Co jste dnes měli dobrého?

otakara 14.9.19 11:52

@MagnolieS už asi dvakrát som čítala „koblihy“, miesto …koliby.
Dnes bol, lebo už bol u nás obed, čaká ďalší bod sobotňajšieho programu - zo stránky Tajomstvo mojej kuchyne - paprikáš z kapra, halušky k nemu klasické, slovenské, skúšala som i tvarohové, čo sú tam odporúčané, ale zatiaľ hovorím - nie, rozvarili sa mi, neodporúčam žiadnu improvizáciu, napr. nahradiť syr a pod, ani zmenu množstva, chuťou dobré, vzhľadom nie dobré.

John_Nw 14.9.19 11:54

Kližka a brokolice - právě teď.

Biely kvet 14.9.19 12:50

Ryža so šošovicou na paradajkách a s nakladanými cibuľkami.

John_Nw 14.9.19 14:31

@Biely kvet Rýže a čočka, moje dříve hodně oblíbená kombinace. Skvěle k tomu chutná kyselé zelí. :palec:

otakara 14.9.19 15:09

@John_Nw :palec: toto a podobné, napr. krúpy s hrachom, sú chutné a zdravé, niektoré takéto jedlo sa nazýva kočičí svatba, na viac si neviem spomenúť… :think: je tých kombinácií viac…

Biely kvet 14.9.19 19:34

@John_Nw To si viem predstaviť, mňam! Alebo kyslé uhorky, ale nemala som poruke ani jedno ani druhé. :-)

Biely kvet 14.9.19 19:37
@otakara píše:
@John_Nw :palec: toto a podobné, napr. krúpy s hrachom, sú chutné a zdravé, niektoré takéto jedlo sa nazýva kočičí svatba, na viac si neviem spomenúť… :think: je tých kombinácií viac…

Kočičí svatba sú krúpy s hrachom a kočičí tanec krúpy so šošovicou. ;-)

Hanka H 14.9.19 19:57
@Biely kvet píše:
@Hanka H píše:
@Biely kvet @otakara @MagnolieS Ubezpečuji vás, že quinoa VŽDY ocáskuje :-D :-To s tebou nemôžem súhlasiť, ja som ju robila už viackrát a ocásky nikdy nemala. :think:

Asi jsi měla verzi pro vegetariány :lol: !

EvulinkaH 15.9.19 10:03

Špagetová dýně s boloňskou omáčkou na oběd, na večeři pizza z mandlové mouky :inlove:

otakara 15.9.19 10:15

@Biely kvet :palec: áno, pozriem ešte do knižky českých receptov, práve na také som si urobila chuť
@EvulinkaH toto je dobrá inšpirácia

@Hanka H píše:
Asi jsi měla verzi pro vegetariány :lol: !

no, aj ja si myslím, alebo sa to zjedlo tak rýchlo, že ocásky ani príliš nevnímala :-)

otakara 17.9.19 04:19

Včera som varila rýchlo a racionálne, cuketu so strúhanou mrkvou a rajčinami na cibuľovom základe, jemne osolené, dusené vo vlastnej šťave, pridala som len byliny-trochu pažítky, petržlenovej a zelerovej vňate, ligurčeku/libeček, majorán, k tomu moja láska, tarhoňa!

Biely kvet 17.9.19 07:04

@otakara To musí byť dobrota, tarhoňu mám veľmi rada. Určite vyskúšam, si tu pre nás ostatných veľkou inšpiráciou. :srdce:

Frankie 21.9.19 11:21

Na snídani kvasnice s vajíčkem, míchanice a s topinkou.
Čočkový prejt s pohankou se chystá k obědu, snad to máma zvládne. ;-)

otakara 21.9.19 11:50

@Biely kvet :hug:

@Frankie píše: Čočkový prejt s pohankou se chystá k obědu, snad to máma zvládne. ;-)

tak také musím vyskúšať :think: ,u nás je dnes plnená paprika vegánska - ale pre moju dnes slabú potrebu byť avantgardnou, použila som sójový granulát. Zistila som však, že variant plnených paprík sú množstvá a už sa teším, že budem skúšať, napr. s červenou šošovicou, pohánkou, a pod. Rovnako rajčinová omáčka, dnes skoro klasika, ale - inokedy urobím s mrkvou, event. cvikľou, korením-bazalkou, tymianom, jednoducho zase iné, veľa toho je a ja sa už teším ;-) :mavam:

Frankie 21.9.19 12:02

@otakara
Máma má špatný čas, dlouho jsme tunili chuť, nakonec se mi to podařilo.
Teprve teď jsme to zastrčili do trouby.
Náhradní řešení, k obědu zelí s knedlíkem. 8-O

Stránka:  « Předchozí 1 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 Další »
Váš příspěvek