Co jste dnes měli dobrého?

@otakara píše: :palec: :-P
potom sme mali červené rozpálené líca ako po dobrom čísle
:face_with_hand_over_mouth:
otakara 23.4.21 11:37

dnes minestrone, dukátové buchtičky s vanilkovým krémom, včera zemiaková polievka s kapustou a vegan párkom, zeleninové rizoto, poobede na olovrant pizza margherita, predvčerom hubová omáčka s detskými cestovinami, hlávkový šalát, polievku si nespomínam, :think: bola v tieto dni z červenej šošovice, vývar s hlivou :think:, ktorýsi deň jablková štrúdľa kúpená hotová, ani neviem kde 8-)

John_Nw 23.4.21 12:40

@otakara Opět kuchařský koncert. Závidím Tvým strávníkům. :rose:

Včera jako jediné jídlo dne Valkovská klobása, pak trochu kyselého zelí. Dnes vajíčka s dušenou cuketou a opravdu jsem si pochutnal. Fotku nedávám, už tu někde je.

@otakara píše:
dnes minestrone, dukátové buchtičky s vanilkovým krémom, včera zemiaková polievka s kapustou a vegan párkom, zeleninové rizoto, poobede na olovrant pizza margherita, predvčerom hubová omáčka s detskými cestovinami, hlávkový šalát, polievku si nespomínam, :think: bola v tieto dni z červenej šošovice, vývar s hlivou :think:, ktorýsi deň jablková štrúdľa kúpená hotová, ani neviem kde 8-)

Magdaléno Rettigová, vy nejíte ani mlíko, tak? A vejce?
Nakupuješ v Yeme?

Lucinela 24.4.21 07:24

Já ráno prasácky chesecaake s karamelovým přelivem ze sušenek Lotus kombinovaných s nějakými ovesnými a Lavanzu :-P . Ráno se sladké může, ne @otakara?

otakara 24.4.21 10:14

@frangipani_romana pokiaľ tu mám veganov, tak kravské mlieko nie, vajíčka áno, tie vzali na milosť a ja som si oddýchla, lebo mi to „vytrhlo trn z paty“, sú aj náhrady vajíčok, ale kvôli deťom nechcem používať moc tieto alternatívy, aby aj výsledok bol jedlý, nechcem príliš experimentovať, nie je na to čas, ak chcem aj čosi iné stihnúť :-) Na to si nájdem čas inokedy. Od Rettigovej :klaun: sú niektoré recepty menej krkolomné, napr. pohánkové kocky ako vložka do polievky a @Lucinela ja napríklad moc sladké ráno nejedávam, deti jedia rôzne kaše, ja kašu len občas, ale je fakt, že - moje slová - ráno sa môže všetko"", uvediem príklad, cibuľa, cesnak je najlepšia doobeda, všetko sa v tom bruchu spotrebuje, bez väčších problémov, problém vidím až poobede, navečer, vtedy už takéto vôbec nie, sladké tým dupľom nie, ale na to som prišla až celkom nedávno, určité zásady dodržiavam. Ale tu je viac ľudí, ktorí sa stravujú zdravo, vyvážene, preto si tu rada všeličo prečítam, nechávam sa inšpirovať. :-)

@otakara A to Yeme, chodíte tam?

Rosa N. 24.4.21 11:31

@Lucinela á! To by mi chutnalo :-) :yum:

Dnešní snídaně
(inspirovaná prý včerejším západem slunce)

otakara 24.4.21 12:10

@frangipani_romana áno, neodpovedala som ti, nechodíme tam, nakupujeme síce hlavne bio potraviny, ale tiež hlavne v zľave, alebo v akciách, nehanbím sa za to, ale zrovna sa o tom bavím s dcérou. Je rozdiel surovina, ktorú moc chcem, ale je drahá, častokrát ju kúpim, ale ak si mám vyberať napr. medzi paradajkami po 3 eurá a po 1,5 euro a aj keď je predpoklad, že tie po 3 eurá sú kvalitnejšie, chutnejšie, kúpim po 1,5 eura. Častokrát to vôbec nie je isté, že drahšie-lepšie.

otakara 24.4.21 12:15

@Rosa N. myslím, že si nabudúce rozložím pred seba obrázky s tvojimi raňajkami a určím si, čo budem mať, moja ovsená kaša odpočíva v miske už odpredvčerajška a ja ju zajtra asi fakt zjem, budem si ju krájať na kocky. ;-)
dnes bol znova zeleninový vývar, tentoraz s inou kombináciou zeleniny, pučené zemiaky s cibuľkou, miešaný šalát-ako šopský, sekaná s pridaním brokolice, musela som kamuflovať zelenú farbu, Jonáš odmieta brokolicu

mmaat 24.4.21 13:15

Losos.

Biely kvet 24.4.21 13:27

My tiež dnes losos, zemiaky a kapustovo- reďkovkový šalát s cibuľou.

otakara 24.4.21 15:11

@mmaat @Biely kvet takéto si nabudúce dám, :palec: , ale asi skôr so pstruhovým filetom, lososa nekupujeme :-)

Našla jsem v mrazáku nějaké záhadné balíčky, netuším obsah, a jeden steak z tuňáka. Tak já jsem si dala tuňáka s wok zeleninou a manžel dostane k večeři jeden rozmražený balíček.
Doufám, že to nebudou zase mražené syrové houby, které jsem mu jednou nachystala na večeři, když jsem byla na služebce. :D

Rosa N. 24.4.21 16:41

@mmaat kdybych toho lososa neviděla na vlastní oči, podezřívala bych tě, že teď budeš rozumět co které zvíře na zemi, ve vodě či v povětří mluví :snake: @Biely kvet Do nosa kokosa dáme si lososa :yum: .. mňam, tiež by som si dala! .. aspoň bílou tresku .. nebo makrelu :-)

Ochutnali jste někdo hada.. ochutnali byste? .. já (hmyz ne, ani plody moře, ale) hada asi klidně. Tím spíš byla-li by šance, že porozumím zvířecí :-) řeči.

@otakara :lol: :hug: Mám moc ráda ovesnou kaši. :rose:

Stránka:  « Předchozí 1 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 Další »
Váš příspěvek