Cabaret

Značka:

Grès

Rok:

2003

Složení (ověřené)

HLAVA: růže, konvalinka, pivoňka, oleandr
SRDCE: kadidlo, modrý kosatec, dřevo, fialka

ZÁKLAD: santalové dřevo, ambra, pižmopačuli

Parfuméři:

Almairac Michel

  • 24.02.17

táákže Cabaret. Dostala som sa k tejto vôni pri nákupe iného parfumu a k nemu bola priložená vzorka Cabaretu. A urobili dobre! Už na prvý „počuch“ ma dostala do kolien. Prvý náznak čerstvo napíleného dreva, potom zmes sušených kvetov. Po nanesení striedmou rukou ma doslova a dopísmena zahreje. Priznám sa, neskúšala som ju v najväčšej horúčave. V lete áno, ale nie v horúčave, na to som asi zbabelá. Možno ten čas ešte len príde. :-)

V zimných mesiacoch a na jeseň pre mňa ako stvorená. Netradičná, teplá z nádychom orientu, santalových tyčiniek a hlavne, dreva. Priznám sa po prečítaní Adynej recenzie na Perles de lalique a jej spomenutie s podobnosťou Cabaretu ma vzalo za srdce a… aj „perly“ putovali do nákupného košíka. :-)

Nahlásit
  • 12.06.13

Byla jsem strašlivě zvědavá a když konečně přišel vzorek, natěšeně a trošku s bázní jsem se chystala vyzkoušet, protože mi bylo jasné, že to nebude nic „mezi“. Jaké bylo moje překvapení a nadšení, když jsem po prvním přivonění shledala, že mi (aspoň ze začátku) voní nachlup stejně jako JHG - VENGEANCE EXTRÊME, kterou jsem si moc oblíbila, ale cenově na ni nedosáhnu! Je pravda, že dál se vyvíjí trošku odlišně - přišlo mi, že není tak do prostoru a drží se víc u těla a na samotný konec se rozležela tak trošku pitralonově (připomněla mi, jak mi děda, když jsem byla malá, dával neoholenou tváří „štípanou“ na dobrou noc), ale růži tam cítím pořád a to mě moc těší. Podle mého je to rozhodně zralejší vůně - neumím si představit, že by ji nosil někdo, komu ještě nebylo aspoň čtvrt století. Jdu si koupit celou lahev…

Nahlásit
  • 16.07.12

Objednávala jsem tento parfém naslepo a jsem příjemně překvapena. Volila bych ji pro spíše konzervativnější, vyzrálé, romantické ženy. Zatuchlinu, kterou lidé občas zmiňují, nijak zvlášť necítím - spíše je to trochu jako indický chrámek. Dále velmi výrazně cítím anglickou čajovou růži, která voní úplně jinak než v ostatních parfémech, co znám, je taková zaoblená a sladká.

Nahlásit
  • 25.06.12

V první chvíli jsem si připadala, jako bych opravdu vešla do skutečného kabaretu a hned na uvítanou dostala pořádného „hubana“ a kytici růží od silně zmalované tanečnice. Růže je na začátku hodně výrazná, předvádí se, nenechá se udolat. Navíc je doplněna o něco, co voní jako rtěnka a také o pačuli. První přičichnutí je pořádný nápor na nos, ale pokud chvilku počkáte, budete odměněni jemně orosenou lehounkou vůní růže a pilin. Výdrž je dobrá. Cítila jsem tuto vůni i na pár dalších lidech a zanechává za sebou příjemný „závan“, když projdete. Ani už se nedivím názvu Cabaret. Vůně má v sobě něco ze starých časů a také učiní svou nositelku nepřehlédnutelnou. Takže za mě Cabaret ano a pokud možno v rozumném množství.

Nahlásit
  • 23.02.12

Kvůli mě by se klidně místo Cabaret mohl jmenovat Truhlárna. Cítím hlavně prašnou vůni pilin. Naučila jsem se odbourávat nebo nevnímat „květiny“, které mi tu připomínají žvýkačku Pedro a způsobovaly krátkou iluzi bloudění v temných chodbách ne moc fajnového podniku se zaprášenými štukovými růžičkami a stopami „cizáckých parfémů padlých žen“, ale přetrvala vůně čerstvého řeziva a přírodních fermeží, což je to přesně to, po čem pasu. Flakon považuji za směšný.

Nahlásit
  • 06.10.11

Na Cabaret jsem byla hodně zvědavá, četla jsem na něj různé názory, takže jsem čekala, jaký dojem na mě udělá. To, co jsem cítila, byla opravdu nezvyklá vůně nevůně, nedokázala jsem si připustit, že takhle by měl vonět parfém. Když bych to měla říct hodně ošklivě, tak na mě v prvním okamžiku dýchla „staroba“, babičky stará dřevěná skřín s naftalínem s tchořím a liščím límcem. Za nějakou chvíli jsem si uvědomila, že se neustále očichávám a že „vůně“ začíná být zajímavá. Cítila jsem, možná pod dojmem přečtených komentářů, opravdu staré, nevětrané prostory, šantány obložené dřevem, ale nebylo tam vlhko nebo plíseň, bylo to příjemné a uklidňující tím spíš, že později začaly vystupovat růže. Ty jsou opravdu nádherné, hladí , uklidňují, jsou cítit stále víc a víc, až potlačují tu vůni starýho, vysušenýho dřeva. Výdrž výborná. Závěr - vůně zvláštní, nezvyklá, prvý nápor byla síla nezvyku, pak už mě čekalo jen samé příjemné překvapení. Doporučuju nejprve očichat vzorek a dát této vůni čas a zkusit třeba i víckrát. Teprve pak asi dojde člověk k závěru, jestli mu Cabaret voní nebo ne.

Nahlásit
  • 13.05.10

Láska na první počuch!!! Pravda - zpočátku to tak ale rozhodně nevypadalo… Začátek je totiž ve znamení pižma - a s pižmem mám u některých vůni dost zásadní problém, protože cítím lihový mentol (nebo mentolový líh?). A v tomto případě to je růže naložená v lihu se štědrou dávkou mentolu. Během 10 minut ale bylo vše jinak - dřevem obložená šatna divadelní (nebo kabaretní?)hvězdy plná sametových sušených růží. Ve vázičce na stolku se krčí kytička fialek…

Nahlásit
  • 26.04.09

NOSTALGICKÉ ODPOLEDNE:…srpnové odpoledne, léto už přemýšlí, že pomalu vymění smaragdové šatičky za nenápadnější žlutozelené…vyhřátá lesní mýtina si za monotónního bzukotu cvrčků líně pohrává s dozrálými stébly trav…stará pila napůl utopená v lesích a její atmosféra, téměř hmatatelná, nasáklá omamnou vůní čerstvě nařezaných smrkových polen, ronících zlatavou pryskyřici. Udusaná zem, vzorovaná závějemi aromatických pilin a třísek, drobných a smetanových z jedlí, máslových a lesklých ze smrků,i těch perleťových, co odlétaly z polen starých buků…znuděné sluníčko z nich horkými prstíky vytahuje omamné dřevité aroma mízy, zpoza lišejníkem obrostlého plotu nakukuje zvědavá planá růže a naklání se tak, že na koberec pilin se náhle dotřepetá hrst růžových okvětních plátků z růžiček už dlouho doširoka rozevřených, žlutý pyl z kvítků pocukruje tu náhlou nadílku a snad je to jen zdání, že tu zavoněl světlý lesní med…odpoledne se chystá slastně zdřímnout v zeleném polštářku lístků, co tu na začátku léta nechaly fialky a podvečerní větřík sem nechtěně zanesl pár tónů varhan ze vzdáleného vesnického kostelíku…

Nahlásit

Vlastnosti vůně Grès Cabaret

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Grès Cabaret

Líbí se mi (206) 66%
 
Neutrální (68) 22%
 
Nelíbí se (38) 12%

Hodnocení odbornice

  • 19.06.07

Cabaret obsahuje kadidlo, což není zrovna moje oblíbená složka. Ze začátku je ale zajímavě namíchané s květinami, takže není tak temné a dusivé, naopak dodávalo květinové složce netradiční zemitý nádech. Jako když vyjdete na zahrádku po dešti a cítíte kolem opravdu intenzivně vůni vlhké hlíny, a do toho v ní kvetoucí růže a pivoňky. Vůně země...

číst více

Reklama


Reklama