Co jste dnes měli dobrého?

otakara 28.11.19 14:52

Hrášková polievka podľa pôvodného receptu p. Mačingovej, zmena s pridaním tekvicových semienok, cibule, pridávam niekedy slnečnicové semienka, petržlenovú vňať, cvikľový šalát a granadírmarš.

Hanka H 28.11.19 15:32

Kuře s lilkem, rajčaty, paprikou, jarní cibulkou a zbytkem bylinek v truhlíku. Jako příloha celozrnný bulgur.

Biely kvet 28.11.19 15:37

Včera hráškový krém a jablkový koláč, dnes losos s fazuľkami a zemiakmi, pečený v papieri.

MagnolieS 28.11.19 20:22

Špagety s domácím sugem :inlove: co jsem si navařila a zamrazila koncem léta.

@Biely kvet Také ráda dělám v i na pečícím papíru, ale losos nikdy, nemůžu ho vidět ani cejtit … jediný poživatelný je pro mě ten plátkovej zauzenej na zlatém tácku :-D
Cokoliv jablkového bude asi za chvíli vzácnost při těch cenách jablek 8-O

Biely kvet 29.11.19 02:54

@MagnolieS Tentoraz som jablká dostala od svatky. :inlove:

otakara 29.11.19 11:09
@Biely kvet píše:
@MagnolieS Tentoraz som jablká dostala od svatky. :inlove:

:mavam: Ja som jablká musela kúpiť v Bille, dnes budem chystať jablkovú nepečenú tortu bezlepkovú :kytka:
A okrem toho, dnes je na obed pečený pstruh, uhorkový šalát, zemiak, pre vegetariánku Mirku čevapčiči z bieleho tofu, recept som doplnila o jedno mini vajce, avšak nie je to prehrešok, M. zje občas aj syr, aj vajíčko, takže varenie sa dá lepšie prispôsobiť obvyklej chuti ostatných stolovníkov ;-)

Frankie 13.12.19 19:32

Báječnou tuňákovou pomazánku s topinkou na snídani, houbový kuba plus salát z červeného zelí a jablka, na večeři česnekačka.
Jo a 3 x musím cvičit za trest, že tolik jím.

otakara 14.12.19 06:26

@Frankie určite to všetko vycvičíš!
dnes som si privodila spomienky z dávna, keď som ako študent kupovala hurmikaki, spolužiačky si síce ťukali na čelo, pretože si kupovali cigarety, ale ostala som verná tomuto ovociu a keď sa opäť objavilo na trhu, potešila som sa.

otakara 14.12.19 11:27

zimná zeleninová polievka s haluškami, zemiaková kaša+fašírka z mletého morčacieho mäsa s ovsenými vločkami, kto chce - pečená klobása, mrkvový šalát, beriem aj mamine, je toho mooc

Frankie 23.12.19 20:17

Květák v peřině. ;-)

Frankie 23.12.19 20:18

Zítra hodlám připravovat k večeři celerové řízky, snad to nezdrbnu. :think:

otakara 24.12.19 06:47
@Frankie píše:
Zítra hodlám připravovat k večeři celerové řízky, snad to nezdrbnu. :think:

nepokazíš, držím palec, bude to dobrota
Skúšala som včera vegan majonézu z červenej šošovice, celkom som sa s tým vytrápila, lebo som postupovala podľa videonávodu a už len tej vody, kde bola šošovica namočená som mala oveľa menej ako hovorilo video", dobojovala som to do konca, výsledná chuť je dobrá, avšak ak by bolo ešte nejaké opakovanie, budem pracovať so šošovicou žltou. Takto mi ten môj výtvor pripomína, že som najemno mixovala lososa…

otakara 24.12.19 13:01

keďže mám doma svojich malých dvoch človiečikov, nachystala som rýchly obed, celozrnné špirálky varené vo vývare zo zeleniny ktorú som dala do vianočného šalátu a cícer na paprike. A majonézu do vianočného šalátu idem o chvíľu robiť z bieleho tofu, tá ma nikdy nesklamala, hádam to tyčový mixér vydrží. ;-)

otakara 26.12.19 13:24

keďže sme na 1. sviatok vianočný dojedli, čo bolo na štedrej tabuli, dnes som varila - brokolicovú polievku s pohánkou, zemiakovú kašu, cvikľový šalát a mrkvovo-cícerové placky. Obed mal úspech. Podarili sa mi upiecť dva bochníky chleba, išla tam celozrnná špaldová múka, žitná chlebová a len málo obyčajnej bielej polohrubej, to z dôvodu, aby chlieb nebol taký príliš „zdravý“.
Nie, žartujem, mám však ešte stále obavu z výsledku pečenia, ak dám len tie prvé dve múky. :think:

otakara 27.12.19 12:12

chlieb sa vydaril, je podľa mňa presne ako má byť, tmavší, zdravší. Dnes bola na obed šošovica so zemiakmi nakyslo, s vareným vajcom, polievka minestrone

Stránka:  « Předchozí 1 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 Další »
Váš příspěvek