařilo se mi ulovit miniaturu a můžu proto napsat recenzi; pokusím se i o doporučení nějaké vhodné náhrady.

Složení vůně jsem nikde nenašla, na jednu stranu mě to zlobí, protože i recenzent je rád, když se má čeho chytit, na druhou stranu už mám v hlavě dostatečnou databanku čichových zážitků, abych si s takovou vůní mohla zahrát na hádanou.
Pročichala jsem se poctivě od začátku do konce a jsem si jistá, že dominantní květinou - neboť Moments je hlavně květinová vůně - je pomerančový květ. Takový ten svěží, s pomerančovým nádechem, jaký je třeba v Pur Désir de Fleur d'Orangeur nebo Orange Flower od Yardley; nebo také v Tendre Poison, který se Moments hodně blíží.

Společný mají i mýdlový tón, Moments je květinově aldehydová vůně s lehce chyprovým nádechem (tipla bych si špetku větvičníku v základu, který jí dodává vzdálený podtón suchého listí jako je třeba v Rive Gauche nebo Fleur de Fleurs, ale protože jde opravdu jen o podtón, nejsou tyto vůně Moments příliš podobné).

Z ostatních květin bude v Moments nejspíš růže, možná nějaká ta fialka nebo konvalinka, v základu pak kromě větvičníku ještě nějaké jemnější dřevo (cedrové, růžové). Vůně je lehká, květinově svěží, díky aldehydům a nepřeslazenému základu je rafinovaně ženská a elegantní. Určitě by se hodila pro mladou dívku, a je škoda, že se takové vůně dnes příliš nedělají - co si mají počít slečny, kterým se nelíbí prvoplánové rebelské svěženky s rádoby sexy vanilkou? V drogerii si vyberou jen s velkými obtížemi a v parfumeriích je to také na delší pátrání.

Kdybych nevěděla, o jakou vůni se jedná, bez váhání bych ji umístila do běžné parfumerkové cenové kategorie. Byla Moments na drogerii výjimečně dobrá, nebo se dřív ty levnější vůně dělaly nějak poctivěji?
Kromě Tendre Poison bych doporučila pátrat mezi aldehydovými květinovkami. Škoda, že White Linen neobsahuje pomerančový květ; možná by se dala nakombinovat s Tendre Poison nebo ještě lépe zmíněným soliflorem od YR nebo Yardley. Pokud se někde dostanete k původní Nině nebo k Farouche, zkuste taky, je to podobný styl vůně. A vůbec cokoli s pomerančovým květem by se vám mohlo líbit, pokud vás na Moments přitahoval takový ten jemný, květinově svěží závěr.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

zuzka.h 08.03.11 13:13

Neviem ako vonia, no mne sa velmi páčila od Priscilly vôňa Indian Summer, to bolo niečo úžasné škoda, že to už nedostať. Ale ked sa k nej dostanem bude moja.

tarnes 16.11.10 13:34

Někdy před 15 lety jsem také vlastnila Moments. Nedávno jsem si objednala Cabotine zelenou od Cres , která mi Moments velice připomíná, veliká podobnost…

Mona 05.11.10 17:35

To byla prostě nááádhera. Poprvé jsem se s ní setkala ve Vídni a utratila za ní téměř všechny „diety“, ale co by člověk neudělal pro radost (a když je vám navíc pěkných „20“, tak je Vám jedno, že budete zbytek týdne o hladu:-) ). Pravdou je, že žádná jiná už takhle podařená nebyla, ani profláknutá davovka G.Sabatini nebyla taková. ŠKODA…

Saruna 01.03.10 20:45

Na mě dost těžká,což mi na ní vadí, i když těžší vůně snesu.I mamina si na ní v 50 letech připadala ještě mladá:-)Je dobrá,ale pro hodně starou paní.

Jean 01.03.10 20:00

Milko, tak to je bomba. Já si ji pořád ještě pamatuji z těch devadesátých let.
Byla úžasná.

Tomona 22.12.09 08:11

Tak ji mám už doma a světe div se, nezkažená,čer­stvá,pořád stejně okouzlující…Tester 75 ml z Aukra za 200,–.Ten,kdo ji prodával,nevě­děl,o jaký poklad se jedná!Pravda,na některých zahraničních netech ji ještě nabízejí, jen mi vrtá hlavou,jestli to jsou nějaké historické zásoby(ale to by znamenalo tak dobrých 10 let,což by se nejspíš projevilo na kvalitě,či spíš nekvalitě,vůně)a nebo se ještě někde vyrábí???Můj aktuální dojem z této vůně - bohatá,vzdušná a zároveň velice smyslná.Ještě mě napadla podobnost s La Perla od La Perla

Tomona 14.12.09 09:55

Ještě dodatek: souhlasím s tím, že je typově podobná Tendre Poisonu od Diora…

Tomona 14.12.09 09:50

Já ji dnes sehnala na Aukru, jsem zvědavá, v jakém bude stavu, zda již nebude zkažená. Ale riskla jsem to, tuto vůni jsem si kdysi pořídila na základě toho, že jsem jí voněla známá a připadala mi úchvatná ( ta vůně :-) ).Vzdušná a bohatá.Taky nechápu, proč skončila. Byla nepřehlédnutelná.

Milka 10.12.09 15:48

Přátelé, dostala jsem Moments letos 19.11. od svých synů k 50. narozeni­nám!!! Obří balení a sehnali ho přes net v USA, takže ještě někde „žije“. Byla jsem nesmírně šťastná i dojatá. Zdraví Milka.

miliček 20.09.09 12:49

Celá dlouhá líta ji s mojí makou sháníme,ale marně!Vystřídala jsem různé parfémy,ale tento je nepřekonatelný!!!Ško­da,velká škoda,že nenávratně zmizel,Zdenka.

bb 06.08.09 21:21

Právě jsem našla jakýsi zbyteček této vůně, vrátila jsem se myšlenkami do roku 1992-1994, úžasná vůně i po letech, jěmně kořeněná, prostě nenapodobitelná, tuto vůni jsem milovala, škoda že zmizela z obchodů.

Lynnet 30.04.09 20:44

Moments mě tak nezaujala jako Experiences od které mám do teď schovaný flakon. Nejsem si jistá zda bych si ji koupila znovu,ale tenkrát jsem byla z Experiences naprosto unešená.

ina 19.03.09 16:21

používala som tento parfem a bola to fantázia. Na moje prekvapenie mi ho zohnala pred rokom dcera na nete cez nejakú parfemku a musím povedať že som bola velmi štastná . Tak si ju šanujem , že ešte mam a každé jej požitie „bolí“ pretože viem , že ked sa minie tak ju už velmi ťažko niekde zoženiem. VELKÁ ŠKODA.

chechtalka 17.01.09 22:39

teď jsem zadala název parfému do vyhledávače a našla jsem jí v nabídce na http://www.perfumemart.com...třeba to někoho zaujme:o))

chechtalka 17.01.09 22:37

používala ji moje o 20 let starší kamarádka, dáma…a jako mladé děvče jsem si takto představovala dámu - decentní, lidskou, vzdělanou, s rozhledem a vůní, která ji charakterizuje:o))

Éternité 14.12.08 13:02

Byla to vůně mojí mamky. I flakonek se mi líbil. Občas jsem se jím navoněla a připadala si jako velká dáma:o) Jo, to už je dávno.

Dagmary 31.08.08 21:26

Na Aukru nedávno opravdu byla,zaváhala jsem.Ale k těm levným vůním,jak píše Ada - pokud si pamatuju,nepatřila k nejlevnějším­.Stála kolem 800 - 1000,menší balení, a v té době to byly dost pálky.Já milovala od Priscilly Roses and More (ukořistila jsem nedávno 3 balení,2× EDT a 1 x EDP též na Aukru)a stály mě nyní tolik,jako dřív jedno 50 ml.Jenže:i EDT má stejný flakonek jako EDP,a ceny se pohybovaly kolem té tisícovky za 50 ml.Ale v v drogerkách bývala k dostání volně v regálech i nějaká řidší,v lahvičkách stejných,jaké se používají dosud.Zřejmě verze Deo okolo 200 korun a bývala taky krásná.Asi poctivěji udělaná Dea?Jojo,jenže fakt nám zbyly jen oči pro pláč : - )))

Arome Klára02 24.06.08 12:28

Hledala jsem na netu flakonek, abych vzpomněla na oblíbenou vůni mé mámy a našla i něco málo složení, ale to už Ada určitě " nasála " :

Year Introduced: 1990
Scent Type: Wody Oriental- Classical
Top Notes: Rose, Sandalwood, Vanilla, Ylang-ylang

Arome Šárka02 22.06.08 21:08

Ještě se mi vybavilo: bylo mi sladkých dvacet let a já šla na Disko vyloženě pocákaná touto vůní. Hned - jakmile jsem se postavila do rohu a rozhlížela se po sále a barech, přistoupil ke mě kluk, či chlap, nebo-li muž a řekl mi, že krásně voním. Já jako jelito začala něco žvanit o vůních, ale tuto již z hlavy nevymažu a mám na ní snad ty nejúžasnější vzpomínky :). Nyní jsem si ji koupila na Aukru a nelituji. Možná mi připadá více mýdlová než kdysi, ale stále je to ten neodolatelný Moments.

mutr 18.06.08 07:54

Musím se i já připojit k milovnicím této vůně.Už deset let se snažím najít alternativní náhradu,ale nejlíp by bylo znovu ji začít vyrábět,je prostě jedinečná a nenahraditelná.

anonymní 30.05.08 14:27

Dostala jsem ji kdysi dávno od manžela, bohužel, zrovna jsem byla v jiném stavu a strašně mi z ní bylo zle, takže skončila u kamarádky, té se líbila moc… Pamatuji si jen, že se mi Moments jevily jako ostrá, květinová vůně… a když jsem nedávno uviděla ten půvabný flakon s krabičkou na obrázku, úplně se mi ty hrozné pocity vrátily…Škoda, že už se nedá koupit, zajímalo by mně totiž, jak by na ni reagoval můj nos dnes, bez těch rozbouřených hormonů:))

Širín 09.04.08 14:39

Ach Moments… to byla moje úplně první vůně. Tuším, že mi bylo tak 16 let a byla to také první (a na dlouhou dobu poslední) vůně, kterou mi někdo pochválil. Jedna starší dáma v autobuse. Pro mě je to nostalgie. Nikdy nezapomenu :o). Dostala jsem jí jako „vyřazenou“ od maminky.

Kačaba02 27.03.08 20:39

Taky jsem ji ráda nosila,žádný další výtvor od P.Presley už mě tolik nezaujal,ale Moments byla dost výjimečná,aspoň v té době..

Jean 25.03.08 19:56

Ado, také moc děkuji za recenzi.Tuto vůni jsem objevila v devadesátých letech v Rakousku a od té doby jsem ji měla několikrát, než úplně zmizela. Je to škoda.

Mirka 19.03.08 18:47

Měla jsem ji moc ráda. Naposledy jsem si ještě stihla koupit tělové mléko. Myslím, že kvalitou do drogérie nepatřila, dobře držela a byla i dost drahá.

Arome Šárka02 19.03.08 12:46

Ado mnohokrát děkuji za recenzi. Byla to opravdu má srdeční záležitost a jsem ráda, že se mohu alespoň něčeho chytnout, když tato vůně vymizela tak rychle z trhu. Skvělý a obdivuhodný nos ! Děkuji.

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější