Co dneska pijete?

Frankie 01.07.19 13:49

Voda s aloe vera.

otakara 01.07.19 18:18

@Hanka H :-D aaa, ja sa poznám, pravdu díš, koľko alkoholu má to spomínané lambrusco? Správne by nemalo mať pod 10,5%, tie slabšie nápoje sa mi zdajú aj príliš sladké. Toto nie je ten prípad? :-P Aj si odpoviem, hľadala som, jedno malo 11, čiže môže byť… ;-)

Hanka H 01.07.19 19:46

@otakara To mé (nedopité ;-) ) má 7,5%, ale ve včerejsí horúčave stačilo :-D . A je dobré, sladké tak akorát.

otakara 04.07.19 00:10

@Hanka H ahoj, tak mi naskočila reklama na nejaký druh Civichioli Lambrusco, ale neviem presne aké. Dnes som mala čajík z rýmovníka, je vhodné dať zo dva lístky, zmačknuté v prstoch, to stačí. Pila som aj šálku harmančekového a potom už len teplú vodu.

Frankie 04.07.19 07:22

@otakara
Rýmovník jsme si zasadili, je to nenáročná rostlina, ujala se a jde k duhu.
Ten čaj si už opravdu také! budu muset připravit. :think:

https://www.portalprozeny.cz/…stejsi-chyby

Frankie 04.07.19 07:25

A jinak - právě piji nápoj bohů s mlékem, to je můj vynález. ;-)

http://www.epochtimes.cz/…oj-bohu.html

Hanka H 04.07.19 07:27

@otakara Vyzkúšaj akékol'vek 8-) ! Rýmovník jsem na základě Tvého příspěvku zkontrolovala, ale nějak mu ty vedra nesvědčí - i když je na severovýchodní straně, žloutnou a zasychají mu listy.
Zahradníci, co s ním? :think:

otakara 04.07.19 07:38

@Hanka H @Frankie to je taký prevít, zdá sa najprv, že je nenáročná, že nič nepotrebuje k rastu a pekne sama sa ťahá do výšky, do šírky, ale predsa len, nejaké priame slnko a preliatie vodou nemá táto rastlinka rada, chcem si ju dať aj do iných miestností, čítala som, že sa doporučuje mať ju v každej, zatiaľ jej to v kuchyni pasuje, je tam mierne východné slnko. A ten čaj ti, @Frankie celkom iste chutiť bude, som si skoro istá.
dnes zatiaľ - komerčná púpava z Klemberu a kotvičník pre večnú mladosť :mavam:

Hanka H 04.07.19 07:43

@otakara Rýmovník je nevyzpytatelný! Zasazený v květináči mi pochcípával nějakou dobu v kuchyni, musela jsem ho dát přímo na parapet u okna, vzpamatoval se, dva roky bujel, a teď má zase nějaké trucovité období. V ložnici mi už několik měsíců úspěšně vegetuje jenom ve vodě - ve stínu a bez doteku slunce.

otakara 04.07.19 10:45

@Hanka H to je tak húževnatá rastlina, že ak ju necháš odtrhnutú a pohodenú niekde na stole, nezvädne hneď, celkom dosť vydrží

Frankie 04.07.19 11:03

Maté jsem doporučil matce naší uklízečky, působí příznivě proti zadržování vody, třeba otékající nohy.
Holky, kdo máte nohy jak slonice, zkuste.

Hanka H 04.07.19 11:14

@Frankie My máme nožky jako srnky :-P !

otakara 04.07.19 11:39

@Frankie @Hanka H áno, jak srnka skrížená s hrochom, nie, nohy celkom ujdú, aj keď, svine, bolia niekedy! Rada som sa poučila, aj keď som myslela, že maté najprv pozdvihuje myseľ do „vyššej úrovne“, povznáša a pomáha relaxovať…

Magnolie1 06.07.19 10:34

@Hanka H na téma rýmovník bych už mohla psát diplomovou práci. Máme doma čtyři. Jeden má na parapetu dcera, na severní straně. V její genocidní péči nádherně prospívá, košatí, roste, obrovské listy, prostě nádhera. U mě na parapetu jsou tři, je to jižní strana. Dvěma se daří řekněme obstojně, vydatně zalévám jednou týdně. Jeden skomírá a to tak, že velmi, zvažuji tedy, že půjde na sever do péče dcery. Jo a jeden mi také umřel. Asi se mu u nás nelíbilo, péči měl stejnou, nevím proč.

Frankie 06.07.19 10:46

@Magnolie1
Chováme si jen jeden, a to na jižní straně, daří se mu pod vedením mámy, no radost pohledět.
Právě jsem dojedl 3 listy v rámci zaštipování. ;-)

Stránka:  « Předchozí 1 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 Další »
Váš příspěvek