Grès Cabaret
 

Cabaret

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

Značka:

Grès

Rok:

2003

Složení (ověřené)

HLAVA: růže, konvalinka, pivoňka, oleandr
SRDCE: kadidlo, modrý kosatec, dřevo, fialka

ZÁKLAD: santalové dřevo, ambra, pižmopačuli

Recenze: Cabaret

 • 09.06.20

Tanečníci opustili sálu. Drevená podlaha je ešte zvírená prachom. Zopár tanečníc flamenca malo ruže vo vlasoch. Vo víre tanca im popadali na podlahu a vášnivým pohybom boli rozdupané.
Vôňa je o to nástojčivejšia ako sa vpíja do čerstvo ohobľovaného dreva a prachu.
Parfém mi svojou náladou pripomína Aramis 900.
Spoločnú majú ružu, ale dreviny sa vydávajú iným smerom.

Nahlásit
 • 27.04.18

Cabaret je VELMI povedená vůně a ve zbytku produkce této značky rozhodně vyniká.
Je to suchá zemitě dřevitá vůně s kyticí sušených květů, poprášenou kadidlem.
Je v ní dřevitě osvěžující „luft“, který se, tak jak se vůně rozvíjí a usedá, stává víc a víc hebkým. K tomu trocha sušených růží a fialek(ostatní květiny mi moc nevystupují).....ALE přes ten název a sušené květy a kadidlo ( velmi jemné a světlé) a pačuli…to není dekadentní vůně.
Je hezky vyvážená a dlouhotrvající,hlavně textilu se drží pěkně. Nevím proč a možná jsem úplně vedle ale mně se zdá typově podobná s vůní Soir de Lune od Sisley( která je samozřejmě mnohem komplexnější a je v ní nějaké to ovoce,med a koření navíc)

Nahlásit
 • 24.02.17

táákže Cabaret. Dostala som sa k tejto vôni pri nákupe iného parfumu a k nemu bola priložená vzorka Cabaretu. A urobili dobre! Už na prvý „počuch“ ma dostala do kolien. Prvý náznak čerstvo napíleného dreva, potom zmes sušených kvetov. Po nanesení striedmou rukou ma doslova a dopísmena zahreje. Priznám sa, neskúšala som ju v najväčšej horúčave. V lete áno, ale nie v horúčave, na to som asi zbabelá. Možno ten čas ešte len príde. :-)

V zimných mesiacoch a na jeseň pre mňa ako stvorená. Netradičná, teplá z nádychom orientu, santalových tyčiniek a hlavne, dreva. Priznám sa po prečítaní Adynej recenzie na Perles de lalique a jej spomenutie s podobnosťou Cabaretu ma vzalo za srdce a… aj „perly“ putovali do nákupného košíka. :-)

Nahlásit
 • 12.06.13

Byla jsem strašlivě zvědavá a když konečně přišel vzorek, natěšeně a trošku s bázní jsem se chystala vyzkoušet, protože mi bylo jasné, že to nebude nic „mezi“. Jaké bylo moje překvapení a nadšení, když jsem po prvním přivonění shledala, že mi (aspoň ze začátku) voní nachlup stejně jako JHG - VENGEANCE EXTRÊME, kterou jsem si moc oblíbila, ale cenově na ni nedosáhnu! Je pravda, že dál se vyvíjí trošku odlišně - přišlo mi, že není tak do prostoru a drží se víc u těla a na samotný konec se rozležela tak trošku pitralonově (připomněla mi, jak mi děda, když jsem byla malá, dával neoholenou tváří „štípanou“ na dobrou noc), ale růži tam cítím pořád a to mě moc těší. Podle mého je to rozhodně zralejší vůně - neumím si představit, že by ji nosil někdo, komu ještě nebylo aspoň čtvrt století. Jdu si koupit celou lahev…

Nahlásit
 • 16.07.12

Objednávala jsem tento parfém naslepo a jsem příjemně překvapena. Volila bych ji pro spíše konzervativnější, vyzrálé, romantické ženy. Zatuchlinu, kterou lidé občas zmiňují, nijak zvlášť necítím - spíše je to trochu jako indický chrámek. Dále velmi výrazně cítím anglickou čajovou růži, která voní úplně jinak než v ostatních parfémech, co znám, je taková zaoblená a sladká.

Nahlásit
 • 25.06.12

V první chvíli jsem si připadala, jako bych opravdu vešla do skutečného kabaretu a hned na uvítanou dostala pořádného „hubana“ a kytici růží od silně zmalované tanečnice. Růže je na začátku hodně výrazná, předvádí se, nenechá se udolat. Navíc je doplněna o něco, co voní jako rtěnka a také o pačuli. První přičichnutí je pořádný nápor na nos, ale pokud chvilku počkáte, budete odměněni jemně orosenou lehounkou vůní růže a pilin. Výdrž je dobrá. Cítila jsem tuto vůni i na pár dalších lidech a zanechává za sebou příjemný „závan“, když projdete. Ani už se nedivím názvu Cabaret. Vůně má v sobě něco ze starých časů a také učiní svou nositelku nepřehlédnutelnou. Takže za mě Cabaret ano a pokud možno v rozumném množství.

Nahlásit
 • 23.02.12

Kvůli mě by se klidně místo Cabaret mohl jmenovat Truhlárna. Cítím hlavně prašnou vůni pilin. Naučila jsem se odbourávat nebo nevnímat „květiny“, které mi tu připomínají žvýkačku Pedro a způsobovaly krátkou iluzi bloudění v temných chodbách ne moc fajnového podniku se zaprášenými štukovými růžičkami a stopami „cizáckých parfémů padlých žen“, ale přetrvala vůně čerstvého řeziva a přírodních fermeží, což je to přesně to, po čem pasu. Flakon považuji za směšný.

Nahlásit
 • 06.10.11

Na Cabaret jsem byla hodně zvědavá, četla jsem na něj různé názory, takže jsem čekala, jaký dojem na mě udělá. To, co jsem cítila, byla opravdu nezvyklá vůně nevůně, nedokázala jsem si připustit, že takhle by měl vonět parfém. Když bych to měla říct hodně ošklivě, tak na mě v prvním okamžiku dýchla „staroba“, babičky stará dřevěná skřín s naftalínem s tchořím a liščím límcem. Za nějakou chvíli jsem si uvědomila, že se neustále očichávám a že „vůně“ začíná být zajímavá. Cítila jsem, možná pod dojmem přečtených komentářů, opravdu staré, nevětrané prostory, šantány obložené dřevem, ale nebylo tam vlhko nebo plíseň, bylo to příjemné a uklidňující tím spíš, že později začaly vystupovat růže. Ty jsou opravdu nádherné, hladí , uklidňují, jsou cítit stále víc a víc, až potlačují tu vůni starýho, vysušenýho dřeva. Výdrž výborná. Závěr - vůně zvláštní, nezvyklá, prvý nápor byla síla nezvyku, pak už mě čekalo jen samé příjemné překvapení. Doporučuju nejprve očichat vzorek a dát této vůni čas a zkusit třeba i víckrát. Teprve pak asi dojde člověk k závěru, jestli mu Cabaret voní nebo ne.

Nahlásit
 • 13.05.10

Láska na první počuch!!! Pravda - zpočátku to tak ale rozhodně nevypadalo… Začátek je totiž ve znamení pižma - a s pižmem mám u některých vůni dost zásadní problém, protože cítím lihový mentol (nebo mentolový líh?). A v tomto případě to je růže naložená v lihu se štědrou dávkou mentolu. Během 10 minut ale bylo vše jinak - dřevem obložená šatna divadelní (nebo kabaretní?)hvězdy plná sametových sušených růží. Ve vázičce na stolku se krčí kytička fialek…

Nahlásit
 • 26.04.09

NOSTALGICKÉ ODPOLEDNE:…srpnové odpoledne, léto už přemýšlí, že pomalu vymění smaragdové šatičky za nenápadnější žlutozelené…vyhřátá lesní mýtina si za monotónního bzukotu cvrčků líně pohrává s dozrálými stébly trav…stará pila napůl utopená v lesích a její atmosféra, téměř hmatatelná, nasáklá omamnou vůní čerstvě nařezaných smrkových polen, ronících zlatavou pryskyřici. Udusaná zem, vzorovaná závějemi aromatických pilin a třísek, drobných a smetanových z jedlí, máslových a lesklých ze smrků,i těch perleťových, co odlétaly z polen starých buků…znuděné sluníčko z nich horkými prstíky vytahuje omamné dřevité aroma mízy, zpoza lišejníkem obrostlého plotu nakukuje zvědavá planá růže a naklání se tak, že na koberec pilin se náhle dotřepetá hrst růžových okvětních plátků z růžiček už dlouho doširoka rozevřených, žlutý pyl z kvítků pocukruje tu náhlou nadílku a snad je to jen zdání, že tu zavoněl světlý lesní med…odpoledne se chystá slastně zdřímnout v zeleném polštářku lístků, co tu na začátku léta nechaly fialky a podvečerní větřík sem nechtěně zanesl pár tónů varhan ze vzdáleného vesnického kostelíku…

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

Éclat d'Arpège Lanvin

 • seniorka ohodnotil/a
 • 952 hodnocení 30 recenzí

N°5 (Parfum) Chanel

 • lucijavesela ohodnotil/a
 • 790 hodnocení 29 recenzí

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 750 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • ScaryKejt ohodnotil/a
 • 200 hodnocení 23 recenzí

od 1138 do 2039 Kč

Shalimar (Extrait) Guerlain

 • seniorka ohodnotil/a
 • 740 hodnocení 21 recenzí

Alien Mugler

 • Kateřinapernicova ohodnotil/a
 • 616 hodnocení 21 recenzí

od 270 do 1920 Kč

Nejvíce hodnocené parfémy Grès

Cabochard Grès

 • poison_eyes ohodnotil/a
 • 187 hodnocení 14 recenzí

od 259 do 438 Kč

Cabotine Grès

 • jerry ohodnotil/a
 • 248 hodnocení 11 recenzí

Caline Sweet Appeal Grès

 • hryzalka ohodnotil/a
 • 44 hodnocení 4 recenze

od 624 do 627 Kč

Ambre de Cabochard Grès

 • jitlen ohodnotil/a
 • 103 hodnocení 4 recenze

Cabotine Bleu Grès

 • Bea ohodnotil/a
 • 22 hodnocení 3 recenze

Caline Grès

 • Naseema ohodnotil/a
 • 35 hodnocení 3 recenze

Vlastnosti vůně Grès Cabaret

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

O značce Grès

Pařížanka Germaine Emilie Krebs oblékala takové hvězdy jako Greta Garbo nebo Marlene Dietrich. Její oblečení bylo elegantní a umělecké. Prvním parfémem, který byl prezentován pod její značkou Grès, byl dodnes slavný Cabochard. Některé parfémy této značky nesou jméno slavných hereček, například Gres Hommage a Marlene Dietrich: My Passion. Nyní spadá Grés pod firmu Art & Fragrance a sídlí ve Švýcarsku.

Hodnocení odbornice

 • 19.06.07

Cabaret obsahuje kadidlo, což není zrovna moje oblíbená složka. Ze začátku je ale zajímavě namíchané s květinami, takže není tak temné a dusivé, naopak dodávalo květinové složce netradiční zemitý nádech. Jako když vyjdete na zahrádku po dešti a cítíte kolem opravdu intenzivně vůni vlhké hlíny, a do toho v ní kvetoucí růže a pivoňky. Vůně země...

číst více