Sisley: Soir de Lune

Po dlouhé době jsem se konečně dostala k vyzkoušení Soir de Lune na kůži. Na papírku se mi moc nezdála, ovšem takovéhle vůně je nutné zkoušet na kůži, jinak se správně nerozvinou; označila jsem ji tehdy za vlhce dřevitou, trochu květinovou a trochu kořeněnou, a ne moc harmonickou. Vlhké dřevo zůstalo, nevhodné poznámky k harmonii si však po zkoušce na ruce můžu s klidem odpustit - samozřejmě to dopadlo mnohem lépe.

Soir de Lune patří do rodu temných, jako vyprahlý drn suchých chypre. Suché v tomto případě chápejte spíš jako ‚ne sladké‘, protože v Soir de Lune je i pronikavý vlhký tón, jako zurčící ledová voda. Jestli celá vůně působí chladně, na to jsem nepřišla - zdá se mi, že je chladná i horká zároveň, studený potok a rozpálené kameny na břehu dohromady. Cítila jsem černou zem, šedé dřevo, kov, tmavě hnědý, tvrdý hřebíček a svíravou citronovou šťávu. Když jsem se od toho temného dojmu pokusila oprostit, našla jsem i trochu růže, možná špetku broskve a orientálně teplé santalové dřevo.

Soir de Lune bych rozhodně doporučila k vyzkoušení každému, kdo už má trochu vytříbený nos a baví ho objevovat zajímavé, originální vůně. O Soir de Lune by se dal napsat příběh plný ponurých, romantických i vznešených metafor, je to vůně, která podporuje fantazii. A stejně rozhodně bych ji nedoporučovala ke koupi naslepo - je v ní mnoho tónů, které by mohly vadit, pačuli počínaje a konče složkami, které nabírají až dezinfekční aroma.

Soir de Lune bych přirovnala např. k Cabaretu, podobně zemité a dřevité vůni, která je ovšem o něco květinovější; k Eau des Merveilles; a napadla mě i Blv Notte, zdá se mi, že to, co v ní simuluje vůni vodky, se dostalo i do Soir de Lune, i když zbytek vůně je úplně jiný.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Myskamauska 19.08.11 09:20

Cabaret je podobný typově,ale nejpodobnější je dle mého Knowing,takže ten jsem si pořídila.Dokonce musím říct,že se mě líbí ještě o chloupek víc než Soir de Lune,navíc bonus v ceně.

Bea 14.07.11 19:26

Med a květiny, či hodně zralé ovoce,košík medově zralých broskví spolu s tím vlhkým studeným podzemním tónem, jako sklepení,ano Cabaret je tak nejpodobnější, ale Cabaret je ostřejší, říznější, pronikavější(ka­didlo a svěžejší květy), Soir de Lune je kulatá, hladká všechny složky rozmělněny a promíseny v medu.Necítím zde moc koření ani santal.

caciare 19.10.10 14:57

Mě tahle vůně dostala, je krásná a já už ji chci mít pořád na poličce. Navíc úžasný držák! Pačuli, ač ho nemusím, tak v této vůni je cítit jen minimálně a podtrhuje její krásu, cítím hlavně medovou složku, ale ne ulepenou, spíš heboučkou a při tom ne přeslazenou.No je to velká láska :))

barbucha 18.05.10 13:07

Skončila jsem ulepená od medu…:-(

Arome morgana 27.03.09 23:27

Holky,já ty vůně prostě asi nějak vstřebávám,Tahle krásná a zvláštní,před kterou mně každej varoval,že je silná a držák,na mně vydržela asi hodinu a pak nic,Tak nevím,mám to tak skoro se všema a jsem z toho nešťastná.

Garfield 06.03.09 18:37

Nezdá se mi,že bych byla nějaký čichací zelenáč,ale asi ještě opravdu nemám dost vytříbený nos, či co;)Tenhle parfém mi evokoval lehce proplesnivělou babku,která má kapsy napěchované zbytky mýdel.Tím s jelenem počínaje a podivně květinovým konče.Pochválím snad jen flakon.

malaeva 08.02.09 10:37

Líbí se mi, jak melisa napsala, že je to vůně starých bájí, vřesovišť, mlh a rašeliniště…Ta­jemná, poskytující prostor pro fantazii. V mém cítění do těch zamlžených všesovišť svítí slunce, které prohřívá a dodává energii.Dlouho jsem po Soir de Lune toužila, tak si ji teď užívám - a sklízím pochvalu.

Lela 05.02.09 16:47

Musím ale upozornit, že je třeba dostat se přes úvodní skoro brutální top noty.

Lela 24.01.09 11:32

Kdo jste se do ní beznadějně zamilovaly a nechcete přijít bankrot, kupte si Montana Parfum du Peau, která je o mnoho levnější a byla této vůni předlohou.

Slimek 13.01.09 20:02

Me celek pripada jako vonave mydlicko z ruzicek a trochou citrusu, asi i med, ktery se tu pise v ni najdu. Voni mi hned od zacatku, nemyslim si, ze je treba u ni na neco cekat, po rozvoneni jsou ale jeste zretelnejsi ruze. Vune je pomerne omamna, i kdyz se podava v podstate jako svezi chyprovka. Urcite je dost smyslna a dodava pocit cistoty. Muze byt, ze se z ni nekomu udela az spatne, ale ode mne velkou jednicku, nadhera.

Veru 10.10.08 18:04

Tou suchostí mi připomíná Dune od Diora, vlastně mají i dost podobné složení, ale díky citrusům a asi i té broskvi je pro mě snesitelnější: Duna mě skoro dusí, se Soir můžu i volně dýchat. Je fakt hodně zajímavá, a tím pádem i nedavová.

Melisa 04.09.08 13:38

Nádherná vůně, pravda trochu dezinfekce je tam cítit, ale jinak mne naprosto okouzlila. Vůně starých bájí, vřesovišť,mlh, rašeliniště…Hodně tajemná, poskytující prostor pro fantazii…Hlavně netuctová, vymykající se z řady „masovek“ a příliš prvoplánových vůní…Stejně jako luna sama…navíc jsem se v ní narodila,snad proto mě tak učarovala…

ankaj 29.08.08 20:09

Pořídila jsem si ji letos k narozeninám, tedy v létě. Ovšem - vyzkoušela předem v miniatrním provedení. Je hezká, opravdu moc zajímavá, taková - jiná. Trochu mě mrzí, že já v ní cítím především med - a pak dlouho dominuje, ale tato vůně není vůbec sladká - což mě zase těší.

Bibina 05.08.08 21:07

Konečně jsem našla něco úplně jiného. Je to nádherná vůně. Já ji používám běžně i v létě, stačí jednou stříknout a voníte nezapomunutelně po celý den. Musím říct ,že dost lidí hlavně mužů se ptá čím to tak krásně voním. Na mně medové složky ustoupily a výrazně vynikly citrus,pačuli, santal.Vřele doporučuji určitě stojí aspoň za vyzkoušení.

Sára 12.05.08 13:58

Teď co jsem zkusila Cabaret, tak opravdu tam podobnou zemitou linii ze Soir de Lune cítím. Komu se zdá Cabaret zatuchlá vůně ať Soir de Lune zkouší jen opravdu opatrně!!! Mě na první počich Soir de Lune evokoval staré prostory zámku. Pro mě je to nádherná vůně, ovšem je to opravdu hodně jiná vůně než na nás jinak valí trh. Každopádně vzbudí emoce - u někoho kladné, u někoho zcela záporné.

Arome Anna 07.05.08 16:00

Medová vůně tam převažuje, nebo taky vůně rozkvetlého lánu řepky - to je ten nektar. Po čase se vyhladí a je pořád výrazná. Mám založený papírek jen málo stříklý několik dní v notýsku a převoněl všechno ostatní. Je to čím dál lepší vůně. Kvalita, ale chce to čas a najít ten správný motiv pro právě tuto vůni. A taky peníze…

Carol 28.04.08 16:09

Medové bonbóny, sladké, lepivé - to je jediné, co cítím i po několika hodinách. Může se líbit jen milovníkům medové vůně a to muži bývají. Mě se nelíbí vůbec a ta cena je neúměrná.

Mitzi 27.04.08 21:41

Zkoušela jsem ji víc než dvakrát, vždycky na mně vynikde hlavně med, bohužel. Já ty sladce „jedlé“ vůně moc nemusím. Líbí se mi, ale není to parfém pro mě.

domenica 19.04.08 11:44

Nádherná vůně, nejvíc cítím citron-mimozu-med-santal. Cítím se v ní dobře v džínách i ve večerních šatech. Velice dobrá výdrž, trochu omamná, zvláštní …! Hodně mi připomíná jinou zajímavou vůní: Knowing (není divu - růže, mimóza, pačuli,santal)

jana 26.12.07 21:51

já jsem si vůni - 30ml.pořídila taky v Paříži a doma jsem si koupila hned rovnou stovku Je to opravdu osobitá a zvláštní vůně. Když jsem dorazila do práce, kolegyně se zeptala, čím to smrdím a hned vzápětí mi cizí paní řekla, že nádherně voním a že si ji jde rovnou koupit..:-))Myslím, že je to po dlouhé době něco, u čeho jsem rozhodnutá zůstat a navíc mi to připomíná tu krásnou Paříž…:-))

Zdenka 17.09.07 15:21

Tedy na mně se rozležela do silně medově omamné a nepříjemné vůně a omamná byla takovým způsobem, že se mi zvedal žaludek. Litovala jsem, že jsem si ji nechala stříknout rovnou na ruku, protože nešla vůbec dolů ani po několikerém drhnutí mýdlem a mně bylo špatně až do druhého dne. Takže kdo hledá dlouho držící silnou vůni, může vyzkoušet.

Sára 01.09.07 11:24

Na první přičichnutí na papírku mě příliš neoslovila, dokonce jsem zvažovala jestli je to opravdu ta vůně, kterou jsem cítila na jedné paní a marně jsem tehdy přemýšlela, čím tak zvláštně luxusně voní. Ovšem papírek jsem hodila do kabelky a ten v ní voněl ještě hodně dlouho. Vůni jsem si koupila a můžu říct, je třeba ji dávkovat velmi jemně a hodí se opravdu spíše do chladnějšího období k tmavšímu oblečení nebo obleku. Výdrž je úplně perfektní a budute vonět zcela jinak než všechny ostatní ženy. Na vůni si musíte trošku zvyknout, zpočátku je hodně ostrá, rozvoní se ale opravdu krásně a drží po celý den.

Zdena 21.08.07 20:24

Tuto vůni jsem vyzkoušela na předvádění v Paříži. Uchvátila mne na první přivonění.Myslím, že je velice sexy,cítím se v ní jako pravá Žena.Opakovaně se mne muži ptají co mám za vůni, že je velice sexy.Myslím, že není vhodná na denní nošení-dosti omamná!

Přidat komentář

Nejčtenější