Blbé (neparfémové) dotazy

Medojedka 23.9.21 22:13

@frangipani_romana Ale nemusím dělat plnou, ne?

Makiiii 23.9.21 22:23

@Medojedka Oli, mám doma. Za mě super. Namelu si čerstvou kávu, dám tolik lžiček, kolik chci káv, zaleju vodou, přiklopím víko a nechám 5 minut stát, poté stlačím. Ono by ti to hned ani stlačit nešlo. Jsem s french pressem velmi spokojená.

@Medojedka píše:
@frangipani_romana Ale nemusím dělat plnou, ne?

Nemusíš, ale blbě se to odhaduje a přijde mi, že jak tam toho málo, tak zůstane moc vody „v systému“ - pod tím sítkem a v sítku. Že z toho vymáčkneš prostě jen půlku. Jako na jedno kafe bych si to nekupovala, ale na rodinné snídaně super.
Ale počítej s tím, že prostě chuť té kávy je jiná, neý presso.

@frangipani_romana píše:
Nemusíš, ale blbě se to odhaduje a přijde mi, že jak tam toho málo, tak zůstane moc vody „v systému“ - pod tím sítkem a v sítku. Že z toho vymáčkneš prostě jen půlku. Jako na jedno kafe bych si to nekupovala, ale na rodinné snídaně super.
Ale počítej s tím, že prostě chuť té kávy je jiná, neý presso.

Jo, a je to hned studené, voda se ochladí o steny konvicky.

Medojedka 23.9.21 22:42

@Makiiii @frangipani_romana Děkuji :rose: , asi to zkusím. Studené kafe mi nevadí, za dopoledne vypiju 2×250, tak to budu mít akorát :-) Ještě musím vybrat: Tescoma nebo Tchibo? :think:

@Medojedka Studené je to, když děláš jen jedno - když jich tam dáš víc, tak to naopak drží teplotu. Můžeš to i předem vypláchnout horkou vodou a ono to pak líp drží teplotu a má i lepší chuť.
Já bych brala Tchibo, přece jen jsou to kafaři. :)

Makiiii 23.9.21 23:00

@Medojedka Já myslím, že je to jedno. Já vybírala podle vzhledu. Chtěla jsem s bambusovými doplňky a tu nabízel pouze Orion. V práci máme Tchibo a nepoznám rozdíl.

Medojedka 23.9.21 23:12

@frangipani_romana @Makiiii Díky, díky! :rose: Asi bude Tchibo :think:

JosefKamil 23.9.21 23:30

@Medojedka
kup si radši tohle

@JosefKamil Nikdy víc! Čištění je opruz, čekání na kafe je opruz, čištění sporáku je opruz, dávkování je opruz…a stojí to stejně, jako malý kapslový kávovar od Čiba.

Medojedka 23.9.21 23:40

@JosefKamil Tam mi vadí silikonové těsnění :-( Líbilo se m toto , má kolegyně, malé, dělá dobré kafe, ale nechci mít plnou kuchyni strojů :lol:

Makiiii 24.9.21 07:34
@Medojedka píše: … ale nechci mít plnou kuchyni strojů :lol:

Jeden z důvodů, proč nechci kávovar.

V naší osvobozené domácnosti je kávovar jediný fakticky používaný stroj. :D Všechno ostatní se dá nahradit, ale čerstvé presso ráno ne.

Henri 24.9.21 08:23

@JosefKamil
Mám v krásné červené barvě stejnou Bialettku. :palec:

mmaat 24.9.21 09:41

Frenchpress jsem používala tak před 15 - 20 lety, už mi to připadá nějak překonané. Teď používáme moka konvičku. Chtěla bych kávovar, ale až do nové kuchyně, teď není místo. Ale ne kapslový.

Příspěvek upraven 24.09.21 v 11:34

Stránka:  « Předchozí 1 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 Další »
Váš příspěvek