Vivienne Westwood: Anglomania

Podle toho, co jsem o Anglomanii našla na internetu, je to jedna z těch vůní, kterou lidé buď milují, nebo nenávidí. Ti druzí si většinou stěžují na přehršel růže a nudnou plochost. V Anglomanii je opravdu růže požehnaně, sytá a sladká vůně bulharské růže je středem, kolem kterého se točí všechno ostatní. Malinko štrejchnuto takového čajového tónu à la Bvlgari pour Homme Soir, přiměřeně koření, v základu trochu kůže a hebké, vanilkově ambrové sladkosti. Poetickou metaforu jsem nemusela dlouho hledat, napadla mě okamžitě: smyslně hladký čokoládový bonbon s růžovou náplní, uložený v krabičce vystlané hedvábím a potažené semišem. Jemné a zároveň opulentní, na malém množství si pochutnáte, ale přejezte se a bude vám pěkně špatně. Takhle nějak jsem si původně představovala Bal à Versailles - rozvernou a zároveň dekadentní vůni pro rokokovou slečnu.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

WildOrchid 22.01.09 12:25

budu citovat Daggy "Růže voní opravdu jako růžový olejíček z Bulharska v dřevěném obalu. " Ten dreveny obal mam od babicky, zamilovala jsem si ho a od te doby jsem hledala vuni, ktera by tomu byla podobna. Nasla jsem ji :)

Daggy 14.01.09 12:28

Mám ji nově a jsem z ní nadšená. Přirovnání k bonbonu je krásné, ale mně evokuje spíš luxusní drahý nasládlý likér. Růže voní opravdu jako růžový olejíček z Bulharska v dřevěném obalu. Občas mi něčím lehounce připomene Tresor, ale té růže je tam mnohem víc.
Pokud jde o výdrž, nestěžuji si, ale už mockrát mně napadlo, jestli spíš není závada v našem vlastním nose, který po určité době pachového vjemu jakoby „ohluchne“. My máme pocit, že vůně nedrží, ale okolí nás stále cítí.

Gep 21.05.08 13:12

Když jsem ji vyzkoušela poprvé, moje rekace byla veskrze nadšená. Mhm, řekla jsem si, ta je pěkná. Ano, je pěkná, cítítm i jistou pudrovost, růže nejsou jemné, ale silné a výrazné a sladká je přiměřeně, ale výdrž byla, aspoň na mně, více než mizerná. Boudoir, Sin Garden i Libertine drží báječně, ale Anglomanie má v tomto velký nedostatek. Rozhodně však stojí za to ji minimálně pozorně vyzkoušet.

Ivka 13.12.07 18:04

Myslím hodnocení nenávidím a miluji je trochu dost přehnané :) Tohle je ta nejmíň kontroverzní vůně od slavné návrhářky Vivien. Dokonce si ji zamilovalo i moje náctileté dítě, které je zatížené hlavně na růžové vodičky a žvýkačkové voňky od spearsové :) Já bych řekla, že Anglomania je dost líbivá, často nám ji chválí i cizí lidi. Ten flakon sice k takovým asociacím svádí, ale vůně není nijak zvlášt zvláštní, prostě nic kontroverzního. Uznávám, že je ale i tak povedená!

Alca 09.12.07 12:20

Nádherná ženská vůně, plná růží a jedlé nežnosti! Pánská a koření? Opravdu v žádném případě, nenechte se mýlit, tohleto je vůně pro dámy. A mooc povedená. Doufám bude od Ježíška pod stromečkem :-)

anonymní 19.09.07 00:33

Krásná vůně. Naprosto ženská a sexy. Růže moc necítím, spíš vanilku a karamel (asi ty bonbony). Je zajímavé, že asi ne na každém voní. Třeba na kolegyňce vzniklo nehezkého něco, přirovnáním jde říct-zesílená Roma Biagotti. Skoro pánské, moc koření prostě. Škoda že je Anglomania málo k vidění. Taky moc mě oslovil flakon. Kdo bude mít možnost, určitě je dobré ji vyzkoušet.

anonymní 14.08.07 13:06

pěkná líbivka, ale nic moc extra,
normální průměrně hezký parfum

E 27.06.07 20:57

zvláštní:-) Anglomania mi přijde naprosto univerzální a líbivá. Okolí taky :-) Dost často ji lidi tipují na „něco od Armaniho“

Ingrid 27.06.07 18:37

Jé,tak tahle recenze mi udělala radost,Anglomanii jsem si přivezla z Británie spolu s Budoirem,ten jak se mi na místě líbil,tak mne doma poněkud znechutil,ale Anglomania,ta ne.Je přesně taková,jak Ada píše a opravdu u ní je to hop nebo trop,miluju nebo nenávidím,nic mezi tím,je to přesně ten typ vůně.To s tím bobónem,to si musím pamatovat.

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější