Jemné svatební líčení, které zvládnete sama

V životě nás žen je mnoho událostí a dnů, kdy chceme vypadat lépe jak jindy, a ten svatební je bez pochyby jedním z nich. Kromě toho je však velice důležité také pohodlí a příjemný pocit. Proto, i když toužíte být v tento den dokonale krásná, snažte se držet s líčením spíše při zemi. Zejména u svatebního makeupu platí, že méně je více.

Výrazné nebo jemné

Zamyslete se nad tím, co přesně je v líčení váš styl, a toho se více méně držte. Výrazné líčení může skvěle doplnit princeznovské šaty, přednější však je, jak se budete cítit. Pokud pro vás bude líčení nové a nezvyklé, zbytečně vaši pozornost odvrátí od důležitých momentů, a to jistě nechcete. Zvolte proto takové barvy a intenzitu líčení, u kterého vás po celý den ani nenapadne kontrolovat jej v zrcátku nebo se dokonce cítit nepříjemně. Jste-li zvyklá běžně nosit jen řasenku a balzám na rty, nepouštějte se do složitých kouřovek. Naopak v případě, že jste zvyklé nosit výraznější líčení, nebojte se odvázat.

Jaké zvolit produkty

Líčení pro svatební den a zvolené produkty musí být vysoce kvalitní a dlouhotrvající. Je třeba vybrat kosmetiku, která vydrží v perfektním stavu od rána do večera. Zejména řasenka by měla být voděodolná. To stejně platí pro make-up, tvářenku i pudr. Co se týká rtěnky, ideální je tekutá, matná konzistence. U Dermacol Lip Colour máte záruku, že vydrží na rtech až 16 hodin. Matné rtěnky jsou skvělé také v tom, že odolají jídlu i pití. Skvělým pomocníkem pro maximální výdrž je fixační sprej, kterým celé líčení a obličej zafixujete. Přinese vám to ještě větší jistotu, že celý makeup vydrží tak dlouho, jak potřebujete.

Tip na líčení

Pokud si vůbec nevíte rady s výběrem barev, vsaďte na hnědou, tou nic nezkazíte. Sluší každým očím. U modrých, šedých a zelených navíc krásně vytáhne jejich barvu. Styl líčení zvolte dle vlastních preferencí. Velice oblíbená je jemnější verze jinak výrazných kouřovek. Jde o líčení, kdy prosvětlíte vnitřní koutek oka. Díky tomu se vaše oči projasní. Vnější část víčka je naopak ztmavená, což vytvoří výraznější a tak trochu i sexy pohled.

Pokud si říkáte, že hnědá barva je trochu nuda, jste na omylu. Paletka Makeup Revolution HD Amplified - Luxe nabízí širokou paletu odstínů. Můžete vybírat z klasické hnědé, bronzově hnědé či hnědo-zlaté. Na výběr je také mnoho zajímavých efektů. Líčení může být matné nebo dokonale rozjasňující.

Postup

Máte strach z toho, svěřit se do rukou vizážistky? Naše jednoduché svatební líčení zvládnete hravě sama z pohodlí domova!
Jako první štětcem aplikujte světlejší, tělový oční stín, se kterým vystínujte záhyb víčka. Stínujte pečlivě do té doby, dokud neuvidíte jen jemný nádech, bez hrubých přechodů. Tento krok je velice důležitý pro dokonalý výsledek.

Poté naberte na zkosený, úzký štětec hnědý stín, který opatrně aplikujte jako linku podél celé linie horních řas. Nedělejte si starosti s tím, pokud se vám stín nepodaří nanést rovnoměrně. Stejný odstín totiž přijde i do vnějšího koutku, kde jej poté spolu s linkou nad řasami rozmažete a spojíte.

Aby líčení rozjasnilo obličej a dodalo mu svěží a odpočatý vzhled, naneste na střed a vnitřní část víčka světlý stín se shimmerem. Pro optické zvětšení očí jej aplikujte také do vnitřního koutku.

Na závěr naneste řasenku a máte hotovo.

Umělé řasy

Odvážnější se nemusí bránit umělým řasám. Stačí jen vybrat tvar vhodný pro vaše oči a řasy budou vypadat maximálně přirozeně. Perfektní volbou jsou Ardell 811 Fauxmink. Jejich tvar se rozšiřuje směrem k vnějšímu koutku, vytvoří tak velice pěkný pohled. Zapomeňte na obavy z toho, že by se řasy mohly během dne odlepit. Kvalitní, průhledné lepidlo DUO clear adhesive zaručí perfektní výdrž a řasy se nehnou, dokud je neodlepíte.

Použité produkty

Autor: Ema

.

Doporučená kosmetika

Nejčtenější