Thierry Mugler: Dis-Moi Miroir

Pomerančový květ, lilie, mléčné tóny? Přesně tak, nic víc ani vypisovat netřeba.

Pomerančový květ, lilie, mléčné tóny? Přesně tak, nic víc ani vypisovat netřeba. Dis-Moi Miroir je bílá květinová vůně s mléčnými podtóny; začíná to lilií a pokračuje pomerančovým květem, který je svěží a nejprve poněkud pronikavý - zvlášť z papírku je hodně cítit jeho pomerančová složka spolu se zelenou složkou lilie. I u té se zastavím, kombinace zeleného a bílého ve mně totiž chvílemi navozovala dojem jiných květin, obvykle konvalinky a šeříku.
Po rozvonění vůně zteplá a stále výrazněji z ní vykukují zmiňované mléčné tóny, postupně podkreslované vanilkou, možná i oslazené troškou medu. V základu bude pravděpodobně pižmo a santalové dřevo (které má také mléčné podtóny), ale nejsou cítit nijak výrazně. Celkově je vůně jemná, hebká, hřejivá; ne tak hřejivá, aby zahřála za mrazů, když jí však počasí nebo teplo domácího krbu pomůžou, bude velmi příjemná.
Pokud chcete co nejvíc využít teplou, přítulnou stránku vůně, aplikujte na kůži; na oblečení je víc cítit pomeranč, pomerančový květ a zelené tóny, jimž teplá hebkost jen zpovzdálí sekunduje.

Ke kterým vůním bych Dis-Moi přirovnala? Žádnou mi nepřipomněla tolik, abych ji mohla doporučit jako náhradu. Je podobná Today, která je také směsicí bílých květin a mléčných podtónů, ale Dis-Moi je méně pronikavá, kompaktnější a hřejivější. Sensi je citelně sladší a jednodušší a také poněkud rozlétavá. Teplé mléko známe z Diesel Plus Plus Feminine, zbytek vůně je ovšem jiný. Mléko v Dis-Moi nabírá ke konci slané, oříškové podtóny jako v Sun. Le Feu D'Issey už je bohužel ze hry; v Eau Parfumée au Thé Rouge jsou k mléku místo bílých květin čaj a fíky.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Amy 12.11.08 08:00

Krásná citrusová vůnička, pro můj nos naprosto ideální, přesně ty svěží lilie, co jsem chtěla najít a tady našla, už je v tužebníku, snad najde i ona cestu ke mě. Do Ameriky se totiž v nejbližší době nechystám :)

Fleur 01.11.08 16:38

Já ji zkoušela ve Frankfurtu.

Myrtička 28.10.08 17:27

Ado, díky, - ach jo, vyberu něco méně exotického!

Ada 27.10.08 22:22

Tuhle vůni u nás nikde neseženeš, i po netu se dá koupit jedině z Ameriky a ještě s velkými problémy.

Myrtička 27.10.08 19:28

Fleur, prosím, kde je možnost očichat - koupit? Mám možnost Praha, nebo po netu v ČR. Díky za info!

Fleur 26.10.08 09:00

Podle názvu (Pověz mi, zrcadlo…) jsem čekala vůni, která bude působit jakoby rozporuplným dojmem: pohádkově sladká sněhurkovitá nevinnost (mléčné tóny), čistota (pomerančový květ), zároveň však předzvěst dramatu. Jenomže lilie (cítila jsem spíš jasmín) jako zlá královna moc neobstojí. Výsledek je tedy jakousi poklidnou pohádkou od začátku do konce.

Přidat komentář

Nejčtenější