Co jste dnes měli dobrého?

otakara 16.04.18 19:16

@John_Nw aj ja pozdravujem, dávam si práve do prenosnej nádobky polievku z aktuálneho medvedieho cesnaku, uvarila som pre veľký úspech v rodine, žeby som mu holdovala, ani nie, neschádza mi z mysle smrteľná otrava spred pár rokov u nás v meste. Pritom viem cesnak rozoznať, ale ten prípad neviem vytesniť z mysle. Práve dnes som si prečítala, že každý rok sa vyskytujú prípady zámeny s konvalinkou. Spomínaný smrteľný prípad bola zámena s jesienkou.

Okrem toho - prečítala som si spätne svoj príspevok zo včera - nebudem už do neho zasahovať, ale dám na pravú mieru napísané. Tak ešte raz: 8-)
fajn, oči ma oklamali, sojanézu robievam sama, kupovaná mi máloktorá sedí, nechutí mi moc, za tamari :palec: . Som za to, že veru do sójovky treba investovať. ;-)

Hanka H 16.04.18 19:19

Dneska superzelená polévka - listový špenát, medvědí česnek (z Lidlu) a zbytek pórku.

otakara 16.04.18 19:52

@Hanka H parádna kombinácia, nedávno som takto podobne kombinovala, namiesto cibule pór, ešte petržlenovú vňať, trochu žihľavy a mandľové mlieko :mavam:

Frankie 18.04.18 14:37

Bramboračka.
Filé v páře s kuskusem a zeleninou, mrkvový salát.

Rosa N. 18.04.18 22:05

Když byl Pepa ještě mladý

(básnička)

Když byl Pepa ještě mladý
nevěděl si s ničím rady.
Chlastal pivo, jedl ovar
byl duševní polotovar.

Na všechny se blbě tlemil
a pak jednou.. přišel Emil.
Vzal si Pepu pěkně stranou
„Pepo, nemáš na vybranou,
podívej se do zrcadla
toho špeku.. toho sádla!“

Dále dodal tichým hlasem:
„Zaprvé, je konec s masem“
přidává hned druhou radu
„Jestli nechceš zůstat vzadu,
jabko, rajče žitný klíček
toť tvůj nový jídelníček!“

Pepovi jde hlava kolem
sedí za kuchyňským stolem.
Celý dům už dávno chrní
Pepa zkouší klíčit zrní.

Sedí jako na jehličí
„Vyklíčí či nevyklíčí?“
Vyklíčilo, Pepa jásá
a rovnou to zrní spásá.

K tomu rajče, sklenku mlíka
podívejte na Pepíka!
Je to Pepa nebo není
před očima se nám mění.

Bavit se s ním ne ní haMba,
hlava Havla,tělo Ramba.
Strejda Emil kývá hlavou,
„A to vše tou zdravou stravou!“

MagnolieS 18.04.18 23:25

@otakara Napiš prosím :kytka: jak na domácí sojanézu, děkuji!

@Hanka H Dala bych si tu superzelenou taky :hug:

otakara 19.04.18 04:07
@MagnolieS píše:
@otakara Napiš prosím :kytka: jak na domácí sojanézu, děkuji!@Hanka H Dala bych si tu superzelenou taky :hug:

Ahoj, opravím si môj slovník, sojanézu robím menej často, robím väčšinou tofunézu podľa Mačingovej, alebo almonézu od Diamonds, tá je prácnejšia, dám do vlákna - varenie, hneď ako budem môcť.

John_Nw 19.04.18 11:17

@MagnolieS @otakara

Postup na soja- nebo jinou rostlino-nézu je zde: http://soucitne.cz/…gan-majoneza
Jsou ale i další recepty, je-li zájem, poskytnu bez záruky fungování. :-)

Frankie 19.04.18 11:52

Špagety po Krkonošsku (s houbami), sýr, rajčatový salát.

MagnolieS 19.04.18 13:23

@John_Nw Poklona :-) a děkuji i za předchozí stránku!
Přecházím pomalu k velké úpravě jídelníčku, je to boj, zatím mi fůra věcí vůbec nechutná :poblion: je to hrůza se mnou :-?

John_Nw 19.04.18 13:28

@MagnolieS
Hlavně se do ničeho nenuť a něco si čti, ať neděláš zbytečně chyby. Držím :palec: .

John_Nw 20.04.18 10:47

Brokolice, žampiony, vejce. Vubec nebyla potřeba sůl...... však jsem to zasolil už o obchodě.

MagnolieS 25.04.18 19:08

ad zelené placaté fazolové lusky :-(

Tak jsem je hodila na ghíčko s česnekem, ano @Frankie aaach to byla vůně, bohužel mi to vůbec nechutnalo, zkoušela jsem za syrova a také mi to nejelo, zůstanu tedy u kulatejch :think:

Frankie 29.04.18 18:39

Dva dny jsem jedl zapečený celer.

Stránka:  « Předchozí 1 712 713 714 715 716 717 718 719 720 721 722 735 Další »
 Váš příspěvek