Co jste dnes měli dobrého?

Frankie 2.11.19 09:13

Kvasnice s vejci, míchanice.
Topinky.
Mnááááám!
(Dnes barák nevyvětráme.) 8-O :-P

otakara 2.11.19 18:16
@Frankie píše:
Kvasnice s vejci, míchanice.
Topinky.
Mnááááám!
(Dnes barák nevyvětráme.) 8-O :-P

:palec: :palec: dobrotká pre mňa
u nás dnes zeleninová polievka s ovsenými vločkami, halušky s karfiolom upraveným na spôsob paprikáša s pridaním sójového mlieka, zelenina, neskôr kysnuté rožteky s 1/2 podielom celozrnnej múky, s cibuľkou a lahôdkovým tofu, tofu v nich zastupovalo pravé škvarky ;-) no, moji papkáči mi to pochválili

Medojedka 2.11.19 20:04

Cuketové placky bez mouky a zeleninový salát :palec:

otakara 2.11.19 20:11

@Medojedka výborné :palec:, práve som si dopriala dva rožteky a ony zvláčneli a sú moc chutné, to je samochvála. U nás sa hovorí, že samochvála smrdí… ;-) ale keď sú tak dobré!

Medojedka 2.11.19 20:31

@otakara Já v poslední době vařím jen minimalisticky. Ale kulím oči, jak Ty nápaditě a vynalézavě vyvařuješ! 8-O :palec: :potlesk:

otakara 2.11.19 20:44

@Medojedka minimalisticky, to je pravé slovo, ja sa tiež tak snažím, hlavne vo všedných dňoch, toto sú moje „vyhecovačky“, keď tu mám deti a vnukov. :-) Rozhodne ale ma pečenie i varenie veľmi baví. :mavam:

Medojedka 2.11.19 20:59
@otakara
@otakara píše: … :-) Rozhodne ale ma pečenie i varenie veľmi baví. :mavam:

To je vidět :-) ;-)

otakara 3.11.19 07:13

@Medojedka :hug: v tieto dni sa aj viac snažím, ako odmenu mám prázdne taniere a hrnce a plechy, je nás doma viac, preto.
Dnes je v pláne kapor na spôsob pečeného vepřového/bravčového, teda s prísadami, aké idú do mäsa, je predom naporciovaný, nakrájaný tak, aby tam kosti neboli a aby bol bezpečný malým jedákom - ale to sa opakujem, to už tu bolo zmienené.

Medojedka 3.11.19 10:51

@otakara Kapr… Našla jsem v mrazáku porci kapra, zbyl od Vánoc :lol: S paprikou a kmínem byl dobrý (v paře) , jen kdyby nebyl tak tučný :think: Prozradíš, čím kořeníš kapra?

otakara 3.11.19 11:28

@Medojedka aj tento je tučný, pritom však vôbec nebol veľký, tie tučné konce na bokoch, resp. bruchu, nemám v láske, vždy sa to pri pečení snažím vypiecť alebo odrezať preč. Na tento spôsob pečeného vepřového dávam kmín, masť, dnes som dala však maslo, cesnak, trochu cibule, aj trochu čierneho korenia, dávam piecť na dvojitý papier a až tak viac, aby sa vypiekol, ale zase nie príliš nevyschol, aj polejem aspoň raz, kladiem dolu kožou, lebo som nespomenula, že keď je naporciovaný, narezaný, koža sa necháva, aby držal pokope.

Medojedka 3.11.19 11:35

@otakara Děkuji :kytka: Pepř a cibuli příště přidám. Ale česnek na ryby nedávám, nějak mi tam vadí :think:

John_Nw 3.11.19 13:07

Když už je řeč o minimalismu, jako jeho propagátor mám dnes (opět) směs, která vznikne sama od sebe. :-)

Frankie 3.11.19 13:50

03/11/2019
Jablkové lívanečky se skořicovým cukrem a šlehačkou.

John_Nw 3.11.19 14:35

@Frankie … předpokládám, že jako „uvědomělý potkan“ jsi toho nesnědl moc velkou hromadu… :-)

Frankie 3.11.19 15:13

Coby uvědomělý potkan - jen 3 palačinky, prosím.
(A stejně, běžím to vycvičit na rotoped…)

Stránka:  « Předchozí 1 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 781 Další »
Váš příspěvek