Yves Saint Laurent: Young Sexy Lovely

Při pohledu na lahvičku plnou broskvové tekutiny, která stála v regálu viditelně označená nápisem „novinka“, respektive na její název, se mě zmocnila hrůza. Nejdřív Baby Doll, teď Young, Sexy, Lovely („mladá, sexy, půvabná“), panebože, začal YSL na stará kolena infantilnět? Ještě když jsem stříkala vůni na zkoušecí papírek, doufala jsem, že mě čeká příjemné překvapení - koneckonců hned vedle stál Nu, Rive Gauche a Opium - ale tentokrát to neskončilo happyendem. YSL je bohužel vůně pro puberťačky (milovnice ovocenek prominou), která voní stejně tak jak vypadá - je jednoduchá, světloučká, narůžovělá, řídká.

Na papírku z ní po hodině zbyl matný odérek madarinek, broskví a kytiček, jaký si můžu koupit vedle v drogerii za čtvrtinu ceny. Ne že by to byla špatná vůně, ona objektivně řečeno voní samozřejmě vcelku líbivě, ale koho baví čichat po stoprvé to samé? Nuda, průměr, slabota.

A aby toho nebylo málo, oficiální promo samozřejmě žvatlá: „Young Sexy Lovely vzdává hold ženám, které jsou sebevědomé, věří vlastnímu vkusu a vytvářejí si vlastní životní styl.“ Chápete to? Je vůbec možné stvořit něco, co je tak krutě mimo mísu? Kde je v Young Sexy Lovely prokristapána nějaké sebevědomí a originální životní styl?

Omluvte mě, musím jít profackovat antistresového panáka a uvařit si uklidňující čaj…

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější