Blbé (neparfémové) dotazy

porjk 13.03.19 06:38

@MagnolieS Ani ta kabelka,co se nosí do práce,kolikrát není vhodná do divadla. Ty pásky a pejsci,mlokové…to je kapitola sama pro sebe. Žasnu,co dospělých ženských dokáže navěsit na kabely. Plyšáky,chlupaté koule,přívěsek té kabeky,reflexní prvky…Jako indiánský šaman.

Yvraine 13.03.19 08:50

@MagnolieS @porjk
Tak to divadlo beru jen jako třešničku na dortu. Ale proč, proboha, má tolik žen namotaný reflexní pásek na kabelce, když se normálně pohybují po městě klidně za denního světla. Já na to zírala jak bacil do lékárny, jestli to je nějakýnový módní trend či co… Za jednu jízdu tramvají po Praze jsem „opáskovaných“ napočítala pět.

Kjitka 13.03.19 09:24

@Yvraine je to povinná výbava pro chodce, co se pohybují večer
upevňuje se to snadno, tak to z kabelky v divadle mohla sundat :-D

Henri 13.03.19 10:20

@Yvraine
Ja se tomu taky vzdycky divim, zdaleka nejvic to totiz maji zeny ve velmi zralem veku 60, 70, 80 (tem jejich kabelkam a outfitum uz to vetsinou ani nemuze uskodit) a ja si vzdy rikam, jestli propari celou noc a pak se ve tme potaceji domu, ze ten reflexni prvek tak moc potrebuji. :lol:
Ale fakt to maji skoro vsichni, na cemkoliv, dost to rozdavaji zdarma ruzne firmy jako reklamni predmety, my jich doma mame taky asi 20, ale nenosim to, deti maji rovnou reflexni prvky na bundach…Na kabelku bych si to nedala ani omylem. 8-O

Henri 13.03.19 10:21

@Yvraine
A to je tedy jen ceska specialitka?

Hanka H 13.03.19 10:47

@Henri @Yvraine Tak o problému zeleně okroužkovaných kabelek uvažuji už delší dobu, a děkuji za alespoň částečné vysvětlení - tj, kde je ti lidé berou. Myslela jsem, že s tímto ozdobným prvkem prodávají kabelky vietnamští obchodníci a že se kupující domnívají, že tento supermódní detail je zakázáno odstraňovat. ;-) Jak píše @Henri , vzhledem k úrovni outfitu většiny žen (jakéhokoliv věku!) už je to jen taková třešinka na dortu :lol: . Ale nedávno jsem s takto vyzdobenou kabelkou potkala paní, cca 70, velmi vkusně ustrojenou. Kdybych měla odvahu, přistoupila bych k ní a kroužek odebrala :-D .

Jitka77 13.03.19 10:54

Povinnost nosit reflexní prvky platí pro chodce, kteří se pohybují za snížené viditelnosti mimo chodník. Jestli někdo bydlí v místě, kde musí projít kousek po vozovce, aby se dostal domů třeba od autobusu, nedivím se, že to „pro jistotu“ ani nesundává, aby zase nezapomněl.

Henri 13.03.19 11:21

@Jitka77
Tak to taky plne chapu, ale pohyb po silnici (nemyslim tim prechazeni silnice) prece v Praze vubec nehrozi, chodniky snad vedou vsude, kde bydli lide. :think: Mimo mesto je to neco jineho…

Jitka77 13.03.19 11:28

@Henri No, je dost dobře možné, že někteří si pro sebe nařízení vyložili zbytečně přísně - na druhou stranu i v městském provozu se může hodit být vidět.

Ve společnosti už je to trochu faux pas, ale na druhou stranu jsou horší věci… Nějak se mi nedaří se nad tímhle rozhořčit :-)

Misha17 13.03.19 12:00

@Henri nie nie, je to aj slovenska specialita, tiez to vidim :) a najviac nechapem v zime, ked je skoro tma a idu po neosvetlenej ulici, tak to tiez maju na kabelke… keby si to uz potom aspon na tu ruku dali, ze to ten sofer moze aj zbadat :think:

Henri 13.03.19 12:24

@Jitka77
Ja se nerozhorcuju vubec, spis se tomu usmivam, vsak moje mama to nosi taky…, ale ona opravdu chodi vecer pozde domu, jinak mam ze zkusenosti z rodiny, MHD i z prace dojem, ze vetsina senioru si rada vyridi vse dopoledne, max. brzke odpoledne a do tmy jsou uz radi doma, takze prave vyuzivani tohoto prvku v jejich vekove kategorii mi prijde zbytecne a lehce usmevne. Spis by se to hodilo mladochum, co se v noci potaceji z akci, ale ti si to zase v zivote nevezmou. :-)

Henri 13.03.19 12:26

@Hanka H
:lol: :lol: Supermoderni detail, ktery je zakazano odstranovat. :lol:

prokera 13.03.19 17:14
@Hanka H píše:
@Henri @Yvraine Tak o problému zeleně okroužkovaných kabelek uvažuji už delší dobu, a děkuji za alespoň částečné vysvětlení …

No to jsem ráda, že nejsem sama, kdo se touhle věcí zaobírá :lol: . už jsem si připadala divná, že mám kroužek schovaný v batohu a vytahuji ho jen v nutných případech 8-) . S kolegyní jsme si dělaly v práci soukromou statistiku a došly k závěru, že okroužkovanou kabelku má snad 90% ženských a kolikrát i takové luxusně oháklé 8-O . Jako - nic proti tomu, ale hrubě jim to teda narušuje image :lol: . Myslela jsem si, že je to jen zdejší specialita, ale vidím, že virus se rozšířil mnohem dál :-D .

MagnolieS 13.03.19 22:22

@Misha17 Však u vás se to spustilo, naši to jen přebrali :-)

Misha17 13.03.19 22:25

@MagnolieS to sme vam teda odovzdali riadny poklad :lol:

Stránka:  « Předchozí 1 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 Další »
Váš příspěvek