Blbé (parfémové) dotazy

Medojedka 04.04.19 10:59

@Myška1977 Je to nepředvídatelné.Mám Fidji edt ze 70. let, vůně je stále krásná. Hypnose se zkazila po cca 7 letech, ale zbývalo tam už málo, a malé množství se může zkazit rychleji. Důležité je mít flakóny v chladu a ve tmě.

Kjitka 04.04.19 11:17

@Medojedka souhlas a ještě
1/ co nemají rozprašování, přicházejí do styky s kousky kůže, co padají do flakonku, proto džíve měly takové skleněné tyčinky, co se měly otřít, než šly znovu do flakonu

2/ spreje jsou z výroby udělané tak, že se musí nejdříve zapumpovat, aby prvně začaly stříkat…od té doby se má počítat délka životnosti
všeobecně se počítají 2 roky

jinak platí viz výše

Medojedka 04.04.19 11:29
@Kjitka píše:
@Medojedka souhlas a ještě
1/ co nemají rozprašování, přicházejí do styky s kousky kůže, co padají do flakonku, proto džíve měly takové skleněné tyčinky, co se měly otřít, než šly znovu do flakonu…

Ano, č. p. bez rozprašovače (se špuntem) se kazí rychleji, asi proto dělají menší balení :think:

lilithc 04.04.19 11:51

@Myška1977 Moje nejstarší vůně je Poesie od Muelhens,kterou jsem vymámila od kamarádky,která ji dostala darem z Itálie ale nedokázala ocenit její krásu.Psal se rok asi 1985.
Další je Wink z Avonu,asi nějaká limitovaná edice v tyrkysovém hvězdicovitém flakonu,myslím si,že je také z osmdesátých let.
Obě vůně bez rozprašovače.
Bohužel obě vůně bez krabičky, ale svoji krásu si zachovaly.Zvláště Poesie je stále jako „nová“.Wink jakoby maliko vyčichlý.
Pořád si říkám,že bych se měla aspoň někdy navonět ale je mi jich líto.

Myška1977 04.04.19 12:15

@Medojedka @Kjitka @lilithc díky moc. :rose:
Já mám zatim samé nové, nejstarší tak okolo roku.. ale právě si říkám, jestli ty nověji vyráběné nejsou náchylnější oproti těm se starším složením.
Takže tak 2-3 roky od otevření můžu být v klidu? :-D

Medojedka 04.04.19 12:23

@Myška1977 Za mně ano.

Jitka77 04.04.19 13:03

@Myška1977 Dva roky po otevření by vůně určitě měla být v pořádku, osobně bych byla klidná i pět let - a po téhle době už je spíš na pováženou, jestli vůni potřebuju, když ji nevyužiju (já teda kupuju menší balení, nejčastěji padesátky - stovku mám jen u pár největších oblíbenců, které nosím často a už jsem menší balení v minulosti vypotřebovala). Citrusové a svěží vůně se kazí rychleji, ale obvykle v nich hladina taky rychleji klesá. Hutnější a vydatnější vůně někdy naopak stárnou do krásy.

Asi takhle - zkazit se může kdykoli cokoli, člověku se změní nos, něco se přihodí… podle mě je ideální brát to s lehkostí a moc se nestrachovat předem. Parfémy jsou tady pro radost. Ponaučení, které mi dává největší smysl, je nosit a užívat si vůně, které mám nejradši - ne „napřed vypotřebovat tu, co se mi vlastně moc nelíbí“, a ty nejkrásnější mít v šuplíku „na potom“.

EvulinkaH 04.04.19 13:04

@lilithc Wink není určitě z osmdesátých let. Modré hvězdicové flakony se prodávaly jako vánoční balení někdy okolo roku 2003-2005, byly v tomto balení i jiné vůně-Pur Blanca, Perceive.

@Kjitka nevíš to prosím náhodou přesněji?

Myška1977 04.04.19 13:34

@Jitka77 děkuji za vyčerpávající odpověď. No, bohužel mám spíše ty lehčí vůně. :-( A většinou kupuju velká balení. :-( Ale zase jsou to vůně, které ubývají… takže ty zvládám spotřebovávat. S těmi hutnejšími typu Osé to je horší… to mám menší spotřebu, ale ty snad vydrží déle.
Každopádně nosím, to na co mám zrovna chuť… a naprosto s tebou souhlasím. ;-)

Kjitka 04.04.19 15:28

@lilithc existuje ještě možnost navonět si skříň nebo prádelník
vezmi nádobku, co nepropouští, do ní vatu nebo papírové kapesníčky a navoň je - a dej do skříně

ve flakonu časem ta vůně stejně zmizí…ale…mám v miniatuře NR z roku 1947 a ta po počátečním divném čuchu se rozvoní, jak má…ale dnešní vůně už bohužel…

lilithc 04.04.19 15:38

@EvulinkaH Já jsem Avon nikdy nekupovala ale Wink jsem náhodně koupila někde v obchodňáku v Avon stánku ale zdá se mi,že je to hodně ,hodně dlouho.Určitě máš pravdu,že to v osmdesátých letech nebylo,že to bylo později.Samotnou by mě zajímalo jak je ta vůně stará,protože pořád ještě k upotřebení je.
Odkdy mám Poesii vím určitě.Hledala jsem podle kódu kdy mohla být vyrobená ale v žádném kalkulátoru jsem Muelhens nenašla.

lilithc 04.04.19 15:42

@Kjitka Podle toho co píše @EvulinkaH tak Wink je asi 14 let starý.Myslíš,že i dnešní vůně Avon jsou tak kvalitní?
Já jsem dříve občas nakupovala vůně z Oriflame a myslím,že ty by tedy 14 let v tak dobré kondici nepřežily.

Kjitka 05.04.19 15:56

@lilithc - některé ano- asi největší držák je Today, z pánských Black suede touch…

Kjitka 05.04.19 15:58

@lilithc Wink by měl být cca z r. 2004

lilithc 05.04.19 16:06

@Kjitka Děkuji. :kytka:

Stránka:  « Předchozí 1 1208 1209 1210 1211 1212 1213 1214 1215 1216 1217 1218 1222 Další »
Váš příspěvek