Rochas: Rochas Femme

Rochas Femme patří k léty prověřeným klasikám. Vznikla v roce 1944 v představách Marcela Rochase a realizoval ji slavný parfumér Edmond Roudnitska; respektive bylo to obráceně, Roudnitska už měl parfém hotový a představil ho Rochasovi, který pátral po vhodné první vůni pro svou značku. Rochas zastával názor, že správnou dámu musí ještě před jejím příchodem oznámit luxusní vůně. Buď se pak začnete těšit, protože nositelku poznáte, nebo protože ji naopak neznáte a jste zvědaví, kdo to je. O vhodnosti parfémové „hlásné trouby“ můžeme s panem Rochasem polemizovat, klasičnost jeho prvního parfému je ovšem nezpochybnitelná.
V roce 1989 byl parfém reformulován a vzkříšen; vůně tedy neodpovídá stoprocentně původní verzi, takovou přestavbou však prošly prakticky všechny klasiky a nemá cenu proti tomu protestovat.

Femme se z kůže ohlásí silným švestkovým úderem. Ten vzápětí mizí a objevuje se kombinace větvičníku (takové lehce chypre tóny) a koření, a to především slibovaného hřebíčku a kmínu. Kmín možná znáte z parfému Kingdom, jemuž dodává silný živočišný odér ne nepodobný zpocenému podpaží.

Femme chvíli jako by hrozila, že mě něčím podobným oblaží také, ale naštěstí k tomu nedošlo. Místo toho se pěkně rozvoněla a vznikla ženská a velmi dobře sladěná harmonie, která se bude líbit milovnicím orientálně-chypre kombinací s nádechem ovoce - za všechny jmenujme Coco, 24, Faubourg, kterým je Rochas Femme značně podobná (a stává se tak horkou kandidátkou na dárek pro maminku :) ). Představte si lehce chypre základ (větvičník + pačuli), vanilky ani moc ne, v srdci krotkou růžovo-jasmínovou kombinaci, přikořeňte hřebíčkem a netradiční špetkou kmínu, a uzavřete šťavnatě teplou broskví.

Rochas Femme bych doporučila ženám, které se cítí jako filmové hvězdy ze 40. let (ostatně Marcel Rochas se při navrhování flakonu údajně inspiroval bujnými tvary Mae Westové) - mají rády své vnadné tělo, ze kterého rozhodně nikde netrčí žádné kosti, rády nosí spíš oblečení, které zdůrazňuje ženskost, než univerzální sportovní módu, a vyzařuje z nich zdravé sebevědomí a přitažlivost, i když nemají líbivou tvářičku. Věkově bych Femme nevymezovala, ačkoli asi spíš sedne zralejším osobám, správná nositelka se může najít i mezi sotva plnoletou generací.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Daniela44 11.11.11 12:10

Před lety, když jsem jí poprvé zkoušela, se mi nelíbila. Podivně větrová směs suché broskve a švestky, kmínu, a pačuli. Naopak už tehdy se mi líbilo, jak je zlatohnědá, teple hřebíčkově skořicová a větvičníková.
Potom jsem se pročuchala k Mitsouko, která mi přijde jako vlhká zelená sestra teplé hnědé Femme. V Mitsouko mě odpuzovala vůně starých náplastí, ve Femme kmín. Teď se mi líbí obě.
Znám ale jen verzi EDT z roku 1989.

Příspěvek upraven 16.11.14 v 09:03

Jitka 31.05.11 17:28

Rochas Femme mi silně připomíná Charlie Blue.

Huana 08.02.10 13:22

Na mě výdrž skvělá a taky se mi líbí víc než Chanely a jim podobné, má luxusní nádech starobylého parfému.

Greta 06.01.10 07:56

Je to klasika, ale ne tak aldehydově protivná jako chanely, rozvoní se do skořice a hřebíčku. Výdrž dost slabá.

evik77 24.04.09 14:50

Rochas Femme je chypre. Upřímně - zdá se mi hodně podobná s JS No.4 a Divou od E.Ungara. Snad je to tou kombinací koření a švestky. Rochas Femme je ovšem jemnější a méně výrazná. Alespoň na mně. Díky té jemnosti bych ji doporučila i těm ženám, které ještě s chypré nemají zkušenost. Tady nebudou příliš šokované.

Tomona 05.02.09 18:51

Já v ní cítím zpočátku hodně římský kmín, četla jsem, že nahradil močovinu, která byla použita v původní verzi této vůně.Teď se možná některým dámám může zvedat žaludek, ale i takové složky jako např. cibet, mošus, ambra či kastoreum (tedy vesměs výměšky živočišného původu) jsou nepostradatelnou součástí parfémů. Používají se jako fixátory a dodávají vůni hloubku, trvanlivost a smyslnost.Rochas Femme je velice vydařená vůně, jedna z těch, které to na Vás „nevybalí“v prvních pěti minutách, za trpělivost však budete odměněni šťavnatě teple smyslnou parádou.

chechtalka 17.01.09 22:00

tak do 100 let mi dělí ještě víc než polovina života:o))…ale podle popisu
by ta vůně mohla být pro mne..uvidím, jestli není moc silná…rozhodně vyzkouším a dám vědět:o))

anonymní 16.10.08 18:50

Ado děkuji za odpověď, ovoněla jsem dneska absolute a hned jak narazím na femme tak ji zkusím, výraznější vůně to já ráda :-)

Ada 16.10.08 10:33

Stačí, jestli jsi parfémově zralá, aby ses nelekla výraznější vůně. Jinak věk nehraje roli.

anonymní 15.10.08 23:08

co znamena, ze je pro zralou zenu? mne se zda docela chutne popsana, je mi neco kolem 30 a dala bych si rict, jenom se bojim, abych pak nebyla ve skatulce - zrala zena…to jeste vazne nechci byt

anonymní 07.10.08 15:35

Krásná a sexy vůně pro zralou ženu.

janas 24.09.08 12:00

Hezká recenze! Femme na to, že je chypré nemá ostrý nástup, je velmi ženská, teplejší a nasládlá (tou broskví)a dobrý držák. Kmín necítím, hřebíček ano a nejvíc růži.Hezky se rozleží - podoba s Coco tam je, Ale Femme se dá pořídit mnohem levněji.

Přidat komentář

Nejčtenější