Blbé (neparfémové) dotazy

@mmaat To teda vycuchas, jen musíš mít správně kapsle, s mletou kávou. Mele se to a Bali v ochranné atmosféře, takže otevření každé kapsle je jako první otevřeni pytlíku s čerstvě mletou. Na to se těším. Stejně jako jsem se těšila na otevření krabičky cigaret. Škoda, že už nehulím.

Tyto kapsle http://www.trombetta.cz/…od-pid98.htm

Dávám to z mobilu, tak snad to jsou ty kapsle :Do

Lucinela 25.9.21 12:31

@frangipani_romana
Piju jen, když musím. Když už má jednou člověk kávovar, začne to kouzelné zkoušení té nejlepší kávy. A na svůj ranní shot se těším přesně jak to popisuješ s těmi cigáry.

lilithc 25.9.21 12:33

Já jsem desítky let pila dva pořádně turky denně.Pak nastalo cosi,nevím co,že mi káva dokonce začala smrdět a bylo mi z ní špatně, nemohla jsem několik let žádné.Pak se to začalo lámat a teď si jedno kafíčko denně dám ale pouze to,čím jsem dříve opovrhovala a to instatntní.Tedy nejlepší je espresso když jsem někde.
Vyzkoušela jsem snad všechny známé instantní kávy a nejvíce se se pořádnému kafi blíží snad to nejlevnější. Tesco instantní káva. https://nakup.itesco.cz/…005100429517

No já dám tak 6-8 denně.

Henri 25.9.21 18:45

@Hermesfan
Doporučíš konkrétně jaký máš ty? Chtěla bych malý pro jednoho…

Hermesfan 25.9.21 18:47

@Henri

nuž to nie je malý ale veľký stroj, ak hľadáš malý sú aj malé pákové typy DeLonghi , skús gúgliť. Tie neobsahujú napeňovač mlieka ale ten mám aj tak osobitne, ako súčasť kávovaru sú málokedy výkonné.

Renusatko 26.9.21 10:06

Ono je to podle toho, kolik kávy se v domácnosti pije. U nás je to jedna denně já a jedna syn. Kdybych koupila namletou, tak mi vyčichne. A když vidím, jak dlouho to uvaření kafe trvá bráchovi, který ho mele, než ho namele, než vše uklidí, tak mi to přijde děsná ztráta času :-D . Takže doma máme kapslový na lince. Já tam zase tolik dalších věcí nemám, tak mi to nevadí. V práci máme kávovar, který kávu rovnou mele a uvaří, ale tam je už ta cena astronomická, když je to pro 14 lidí :-D Zase se tam káva vaří ve velkém.
Bialetku mám taky, ale tu vozíme spíš na dovolenou, kde víme, že není kávovar, není kavárna a daleko mimo civilizaci je to jediná skvělá káva. Instantní už teda nepiju.

My tedy vozíme na dovolenou kávovar. Jako fakt. Obvykle máme apartmán nebo vilu a představa, že se ráno musím umýt a obléct bez kafe a pak někam jít…to jsme zkusili jednou a manžel si dobře pamatuje to peklo. :D

Oni chlapi hrozně dlouho spí a já se nudim, tak si dám jedno-dve kafe, projedu internet, vemu auto, zajedu k moři, do kostela, k pekařovi, dám si další kafe ve městě…a vrátím se s obědem.

Jediný, kde mi to nevadí, když bydlíme v centru, obvykle ve Florencii nebo v Miláně, teď jsme bydleli přímo u medicejských kapli, tak to si sednu s tabletem někde na zahradku, dám si kafe, kafe, prosecco, prosecco…a muži se je mně pak připojí na snídani.
Když jsme na jihu Itálie, tak obvykle ještě před snídaní stihám sbalit tak 1-3 místní dědky, jsem tam pro ně dvoumetrová bílá severská bohyně, to mne baví :-D

Henri 27.9.21 11:16

@Jitka77
Já mám konvičku na tři šálky, chtěla jsem z toho mít alespoň jeden klasický šálek 150 ml kávy. Jenže jak píšeš, vody víc tam dát nejde a na ty „tři šálky“ = tři hlty espressa - bych tam do naplnění sítka na kávu musela dát asi 6 lžiček kávy, což by mi urvalo žaludek a bylo by mi zle. Dávám proto cca dvě lžičky, prostě to nedám plné a dolévám občas ještě vroucí vodou. Není to ideální…

Jitka77 27.9.21 13:09

@Henri No přesně. Ta bialetka na jeden šálek je ale roztomilá věc, když se člověk oprostí od faktu, že by se do jeho oblíbeného hrnku na kafe klidně vešla celá i s uchem 8-)

Lucinela 27.9.21 16:27

Dala jsem si dneska schválně Nescafe a fakt už to není ono. Když už jednou člověk zkusí kávu z kávovaru, rozmlsá se :-) .

Magnolie1 27.9.21 20:59

Většinou piju jednu kávu denně a to ráno. Klidně to může být nescafé nebo si uvařím kávu v malé moka konvičce, záleží na tom, kolik mám ráno času a co doma je. @Henri mám také na tři šálky, ale mám ráda silnou, takže sítko naplním. Piji s mlékem a bez cukru.

Renusatko 27.9.21 23:42

@Henri Tak my máme asi nějakou velikou, když to tady čtu. Já to nikdy nestudovala. Na dovolenou vozím já a kamarádka a ráno je káva pro 6 lidí. Jen on tam nikdo nepije kafe z klasického hrnku 250, ale spíš menší, i když někdo dva, někdo tři a někdo jeden, ale pokaždé to stačí.

A pijete někdo pravou tureckou - arabskou - kahve?
Zrovna jednu popíjím, dostala jsem Pytlík, ale nevím jinak, kde v Praze kupovat, nemáte tipa? Nevarim ji v džezvě, ale normálně zálivám.

Stránka:  « Předchozí 1 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 Další »
Váš příspěvek