Co jste dnes měli dobrého?

otakara 10.1.21 14:13

@Hanka H domáci rybár toho kapra rozporciuje, oddelí filetky, kde nie sú kosti, ostatné nareže na slížiky tak, aby boli rozkrojené všetky ďalšie kosti a mám istotu, že môžem mäso rovno zľahka variť, nemeliem, nedrvím, už len miešam s prísadami. Takže ja sa vôbec s tým nenarobím. Ak mám poradiť, na youtube čosi také nájdeš-nájdete-návod. Ja nie som priaznivec rybieho mäsa, mám s tým celkom problém, ale odkedy ho mám takto predpripravené, zameriavam sa už len na ďalšiu prípravu a výsledok je fakt - dobrý. Možno som spomínala recept z Tajomstvo mojej kuchyne - paprikáš z kapra s tvarohovými haluškami-myslím, že tak sa to volá, halušky, tie ani nie, s tými nie som stotožnená, ale ten paprikáš - to je bašta.

@otakara Všechno nejlepší k svátku! :rose: :wine: :choco:

Na to, kolikrát jsem tady za poslední dny prohlásila,že nežereme smažené jídlo už ty moje obrázky smaženek vypadají poněkud trapně… :D
Ale je to tak, já jím ze smažených jídel pouze květák a žampiony a na to fakt v hospodě narazím tak jednou za dva roky - což nechápu, takový super jídla! :oops: Ale hranolky jsem si dala jen ze solidarity s hospodskou, ty jsem nejedla. :-(

edit: to červené není břicho, ani vánoční, ani těhotenské, to je optický klam!!! :nevim:

otakara 10.1.21 17:29

@frangipani_romana :-D vyzerá ako brucho, veru tak! :lol: a ďakujem, ďakujem za prianie

MagnolieS 10.1.21 20:37

Šuba salát a 3 druhy miniřízečků :inlove: měli jsme na dnes domluvený náhradní malý Štědrý den, který nemohl proběhnout 24.

otakara 11.1.21 08:05

@MagnolieS @frangipani_romana ale smažené, to je najlepšie na sveteeee! :klaun:

včera som sa ešte zmobilizovala a dosť neskoro poobede som zamiesila na kysnutý jablkový koláč s posýpkou, dnes sa bude dojedať

otakara 11.1.21 15:03

obed bol deťmi vyhodnotený ako výýborný. Bol ale veľmi jednoduchý. Cvikľový šalát, u ktorého som šla na istotku, že budú jesť, rovnako ryža s cícerom a paprikou, pórom, aj kvôli farbe, polievka, falošný vývar „slepačí“ s ryžovými rezancami, od všetkého si pridávali dupľu. No, nie som ja šťastný človek!?

@otakara No úplně! :D Už se ti něckdy stalo, že by něco nejedli nebo nepochválili?

Já vařím kuře na paprice, potřebovala jsem koupit nějaké syrové libové maso kvůli želvě, takže želva dostala jedno prsíčko, druhé je pro mne a kosti dostanou páníčci. Plácla jsem se přes kapsu, vzala jsem nějaké farmářské, si totiž myslím, že neběhalo v tričku s Babišovým logem, krásně voní.

Hanka H 11.1.21 19:27

Ve spolupráci s mojí novou přítelkyní :hug:

To je jak z pohádky o Honzovi. :hug:

milacka 11.1.21 19:43

@otakara si mimoriadne šťastný človek. Môj 5-ročný vnuk je veľmi prieberčivý, zo zeleninových jedál len brokolicovú polievku, inak točíme 5 jedál donemoty. Škoda, snád z toho vyrastie. A ja by som mu vyvárala také zdravé dobroty.....

milacka 11.1.21 19:46

@Hanka H vyzerá super. Ja som po mesiaci nekváskovania zamiesila tiež. Ručne. Dobre som cesto vyplieskala a vznikol lahodný bochník, striedka ako vata.

Biely kvet 11.1.21 19:50

@milacka Ten je krásny! :srdce:

Hanka H 11.1.21 20:13

@milacka :palec: Nádhera! Ten vzorek jsi vytvořila ty, nebo ošatka?

Trilobit! Óoooo......

milacka 11.1.21 20:49

@Biely kvet @frangipani_romana @Hanka H ďakujem. Chlebík som v menšom strese, v kuchyni mi pobehoval vnuk a ja v ruke žiletku, tak len od oka šmyk, šmyk, šmyk a po upečení som bola sama prekvapená, akú pevnú ruku som pri narezávaní mala. Trilobit je na svete :inlove:

Stránka:  « Předchozí 1 849 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 862 Další »
Váš příspěvek