Co jste dnes měli dobrého?

otakara 3.9.19 20:11

Klasická šnicľa s miešaným zeleninovým šalátom, bola včera, pozajtra bude znova šnicľa, tentoraz naložená v jogurtovej marináde, k nej zemiakový sladkokyslý šalát, buď záhorácky šmykľavý alebo nejaká jeho varianta, darmo, mám rezňové dni a musím si uspokojiť chute, niet inej cesty

Frankie 3.9.19 20:33

Fazolky na másle, celožitný chléb.

Biely kvet 3.9.19 20:37

@otakara Šmykľavý? To som ešte nepočula. Rada čítam o tom, čo si varila, obdivujem tvoje zdravé recepty, aj štýl, akým o nich píšeš. :srdce:

otakara 4.9.19 04:16

@Biely kvet :hug: jee, dobre, rada som, rada aj varím, chystám, niekde som tu spomínala, že rada idem na istotu, aby bol vždy rovnaký výsledok, improvizujem len zriedka. A keď tak premýšľam, čo také bolo medzi úplne prvými dôvodmi na kvalitnejšie, pestrejšie varenie, asi kolega :think: /podotýkam, je to len jeden z dôvodov/, kedysi opovržlivo=s pohŕdaním, opovrhnutím, posmechom… zahlásil, že ženy v domácnosti obvykle do nemoty točia=opakujú cca 10 jedál a myslia si, že to rodine stačí… A ako sa ma to vtedy dotklo! :-D :think: :think: Šmykľavý, ten názov i recept je zo stránky bonvivani.sk, :palec: šalát, ktorému sa hovorí aj že slovenský, cibuľový, pripravuje sa vo väčšine slovenských domácností, aj v zariadeniach hromadného stravovania, napr. spomenula som si ako mi od neho bývalo zle, až na umretie"" 8-) keď som ho jedla v školskej jedálni, dávali tam kusy surovej cibule a asi priveľa horčice. Z domu som nebola na také zvyknutá. Povedzte, robí sa aj v českých domácnostiach?

Frankie 8.9.19 20:06

Včera zapečený květák s bramborami.

Frankie 8.9.19 20:06

Česnečka na večeři.

John_Nw 8.9.19 23:46

@otakara Něco podobného jsem jedl. Byl to salát z brambor a cibule, olivového oleje, trochu osoleno.

otakara 9.9.19 08:32

@John_Nw áno, má rôzne varianty, a vlastne komu čo chutí. Keby to bolo len na mne, ja tie zemiaky posypem petržlenovou vňaťou, že ich ani vidieť nebude :-D .
Dnes v našej domácnosti ostala jedna porcia včerajšieho obeda - pečené kurča, ryža, šalát sa prichystá, polievka - moja obľúbená, zo stránky malomestský gurmán - „manželkina zemiaková“. Pripravím guacamole. Ja si špeciálne prichystám kapustu/zelí s rajčinami a s kúskom chlebíka. Mám rada takéto nenáročné jedlá a povedzme si - vlastne aj lacné. :think:

John_Nw 9.9.19 10:25

@otakara Dnes budu také dojídat včera předpřipravené drůbeží jídlo - krůtí maso podušené s cibulí a paprikou. Z půlky jsem měl svůj oblíbený “jako segedín”. Jak upravím tu dnešní porci ještě nevím. Možná na způsob leča, ale dá se to sníst tak jak to je.
Přeju Ti dobré chutnání a pohodu po celý den. :rose:

Frankie 9.9.19 10:26

Ovesná kaše na mléku s banánem, nastrouhaným jablkem a kokosem.

otakara 9.9.19 10:42

@John_Nw ďakujem, tiež tak, aj dnes sme asi všetci vstávali do tmavého, šerého rána, nikdy sa mi počasie nespájalo so smutnými pocitmi /ale neviem ich celkom rozlúštiť, že z čoho sú ;-) /, ale teraz zo dvakrát som bola skľúčená, ale ono to prejde, dokonca to trvá len chvíľočku, pretože potrebujem mať čistú hlavu v práci napríklad a skľúčenosť, splín, je preč, fúúúúúú, odfúknutý závanom povinností :mavam: Mala by som prehodnotiť svoje raňajky napríklad, skúsim čosi podobné ako @Frankie , variantov je bezpočet, :think: a myslím, že som sa kdesi stretla s tým, že kaše chutia najmä vtedy, ak človeku sa dostáva menej nehy. :-)

Renusatko 9.9.19 14:24

Dnes se cpu frgálem. Objednala jsem dva. Hruškový a povidlový. No tak z každého mám 1/4 pryč. Jedna firma je tady peče a ještě teplé doveze domů jako pizzu. :srdce: :srdce:

Frankie 9.9.19 15:28

Těstoviny s nivou.
Zavařenina - cuketa s cibulí.

MagnolieS 9.9.19 18:43

@Renusatko Hmm, dala bych si dobrý frgál! :srdce:
Tady je jednu dobu od Moravy také dováželi - s trochou fantazie ještě vlažné, ale nevyplatilo se jim to …

Renusatko 9.9.19 19:12

@MagnolieS Uvidíme jak dlouho vydrží :-D Zatím je to novinka.

Stránka:  « Předchozí 1 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 Další »
Váš příspěvek