Farouche

Značka:

Nina Ricci

Rok:

1974

Složení (ověřené)

Popis parfému:

Farouche, květinově aldehydová chypre, je součástí sběratelské kolekce Les Parfums Collection. V rámci sbírky je k mání jako čistý parfém v 15 ml signovaném flakonku ze sklárny Lalique. Jinak se dá koupit i jako běžné balení.

  • 09.11.10

Ach… Farouche… tak moc jsem si ji přála a nemohla se k ní dostat a pak mi ji jedna dobrá duše darovala. Pochopitelně není miniaturka tak krásná, jako by byl flakón, ale já jsem šťastná, že vůbec je.

Tohle je jednoznačně nejkrásnější chypré vůně, co znám. Začátek je příjemně sladký po mandarinkách, ale ne těch z konzervy (které podle mě do vůní často přidávají), ale takových, co si na Vánoce oloupete. Není tůně mandarinkové kůry, ale plodu a šťávy… krásná, jemná, propracovaná.

Galbanum dává vůni jemný, balzámový nádech. Ale skutečně jemný… jemný je i jasmín a ylang-ylang. Tedy, jemný, ne že by snad složky nebyly cítit, ale… jsou prostě pěkně udělané. Jasmín a ylang-ylang dovedou být hodně protivné složky, až zabijácké, ale tady hladí a konejší. Celá ta vůně je kulatá, hladivá, konejšivá a neskutečně krásná, protože je vyvážená. Jakoby lékárník měřil na miligram přesně, kolik jaké složky dá.

Skutečně, flakón je důstojným obalem obsahu. Mohla by takhle vonět klidně Helena Trojská. Myslím, že tahle vůně podtrhne dokonalost ženy.

Nahlásit

Hodnocení parfému Nina Ricci Farouche

Líbí se mi (13) 65%
 
Neutrální (4) 20%
 
Nelíbí se (3) 15%

Hodnocení odbornice

  • 17.02.08

Farouche je vůně z roku 1974, navíc obsahuje aldehydy, a proto jsem byla připravena na trochu „nemoderní“ zážitek. Farouche by opravdu u zásadové milovnice módních květinových vůní s ovocem neobstála, ale její začátek je díky citrusově ovocné hlavě příjemně svěží. Abyste získali správnou představu, doplňte si k citrusům a broskvi i typickou...

číst více

Reklama


Reklama