Salvador Dali: Sea & Sun in Cadaquès

Jak napovídá lehce prvoplánový název, Sea & Sun je velmi svěží vůně, určená především na léto. Hlava je kombinací svěžího kumkvatu (malé citrusové ovoce) a meruňky s rybízovým podtónem, který určitě znáte z jiných vůní - je to oblíbená součást nejen svěžích, ale i květinově ovocných či gurmánských kompozic. Srdce tvoří vodní květy, které patří mezi typické pronikavě svěží složky.

Po vyprchání hlavy, což trvalo jako obvykle pár minut, se složky slily v jemně nasládlý ovocně květinový koktejl. Tak jemný, že ani nešel příliš do bonbonova, připomínal spíš lehkou meruňkově mandarinkovou šťávu s příchutí leknínu. Postupně zesládl o něco víc a po jisté době se naopak veškerá sladkost vytratila a zůstala téměř čistá, výrazně svěží vůně vodních květů.

Pokud se vám líbí spíš sušší, nakyslé či nahořklé letní vůně a ne nasládlé ovocenky, nebude pro vás Sea & Sun to pravé. Zařadila bych ho někam zhruba na půl cesty mezi Cheap and Chic I Love Love (které je bonbonovější a sladší) a Eclat d'Arpege (méně sladký), přičemž o něco víc se blíží tomu prvnímu. Po vyvonění do vodní svěžesti už se nepodobal ani jednomu z nich.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější