Yves Saint Laurent: Young Sexy Lovely

Při pohledu na lahvičku plnou broskvové tekutiny, která stála v regálu viditelně označená nápisem „novinka“, respektive na její název, se mě zmocnila hrůza. Nejdřív Baby Doll, teď Young, Sexy, Lovely („mladá, sexy, půvabná“), panebože, začal YSL na stará kolena infantilnět? Ještě když jsem stříkala vůni na zkoušecí papírek, doufala jsem, že mě čeká příjemné překvapení - koneckonců hned vedle stál Nu, Rive Gauche a Opium - ale tentokrát to neskončilo happyendem. YSL je bohužel vůně pro puberťačky (milovnice ovocenek prominou), která voní stejně tak jak vypadá - je jednoduchá, světloučká, narůžovělá, řídká.

Na papírku z ní po hodině zbyl matný odérek madarinek, broskví a kytiček, jaký si můžu koupit vedle v drogerii za čtvrtinu ceny. Ne že by to byla špatná vůně, ona objektivně řečeno voní samozřejmě vcelku líbivě, ale koho baví čichat po stoprvé to samé? Nuda, průměr, slabota.

A aby toho nebylo málo, oficiální promo samozřejmě žvatlá: „Young Sexy Lovely vzdává hold ženám, které jsou sebevědomé, věří vlastnímu vkusu a vytvářejí si vlastní životní styl.“ Chápete to? Je vůbec možné stvořit něco, co je tak krutě mimo mísu? Kde je v Young Sexy Lovely prokristapána nějaké sebevědomí a originální životní styl?

Omluvte mě, musím jít profackovat antistresového panáka a uvařit si uklidňující čaj…


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Frankie 17.09.11 13:46

Já souhlasím s Adou. Ne že by ta vůně byla vyloženě špatná, jen není hodna značky, která má na kontě skvosty jako Opium nebo Y.

Michele 21.08.11 12:41

Proč bohužel pro puberťačky? Mladé holky taky chtějí pěkně vonět, a když si netroufnou na ty „správné“ parfémy, je pro ně YSL dobrá volba. Za málo peněz příjemná vůně pro mladé holky a i zralejší ženy na odlehčení.
A co se týče působení parfémů na mužskou sexualitu, zas tak bych to nepřeceňovala, mužským se líbí, že ženská prostě voní a tak ji pochválí O:-)

Dominika 18.05.11 19:25

Ja som naopak po prečítaní tejto recenzie takmer spadla zo stoličky, tak som sa nasmiala… Môj dojem z tejto vône je totožný - bežná tuctovka, na ktorej nie je nič originálne a ani náhodou sexy…

loretta 18.10.10 23:08

mlade, mile, svieze a nezne nerovna sa sexy, sexy je ohen, vasen, proste rozvinuta zmyselna zena, vedoma si plne svojej magickej sily a zmyselnosti, zena, ktora uz nie je dievcatom. mladym dievcatam a slecnam slusia skor nezne jemne svieze vone, ale tazko hovorit o sexy, ktore mi evokuje skor uz rozvinutu zenu plnu ohna, v ktorej je rozvinuta zenskost uz na plnej ciare spolu s dedomim si svojej zenskej zivocisnosti. kazda zena bola najprv dievcatom, takze je uplne v poriadku oznacit mladu vonu ako nesexy podla tychto parametrov, lolity skratka este nie su sexy, ale raz budu, vsetko ma svoj cas, preto aj vone musia byt ako pre mlade krasne nezne stvorenia, akymi su mlade zeny a potom pridu na rad tie zvodne, luxusne, gurmanske, pozitkarske, exoticke, sofistikovanejsie vone, ktore si taka zena aj jej okolie vychutnaju az vtedy, ked spolu prirodzene splynu. aj to ma svoj cas, moj nazor k pojmu sexy zena a sexy vone:)

Marcellina 05.07.10 12:37

Ado a kam chodíš na ta moudra o tom co je nebo není sexy?

Saruna 01.03.10 20:19

Nikoli špatná, jen nudná vůně za čtyři stovky.

Magnolia 25.01.10 13:10

Sexy je žena, vůně jen dotváří atmosféru ;-)

Ada 25.01.10 12:46

Ovocná voňavenka není sexy! Nemůže být!YSL není sexy vůně.

Magnolia 24.01.10 23:51

Ano, také si myslím, že Ada občas v recenzích docela přestřelí, ani vtipné to není. Chce to míň afektu… Young sexy lovely je normální pěkná vůně pro mladou, sexy, zamilovanou slečnu.

Gábina 22.05.09 12:30

Tohle píšu nejen proto, abych se parfému zastala, ale hlavně proto, jak mě nadzvedlo, že někdo může tak něco bez bližšího zkoumání odsoudit.Tady je úplně vidět, jak je to snadné. Jednak žena přece není papírek, jednak se každá vůně rozvine a tahleta konkrétně „zostří“. Vůbec si myslím, že všechny parfémy od „velkých“ značek jsou dobré a kvalitní. Některé jsou prostě lepší, ale odsoudit něco po jednom stříknutí na papírek mi připadá tak trochu jako mýtus o blbých blondýnkách (včera jsem zrovna viděla v televizi jednu blonďatou vědkyni) nebo si pustit Angie a na základě poslechu první sloky zatratit Rolling Stones. Jsem starší paní, neblondýna:-), miluji všechno od Chanelu, staré parfémy od Diora, YSL, Givenchyho a Guerlaina, ale právě proto, že už jsem měla dost těchto „starých“ a vesměs hutnějších vůní - hlavně Allure, kterým jedna paní v divadle terorizovala okolí - , sáhla jsem po YSL. Bylo to malé, milé, vzdušné, příjemná změna, v zimě takový posel jara. Pochváleno všemi. Na střídání s mými oblíbenými těžšími ideál. Snad si někdo nemyslí, že by byl YSL takový blbec a vyprodukoval takový šmejd, jak je sugerováno v této recenzi. Určitě to není můj favorit a patrně si ho už nekoupím, protože jsou i další pěkné lehké vůně a ty chci zkusit.
Jinak se mi Adino zdá, že už máte postupem doby tak trochu patent na rozum a moc neberete v úvahu, že to, co se nelíbí Vám, se může líbit někomu jinému a Vy mu můžete třeba zkazit radost z dárku. Vaše stránky ale obdivuji, musí to dát spoustu práce.

viky 11.04.09 12:30

Souhlasím - připadala mi docela hezká. Taková jemná líbivka. Akorát bych neřekla, že je sexy. Spíš milá a něžná. Mít ji nemusím, ale kdyby ji používal někdo v okolí, tak mi alespoň nebude špatně.

Kleaa 01.03.09 17:15

Mně se vůně nezdá tak špatná, je příjemná, čistá kytičková. No možná není moc originální, ale kolikrát z těch originálních by člověk blinkal :)))

Bára 28.09.07 21:42

Pod Adinu recenzi bych se okamžitě podepsala - dojmy jsem měla úplně ty samé, jen bych to nedokázala tak krásně popsat :)

anonymní 11.08.07 20:40

Aaa, tak toto je zas vona typu - vsetkeho moc.Nemusim.

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější