Co jste dnes měli dobrého?

Biely kvet 11.1.21 21:34

@milacka Mne to pripomína klas. :-)

Dámy, nemáte někdo osvědčený recept na makovku? toto myslím:

Žaba to miluje, docela ráda bych mu to upekla.

Já vám za to třeba prozradím, čím se louhují preclíky a tyčinky a loupou rajčata do plechovek. :cert:

milacka 12.1.21 00:08

@frangipani_romana robila som podľa tohto receptu a boli výborné https://varecha.pravda.sk/…-recept.html

otakara 12.1.21 09:05

@frangipani_romana @milacka dievčence, veriť mi nebudete, ale tento recept sa mi výborne hodí do mojich plánov, hurá
dnes bola brokolicová polievka, ale nemixovaná, ružičky som pridala maličké a mierne povarila. tarhoňa a dusená cukina s mrkvou a rajčinami, okorenené vňaťami, posypané ementálom
Pečiem kysnutý koláč s jahodami/mrazené, trochu sa to rozlialo, ale je to dobré, vyzerá to dobre

milacka 12.1.21 15:34

@otakara nech sa ti makáče vydaria. Dnes ostal manžel doma - dovolenka, uvarila som mu teľacie soté so zeleninou a šampiňónmi, výborne som ho okorenila, príloha ryža. Nejak zosmutnel, pochopil, že ho pomaly ale isto vytláčam z kuchyne. A veľmi mu chutilo. Mňa jednoducho variť baví. Kedysi bol hlavný šéfkuchár on, teda čo sa týka mäsových jedál, ja som v pracovné dni vegetariánka, cez víkend všežravec. Vzdať sa úplne mäsa ešte nedokážem.

Hanka H 12.1.21 16:55

Dneska moje milovaná polévka z hlívy ústřičné a k tomu včerejší pšeničný chléb :dance: ! A děkuji :rose: @milacka za recept na makové rohlíčky - až bude doma více strávníků, vyzkouším.

milacka 12.1.21 18:03

@Hanka H niet za čo, treba viac stravníkov, najlepšie sú čerstvé s maslom, deti milujú s džemom alebo medom. Ja mám rada len s maslom. Hlivová polievka je jednou z mojich obľúbených polievok.
Asi ju tento týždeň urobím aj ja. :palec:

otakara 12.1.21 18:23

@milacka @Hanka H aj u mňa sú v pláne :palec:

John_Nw 12.1.21 20:05

@Hanka H … polévka z hlívy ústřičné…
To je ta „dršťovka“? Používáš k přípravě vývar?

John_Nw 12.1.21 20:09

Dnes zeleninová polévka (vývar, pórek, brokolice, cibule, česnek, kmín, kurkuma, tlučený pepř, miso).

Hanka H 12.1.21 20:16

@John_Nw Když mám, použiju. Recept jsem před časem dávala do vlákna.
Dneska se mi povedla obzvlášť ostrá verze. Dostala jsem sušené pálivé papričky odněkud z Makedonie, byla jsem upozorněna, že mám dávat opravdu mikroskopické množství, dala jsem cca 3milimetrový kousek na hrnec polévky, a stejně toho bylo až dost. Ale já ostré chutě občas vyhledávám, takže nevadilo.

Magnolie1 12.1.21 20:22

Na zítra do práce jsem si vařila těstoviny se zeleninou (cuketa, rajče, paprika, listový baby špenát) a parmezán. Dneska v jídelně byly tak hnusné francouzské brambory, že jsem to nedala a rozhodla si, že nebudu večer líná a něco si uvařím.

Já dnes oběd u mekáče v autě, no to už je taková moje tradice, já tu závodku prostě nemůžu rozchodit. Ne kvůli jídlu ani kvůli personálu, tam je tak milá paní, jak slunce v duši, ale já mám prostě z toho covidu úplně vymletou hlavu, já i na kliku sahám loktem…jako já jsem měla před tím takové tendence, tímhle se to ještě posílilo, nikdy bych třeba nešla na veřejnou toaletu. No nic. Ale za to jsem viděla dvě úplně nové krásné elektrické škodovky.

A protože jsem přijela před chvilkou z práce, tak zítra to samý a Žaba bude mít fazole z plechovky, což ho činí neskonale šťastným, a ke snídani kokosový suk. Ještěže tu nemáme Barnevernet. :o
Já jsem jela tak pozdě, že normálně byla úplně prázdná dálnice, nejprve mne napadlo, že jedu v protisměru a pak jsem voalala manželovi, v kolik začíná zákaz vycházení, kdyby mne zastavili policajti, tak abych aspoň věděla, za co mne zatýkají… :( Takže je vám jasné, že po mně nemůže chtít nikdo vařit!
Makovky si nechám na víkend, děkuju za recept! :srdce:
Hnus ten covid.

JosefKamil 13.1.21 00:57
@Hanka H píše: ..... dala jsem cca 3milimetrový kousek na hrnec polévky, a stejně toho bylo až dost. Ale já ostré chutě občas vyhledávám, takže nevadilo.

Jseš měkká. :-D Dám ti opravdu ostrou omáčku, až se po Covidu uvidíme.

Já měl kuřecí curry z Icelandu, byla to síla, nakrájel jsem do toho celou Carolina Reaper.

otakara 13.1.21 08:04

@JosefKamil :-D :lol: @frangipani_romana v tomto som podobného razenia - dvere najradšej rozrážam nohami, lakťom - odjakživa, nielen teraz, dobre, že sú už nahradené samootváracími, to je dobre! Zábradlie - rukavička, servítka, hotový Monk. Kovid to len podporil.
Pri tých makovkách som si uvedomila, že u nás dávno nebolo kakao, mám čerstvý tmavý kakaový prášok, teším sa, až to bude komplet - kakao+makovka! Neviem sa dočkať! :-)

Stránka:  « Předchozí 1 850 851 852 853 854 855 856 857 858 859 860 862 Další »
Váš příspěvek