Co jste dnes měli dobrého?

Reklama

MagnolieS 30.03.18 18:06

@otakara To já vůbec ne, ale inspirace fajn  ;-)

Frankie 31.03.18 10:32

Zeleninovo-čočková vegetariánská sekaná

Dnes premiéra, nevím, zda to bude k jídlu. :-P
Podle výsledku dodám odkaz na recept.
(U nás to vždy jistí slepice.) 8-)

otakara 31.03.18 14:49

@Frankie Tlieskam za takéto jedlo, chcela by som nechať bokom výklad o zdravosti či chutnosti jedla, ale musím to povedať, že takáto dobrá papina je prínosná aj z hľadiska nutričného i chutného, na rozdiel od klasickej plnky s údeným mäsom a vajkami. Aj keď sa táto robí možno raz do roka, aj tak. :potlesk:
Moja včerajšia plnka je už v bruchách, dokonca i mamina, ako som spomínala, urputná mäsožravka, si na nej pochutila.

Hanka H 31.03.18 16:07

Tak u nás dnes také vega … Směs červená čočka, batáty, rajčata, koření, basmati. A skončily už košíčky z předchozí stránky. :-(

Biely kvet 31.03.18 16:44

@Hanka H My sme sa asi dohodli dnes viacerí.....tiež sme obedovali šošovicu. :-D

otakara 31.03.18 16:51

@Frankie :-) práve som to čítala a potom som uvidela, že si ma oslovil :mavam: , dobre som sa pobavila, predstavila som sa, ako stojím s nohami prekríženými a s hubou plnou z oboch strán…

Frankie 03.04.18 07:56

Na snídani poněkud netradičně - mexické fazole.
Zbyly od včerejška. @otakara
Huba dobře pálí. 8-O

bambie5 06.04.18 09:32

ovesné vločky s ovocíčkem :-)

otakara 09.04.18 10:05

stručne čo som varila včera a i dnes
zeleninová polievka s haluškami z ryžovej a pohánkovej múky, tofu ako restovaná pečeň/játra mám na mysli, zemiaky na cibuľke, cvikľový šalát, večer som chystala tvarohovo-čučoriedkový koláč, dobrý, ale predpis je dosť „nechutne sladký“, veľká spotreba cukru, opakovať tento recept nebudem, radšej použijem recept na liate cesto
dnes minestrone, čiže znova zeleninová, ale s inou zmesou zeleniny, s bielou fazuľou, zemiakový šalát, pstruh, pre vegánov rezne zo zeleru s lahôdkovým tofu. Nerada opakujem napr. zemiaky dva dni po sebe, aj som sa dnes chcela tomu vyhnúť, ale nakoniec som ich urobila ako u nás najobľúbenejší spôsob úpravy - štuchané a šalát :-)
využila som včera i predvčerom listový špenát, ptačinec-žabinec, bršlicu a zrána sme pili/jedli? koktajl ešte z banánu, jablka, hrušky a namočených mandlí. Jedli? - to znamená, že vraj sa má takéto smoothie najprv asi dvakrát dôkladne požuť"", až potom začať pomaly piť

John_Nw 09.04.18 16:49

Dnes celozrnné špagety s rajčaty podušenými na oleji s česnekem. A mozzarella. … Výborné, jen to nádobí se docela špatně myje. :-)
K večeři budou brambory s křimickým zelím.

Frankie 09.04.18 17:14

Čočková polévka, květákový mozeček, brambory a mrkvový salát.

otakara 11.04.18 10:41

Ahoj, oneskorene som si urobila Zelený štvrtok v stredu a prehnala som to so zelenou farbou - zemiaky, špenát so žihľavou, vajíčko, brokolicová polievka, práve ju degustujem, s pridaním trochy kokosovej smotany /mimochodom, nie som jej stúpenec, ani kokosového tuku/, špenát je k večeri, polievka na obed, premýšľam, že každý deň si určím hlavnú farbu a podľa toho budem variť, zajtra dám oranžovú, kecám, samozrejme…

John_Nw 11.04.18 12:13

Celozrnné špagety s cizrnovou pastou.

Biely kvet 11.04.18 16:44

@otakara Okrem farby si urči aj vôňu…jedla!  :lol:

Stránka:  « Předchozí 1 707 708 709 710 711 712 713 714 715 716 717 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama