Bvlgari Pour Homme

Značka:

Bvlgari

Rok:

1995

Složení (ověřené)

HLAVA: čaj darjeeling, leknín
SRDCE: černý pepř, guajakové dřevo
ZÁKLAD: průsvitná ambra, pižmo

Parfuméři:

Cavallier Jacques

Kategorie:

květinová, chyprově dřevitá

od 19 Kč
od 117 Kč
od 489 Kč
od 589 Kč
od 670 Kč
  • 25.02.09

Hlava: bergamot, levandule, mandarinka, aldehydy, muškátový ořech, čaj Darjeeling, květy černého rybízu a pomerančovníku

Srdce: koriandr, karafiát, brambořík, kosatec, pepř, guajakové dřevo, brazilské růžové dřevo, kardamon, pelargónie

Základ: cedr, ambra, fazole tonka, dubový mech, pižmo, vetiver

Oficiální charakteristika: Společně s ostatními doposud vytvořenými parfémy, Bvlgari pour Homme se také odlišuje díky přítomnosti čaje ve svém složení. Tentokrát byl zvolen vonný čaj Darjeeling a jeho aroma charakterizuje citrusové a vodní tóny hlavy parfému. Počáteční pocit svěžesti následují jednoduché, ale intenzivní tóny srdce parfému, ještě poutavější díky kořenitým tónům pepře a suchým tónům růžového a guajakového dřeva. Parfém, klasický a moderní současně, uzavírá mošusový základ, který přináší příjemný pocit čistoty a jednoduchosti.

NEDĚLE VEČER
Posilněn předchozím nákupem naslepo, objednal jsem BLV Notte Pour Home. Jelikož jsem se já i můj noc nemohli dočkat nové dávky aromatických požitků, napadlo mě vyzkoušet zatím Bvlgari Pour Homme, které jsem obdržel coby pozornost za vánoční objednávku na netu (minikazeta, jejíž součástí vzorek je, mě tehdy nijak nezaujala, a tak neotevřená putovala do šuplíku). Nějaké vůně od Bvlgari už znám, tak uvidíme, čím mě překvapí tato na první pohled (myslím balení) klasická vůně.
S prvními molekulami, které doputovaly k mým čichovým receptorům, se začínají dít divné věci. Najednou stojím ve špatně zapnutém pyžamu, s vrabčím hnízdem na hlavě a ospalkami v očích na schodech vedoucích do přízemí a bosý (papuče zůstaly zakopnuté někde pod postelí) si to ťapkám na záchod a do koupelny. Tam mi to najednou dochází: „Přijel taťka!“ Vůně, která zůstává v koupelně po jeho holení, je nezaměnitelná. Letím do kuchyně – je to tak, taťka se vrátil z cest. Věším se mu kolem krku a v tu chvíli mi nic nechybí - jsem šťastný.
V první chvíli je vůně až trochu moc svěží, ale citrusové tóny (nepoznávám přímo bergamot, spíš vymačkaný citron nebo citronovou trávu) rychle odeznívají a na povrch se tlačí kořeněné složky. Muškátový oříšek je palčivý i hřejivý zároveň, pepř ještě víc umocňuje vzpomínku na tátu, který si bez něj nedokáže představit žádné jídlo (snad s výjimkou krupice). Přestože čaj by měl být cítit hned na začátku, já jej objevuju až později. A spolu s ním se prodírá i další koření a odněkud z povzdálí občas zavane i muškát. Pak už se vůně jakoby usadí a klidně doznívá mošusovými tóny.
Díky Bvlgari se mi najednou vrátily chvíle, které jsem tolik zbožňoval – tu báječnou vůni čistoty mám neodmyslitelně spojenou s tátovými návraty z cest. Spolu s ním se do poličky v koupelně vracela pěna a štětka na holení, žiletky a hlavně ona nezapomenutelná (a až do dneška neidentifikova­telná) vůně - jednoduchá, čistá, chlapská. A přestože, s ohledem na rok vzniku, to není tehdejší taťkova vůně – ode mě dostane přívlastek tatínkova, tatínkovská. A to jako výraz velkého obdivu. Zkrátka pro mě už to bude vždycky Bvlgari Dad.
Sice ještě nejsem táta (já vím, babi, že už mám načase), ale i tak si tuto vůni pořídím. Možná jako motivaci (babička by byla moc ráda) nebo alespoň jako klíč k zapadlým vzpomínkám.

Nahlásit

Hodnocení parfému Bvlgari Bvlgari Pour Homme

Líbí se mi (19) 53%
 
Neutrální (15) 42%
 
Nelíbí se (2) 6%

Hodnocení odbornice

  • 10.03.08

Bvlgari Pour Homme je velmi zajímavá, neotřelá pánská vůně. Mně se sice celkem líbila, ale velmi mi připomínala vůni čisticího prostředku Real - taková zeleně kořeněně dřevitá s čajem a pepřem, výrazná, netradičně osvěžující a nesladká. Není úplně typicky maskulinní a dala by se nosit i jako unisexová. Kdybych to zpropadené čistidlo neznala,...

číst více

Reklama


Reklama