Blbé (neparfémové) dotazy

Hanka H 24.9.21 09:50
@Makiiii píše:
Jeden z důvodů, proč nechci kávovar.

Mám to podobně - na lince mi stabilně smí stát pouze rychlovarná konvice a než si pořídím dalšího pomocníka do kuchyně, zvážím, jestli se mi to vejde někam zavřít. Odstrašující příklad je v tomto smě ru má švagrová - ta, když si chce ukrojit chleba, musí odšoupnout odšťavňovač, topinkovač, toaster, sušičku ovoce, robot, tři psy, kocoura… :lol:

@mmaat píše:
Frenchpress jsem používala tak před 15 - 20 lety, už mi to připadá nějak překonané. Teď používáme moka konvičku. Chtěla bych kávovar, ale až do nové kuchyně, teď není místo. Ale ne kapslový.Příspěvek upraven 24.09.21 v 11:34

Proč ne kapsle? Kapsle jsou super, čerstvě pomletá káva, jednotlivě balená ve vakuu, žádné plísně, žádná ztráta kvality, můžeš mít doma hromady zásob různých druhů… :palec:

@Hanka H My nemáme ani konvici, jen ten kávovar a kocoura. A pozor!! Elektrický otvírák na víno, v krabici, nerozbalený, jako praktický dárek zaparkovaný na kredenci v zalepené krabici. To je taková blbost, že se mi to i příčí poslat dál.

Henri 24.9.21 19:48

Jo, s kávou je to věda…Mám doma French Press, ale jen pro návštěvy na větší množství kávy. Kdykoliv to zkusím jen pro sebe na jeden hrnek, chutná to jak voda ze špinavého nádobí. Nechápu, čím to je. :think: Pro sebe používám moka konvičku Bialetti, ale je pravda, že je s tím dost práce, zvláště když káva je opravdu hodně silná, takže si ji ještě dolévám horkou vodou, mlékem. Chuťově je to pro mě takový kompromis na cestě k espressu z automatického kávovaru. Ujde, ale espressu se nevyrovná. Kapslový už nechci, měla jsem asi dva roky Tchibo, pak se rozbil a v Tchibu mi nabídli akorát tak, že mi ho za nějaký poplatek ekologicky zlikvidují. :lol: Navíc kapslové kávovary se mnohonásobně - cca během roku, někteří možná i dříve - přeplatí na kapslích, proto jsou tak levné, protože firmy živí prodej kapslí, ne těchto kávovarů. Za rok bych takto měla místo kapslí naspořeno na De Longhi automatický za 7 000 Kč. Navíc z ekologického hlediska je to prostě naprostá katastrofa ty kapsle…
Mně by se kávovar i vešel, na kuchyňské lince mi stabilně nestojí vlastně nic - čajovou konvici mám na varné desce - ale na místě, kde by mu to slušelo, stojí obr reprobedna, dle mého muže důležitější součást kuchyně. :-( Kafe nepije…

Prosímvás, mám dotaz: dávám do prádla ubrousek proti zabarvení. A když peru něco třebá modro-bíle pruhovaného, dám tam i bělící ubrousek.
Chcu se zeptat, jestli nevíte, na jakém principu to funguje - jestli náhodou to „bělení“ není jen modření, tzn. jestli mi ten ubrousek na barevné nepožere to modřidlo z bílého.
Jako už jsem měla vaječňák, ne jeden, tak nevím, jestli to popisuju srozumitelně, no snad jo… :andel:

Jitka77 24.9.21 22:15

@Henri Na kolik šálků tu Bialetku máš? Já mám malinkou na jeden šálek, to je skvělé na hlt dobré kávy po obědě, a pak na tři šálky a zdá se mi, že tam už se té kávy sype strašně moc. V létě jsem french press zvažovala, nakonec jsem jako skladnější variantu pro kafe bez lógru pořídila dripper - překapávač, postavím ho na jakýkoli hrnek, filtr se sedlinou vyhodím, dripper opláchnu a hotovo. Ale sedlina v kávě mi nakonec nijak nevadí, když je káva dobrá a čerstvě namletá, chutná mi i turek.

Tak turek je úplně specilání druh kávy, to není alternativa espressa ani překapávačky. Turka si doma neudělám, to bych kvůli jedné kávě kupovala vždycky celý pytlík. Ale když mají v hospodě, tak si dám s chutí. Zdá se mi, že to začali zase vařit, po éře „máme jen presso s mlíčkem“.

BTW pijete ještě někdo instantku? Nedávno jsme byli na dovolené v apartmánu, snažila jsem se v místním rakouském supermerkáči koupit nějaký lepší instant a nevybrala jsem si, měli jen pár divných značek (nakonec jsem domů dotáhla něco, co se po zalití ukázalo být hromada sušeného oslazeného mlíka s drobkem kávy, čisté fuj :D)

Hanka H 25.9.21 09:57

@frangipani_romana Hrdě se hlásím - JÁ piju instantní kafe - a to hlavně z výše zmíněného důvodu - nechci kávovar na kuchyňské lince . Nevylučuji, že si ho někdy v budoucnu koupím - uznávám, že kafe je z kvalitního kávovaru prostě lepší. Kapsle ani náhodou - ekologie, celkové prodražení.
Jo a fakt ho občas kupuju i na rohlíku, i když teď v poslední době jsem objevila internetový obchůdek, který se specializuje na kávu (hlavně čerstvou, praženou, zrna), a tam mají to instantní asi nejlepší.

@Hanka H Já jsem ho pila dřív v práci, ale jen z důvodu, že jsem si celý den nemusela umývat hrnek.

Hermesfan 25.9.21 10:26

kvalitný kávovar s mlynčekom, zrnková káva, jedine.

Ale............do sveta si na cestu beriem aj instantnú kávu, stalo sa mi že niekde nebola ani v hoteli na izbe. Napr. Tibet. Celkom paradoxne možno, Rwanda má luxusné vybavenie hotelov.

MagnolieS 25.9.21 10:38

@Hanka H Je instantní vůbec káva? 8-O :lol:

Já tu instantní břečku piju mezi turkama na žízeň, ráno s mlékem, přes den už teda bez něj.
Turka dobrýho „českýho“ mám nejraději, nijak spešl ho nepřipravuji, vše je pro mě opruz a na dlouho. Do dobré kávy zrnkové, nebo i mleté ráda zainvestuji - a zaliji po česku prostě a nesladím :dance: stejně tak mám ráda dobré sypané čaje.
Nad french press dumám už hodně dlouho :think: ale na kafe kromě návštěv jsem doma sama, tak to vždy vyšumělo.

Medojedka 25.9.21 11:00

@Hermesfan Alice, a jaká „střeva“ má tvůj kávovar? Hliník nebo nerez?

Hermesfan 25.9.21 11:29

@Medojedka

nerez, De Longhi

mmaat 25.9.21 11:35
@frangipani_romana píše:
Proč ne kapsle? Kapsle jsou super, čerstvě pomletá káva, jednotlivě balená ve vakuu, žádné plísně, žádná ztráta kvality, můžeš mít doma hromady zásob různých druhů… :palec:

Jak už bylo zmíněno, kapsle jsou drahé a neekologické. Kapslový kávovar máme v práci, občas tedy ty kapsle koupím, střídám s instantní kávou.
A miluju vůni čerstvě namleté kávy, i na to se těším, až si jednou ten kávovar pořídím, z kapslí nic nevyčuchám. :-D

Medojedka 25.9.21 11:42

@Hermesfan Tak to je OK. :palec:

Stránka:  « Předchozí 1 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 Další »
Váš příspěvek