Tipy, jak na podzim správně pečovat o pleť

Podzim přináší chladnější počasí a studený vítr. Tím pádem je ten pravý čas na výměnu kosmetiky a důkladnější péči o pokožku. Jak na to?

* Nenechte pokožku trpět chladnějším počasím. Zdroj: Profimedia.cz.

Čistění je základ


Nepodceňujte ranní a večerní rutinu, kdy pleť zbavíte všech nečistot, zbytků make-upu a odumřelých buněk. Každý den o sebe pečujte tonikem nebo pleťovou vodou, jednou týdně si dopřejte peeling anebo hloubkovou čisticí masku. Tu případně prostřídejte s kosmetikou z černého uhlí, která zbavuje černých teček a rozšířených pórů.

Arome doporučuje

Podívejte se na náš test kosmetiky, která má zbavovat černých teček »

Sáhněte po novém krému

Podzimní kosmetika by měla být hutnější, výživnější a řešit především obnovu rovnováhy pleti, která potřebuje dostatek vitamínů a hydratace. Fakt, že máte vybírat podle typu pleti, není potřeba připomínat. Nicméně pokud přesně nevíte, co vaše pokožka potřebuje, vyzkoušejte diagnostiku u kosmetičky nebo v některých lékárnách.

Na podzim a následně i v zimě může vaše pleť trpět větším začervenáním. Abyste mu zabránili, použijte speciální krémy, které mají protizánětlivé účinky a obsahují zklidňující složky, jako je třeba vitamin E, pupalkový olej nebo výtažky z lékořice.

Kosmetika s pupálkovým olejem

Hydratace především


Myslete na to, že každý typ pleti potřebuje dostatek hydratace. Proto nezůstávejte pouze u klasické péče, ale vsaďte na povzbuzující pleťová séra nebo regenerační noční masky. Také zkuste kosmetiku s kyselinou azelainovou, salicylovou nebo mandlovou.

Suchou pleť se zase vyplatí hýčkat opravdu kvalitním hydratačním krémem s bohatou texturou. Nejlépe takovým, který zároveň působí proti stárnutí. A samozřejmě nezapomínejte na pitný režim, který je pro zdraví pokožky nesmírně důležitý.

Přečtěte si také článek Jsou obnovující séra opravdu tak zázračná, jak se o nich tvrdí?

Autor: Adriana Martinovičová

Věčný snílek, který často nahlíží na svět přes růžové brýle (a s růžovým účesem) a rád zkouší novinky dekorativní i pečující kosmetiky. Píše lifestylový blog Something Sometimes www.somethingsometimes.cz.

Nejčtenější