Rochas: Aquawoman

Na papírku svěží vodní vůně, ze začátku mi přišla dřevitější, „sušší“ než vůně s vodními květy (jako bych v ní cítila maličkou stopu cypřiše). Šťavnatější vodní květy vystoupily až později, závěr byl na papírku leknínově melounový. Modrotyrkysová vůně pro milovnice vodní svěžesti.

Po letmé zkoušce na papírku jsem vyzkoušela Aquawoman i na kůži, a závěr je víceméně podobný. Na začátku je hodně svěží, voní po vodě a tyrkysovém moři, brzy z ní však vykoukne takový ostřejší tón připomínající borové a cypřišové osvěžovače. Ne že by byl špatný, mně to prostě přišlo moc a vadilo mi to - stejně jako mi vadí podobné stopy v Bvlgari pour Homme. Pokud pasete po nějaké mořské vůni, nenechte se odradit a Aquawoman určitě vyzkoušejte, v kategorii mořských vůní toho na trhu moc nenajdete. Borovice se naštěstí po nějaké době uklidnila a Aquawoman se proměnila ve směs vody, melounu a vodních květů. Její vodní svěžest je taková pronikavější, já tomu říkám „chlorovaná voda“ - vůně vody z bazénu je pronikavější a chemičtější než vůně samotné čisté vody.
Abych to tedy nějak uzavřela - Aquawoman nebude pro mě, vodní vůně nejsou kategorie, kterou bych nekriticky milovala a proto si vybírám. Líbilo by se mi něco realističtějšího, z Aquawoman příliš čouhá průměrná leknínovo-melounová směska. Už jsem ale narazila na horší vůně a především milovnicím vodních květin a melounově průzračných vůní Aquawoman k vyzkoušení vřele doporučuju.

Líbí se vám? Vyzkoušejte:
Into the Blue - podle mého soudu je o krůček blíž k realistické mořské vůni než Aquawoman
Ralph Cool - pravověrná letní melounovka
L'Eau par Kenzo


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Sendy 07.02.12 20:48

Ačkoli mám ráda silné a výrazné vůně, Aquawoman je vyjímka. S Adiným popisem se můj čichový vjem neshoduje, pro mne je právě zpočátku silnější kombinací sladkého dřeva a pepře, který sice není uveden, já jej ale cítím. Vodní tóny se rozehrají o něco později. Svěže jiskřivé. Melounové vůně voní docela jinak.

irena 16.04.11 16:05

Tuto vuni mam moc rada, patrila k mym favoritum, bohuzel ji uz ted nikde nemuzu koupit. Nevite nekdo, kde by se jeste dala sehnat. BTW: Ja tam taky necitila zadny meloun.

Violette 29.06.09 15:23

Na začátku se mi líbila, příjemně svěží, dokonce jsem si říkala, že to bude adept na koupi, ale potom se rozležela do pánské vůně a dokonce se mi z ní udělalo špatně, musela jsem se celá vydrhnout a přestříkat to něčím jiným. Brr. Meloun tam necítím vůbec. Ovšem partnerovi se líbila.

Jasněnka 21.04.09 11:24

Nevíte někdo, kde je tato vůně a také vůně Presence Intense od Mont Blanc ještě k sehnání za rozumnou cenu. Obě jsou to pro mě krásné vůně a prý už se přestávají vyrábět. Škoda.

xenie 18.07.08 22:43

Hezká, ryze letní vůně. Voní jako ranní svěží vzduch nad vodou. Říkám jí „můj soukromý přenosný bazén do kabelky“ :o))). Je ale taky pravda, že voní dost pánsky.

Mitzi 04.05.08 23:18

Jeden z mých prvních „drahých“ parfémů, láska na první pohled, vypotřebovala jsem 100 ml do poslední kapičky, ale druhý flakon už jsem si nekoupila. Stejně jako L'Eau par Kenzo (kterou jsem si před pár lety koupila a druhý den prodala), mi v Aquawoman dneska něco vadí, něco „chemického“. Into the Blue od Givenchy jsem ještě nepotkala, abych mohla posoudit, jestli se podobají právě tím, co mi nesedí, ale v Ralph Cool to obsaženo není… nějaké ty nahnilé vodní květy z umělé hmoty… podotýkám, že jsem milovnice vodních vůní, melounů, okurek… ale do vod Aquawoman už podruhé nevstoupím. Nedoporučuji koupit naslepo podle flakonu ;-)

elliss 18.12.07 17:48

Můj úplně první parfém-pro mě vůně čistoty,moře.­.Slavila jsem s ním docela úspěchy..

Přidat komentář

Nejčtenější