Co dneska pijete?

otakara 28.6.19 19:43

.

Frankie 28.6.19 20:02

@otakara
Minimálně 4 týdny to zůstane naloženo, čas od času se musí promíchat.
Pak nastoupí další fáze, kdy se přefiltruje a doplní cukrem podle vlastní libosti.
Třináct chuť upravujících ingrediencí.
No a pak ještě připravím tzv. „druháka“.

otakara 29.6.19 03:57

@Frankie koľko toho bude a aký recept to máš, tých prísad je moc!
Ináč, keď sa mám priznať, dlho ma láka skúsiť urobiť saké a tiež chlebový kvas, nech viem čo je to, len potrebujem tú bylinu, musím pohľadať, skúsim požiadať brata, nech ma navedie, kam mám ísť, to je biológ, vyzná sa. Dnes to nebude len prevarená voda, dnes budem hýriť, dnes budem ponúknutá repákom a ja nesiem pre brata sekt a aj pre manželku kvalitnú marhuľovicu z domáceho sadu /sad nie je môj/ :mavam:

Frankie 29.6.19 08:42

Jde o každoroční rituál po řadu let.
V těch posledních připravuji 1. a 2. macerát (množství 1 a 1 litr), rozšiřuji okruh koření nebo přísad.
Podstatnou součástí zůstává puškvorec, každý rok to maličko jinak chutná.
XXX
Saké jsem vyráběl asi 2 x mnoho let tomu nazad z rýže natural, abych byl bio, jednou přes 20 litrů, to bylo ale zrádné pití, kamarád to jednou tak přepískl, že (nešlo mu to rovně) chodil jak kyvadlo proti zdi, tzv. krabí chůze.
I o kvas jsem se pokoušel před revolucí inspirován Sajuzem, to si ale již nepamatuji.
Asi se to neujalo.
Nehledě na to, že si ho mohu na blešáku kdykoliv zakoupit od profiků.

AlesBerny 29.6.19 22:42

re

To je velká diskuse :D já opět vodu a citron ale ve fitku iontovy napoj

Frankie 30.6.19 08:01

Čt - Ne na zahájení dne vodu s citrónem.

otakara 30.6.19 08:09

@AlesBerny @Frankie :-D :-D je je…
ja tiež ostávam len pri prevarenej vode a už mám prichystaný čaj z púpavy, komerčný-Klember, čiže je ochutený, ale je ochutený výborne, vyhovuje mi momentálne. Včera som vlastne ani nepila, aj keď som sa „vyhrážala“, že budem piť. V utorok si plánujem úplny pôst, lebo je poslední čvrt měsíce, a to bude len tá prevarená voda. ;-) :mavam:

K výrobe alkoholov sa môžeme ešte vrátiť… ;-)

MagnolieS 30.6.19 16:47

Zelený lístkový čaj limeta - aloe, kohoutková a minerálka

AlesBerny 30.6.19 21:46

re

v takovém teple je šílenost pít něco jineho nez vodicku :O :(

Hanka H 30.6.19 22:55

Červené vychlazené lambrusco se dá pít i za těchto teplot :wine: :inlove: !

Frankie 1.7.19 07:13

Vodu s citrónem jako AlesBerny.
Tedy já teplou. :-)

(33000)

otakara 1.7.19 08:54

@Frankie no áno, ten to robí najlepšie, darmo, preto dnes ostávam len pri vode, možno tiež s limetkou, nooo, ja na tomto arome získam aj sebadisciplínu

:think: :mavam: @AlesBerny :mavam:
@Hanka H píše: Červené vychlazené lambrusco se dá pít i za těchto teplot :wine: :inlove: !

Hanko, najprv som si musela pohľadať čo za talianske slovo tu hovoríš ;-) :-P už som múdrejšia, hoci som to už počula, nevedela som, čo je to, najprv mi však vyhodilo odkaz na farbu na vlasy ;-)

otakara 1.7.19 09:00

@AlesBerny prepáč, že som ťa zmienila a ostal si „taký malý“, pri editácii som to narýchlo nevedela napraviť :-)

Brach 1.7.19 11:14

jdu si dát diviznový vývar

Hanka H 1.7.19 12:39

@otakara Dáša, doporučuji vyhledat i v obchodě, příliš sebedisciplíny škodí :-D :wine: ! Dneska (zatím ;-) ) jemně perlivou magnesii s limetkou. Venku peklo :cert: ......

Stránka:  « Předchozí 1 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 352 Další »
Váš příspěvek