Co jste dnes měli dobrého?

Tak už to rozmrzlo - takže jabka do štrůdlu. :-D

čili bude file s bramborovou kaší a pečená zelenina s ricottou.

JosefKamil 24.4.21 19:12

dnes narozeninová party

@JosefKamil píše:
dnes narozeninová party
mmaat 25.4.21 10:22

@Rosa N. Připadá ti ta rybiška jako had? :-D :think:
Hada bych ochutnala klidně. Jé, já bych si dala úhoře, to je skoro had, ne? :-D

A jedí se vůbec někde hadi? Tím nemyslím v Číně, tam se jedí i netopýři, ale dá se objednat had někde v restauraci?

No......neměla jsem se ptát a měla jsem ten google zavřít, že. Dobře mi tak, jdu stříhat levandule a za každým keříkem teď budu vidět kobru.

https://www.tripadvisor.cz/…t-Hanoi.html

Naprosto úžasná restaurace, skvělá obsluha a Dragon(majitel) je fantastický. Měli jsem horského hada, hadovici, hadí krev a srdce. Pro ty co hledají nevšední zážitek to je ideální místo. 100% doporučuji!!!

• Majitel nás velice vřele uvítal, seznámil s průběhem, nabidkou (jsou možné tři různé varianty dle velikosti a druhu hada) a celkovou cenou. Poté jsme se mohli „pomazlit“ s jedním z hadů. Následně před námi vybraného hada zabili (proces byl velice rychlý), vyjmuli srdce, které okamžitě příteli nabídli k vypití v panáku s alkoholel (prý to podporuje mužskou sílu). Po zabití byl had vykrven a krev nam byla s alkoholem přinesena ke konzumaci. Poté nám postupně začali přinášet jednotlivé chody, které obsahovaly všechny části hada v jedenácti různých jídlech. *

A jsou tam i fotky. :poblion:

JosefKamil 25.4.21 18:18

kuřecí prsa, brambory s tvarohem a pečený česnek

otakara 26.4.21 12:14

dnes kukuričné fusili, rýchlovka z bio cukety, hlávkový šalát, zemiaková polievka sladkokyslá, včera celozrnná knedľa, sviečková omáčka, marinované tofu, polievka zo strakatej fazule, tvarohový koláč s marhuľami, ako zájedka foccacia s čiernymi olivami a malými paradajkami

Ještě z posledních zásob z Icelandu kapustičky s vodními kaštany s kukuřicí s pestem z ricotty a rajčat.
Jinak víte, že Iceland je úplně bez zboží? :( Evidentně na ně dolehl Brexit, nakoupila jsem ještě nějaké sladkosti, Žaba miluje ty pomačkané čokoládičky a Lotus burákové máslo, nabrala jsem hromadu čedarů; ale zbytky UK zboží mají roztažené v jednom druhu po celé šířce regálu, v mrazákách tak 30 anglických položek a doložené českým mraženým ovocem a filetama, mléčné výrobky, uzeniny a nealko jen české v pár položkách. Už ani Ovomaltinu neměli a Marmite poslední dva kusy. Vypadá to tam jak u nás v konzumu v roce 1987. Tipuju, že to zavřou. :(

Byla jsem teda jen v tom malém v Kyjích, ale pochybuju, že i v těch větších to bude lepší. To mne štve teda. :( :/

otakara 28.4.21 19:30

dnes pohanská polievka s pridaním póru, palacinky s jablkovým rozvarom, mimochodom, bol veľmi chutný, z maminých goldenov, úžasná chuť. Palaciniek bola dvojitá dávka. Včera bola zelená šošovica na kari, varené štvrtky zemiakov s pažítkou, uhorka čerstvá aj sterilizovaná, mrkvová polievka so špaldovými haluškami.

otakara 29.4.21 13:54

dnes tradičná paradajková polievka-škôlkárska, ale s ovsenými vločkami, s parmezánom, kelové karbonátky, zemiaková kaša, miešaný zeleninový šalát s červenou cibuľkou

otakara 30.4.21 13:20

dnes polievka rassoľnik, sójový guláš, netradičné spojenie, išlo mi o to skôr navariť, aby som mohla v pokoji zdúchnuť do mesta a vybaviť si čo som potrebovala. Ale už kysne cesto na foccaciu, ktorá však bude oproti minulajšku menej mastná-menej olivového oleja.

chobotnica na salátě, konečně!

otakara 1.5.21 18:19
@frangipani_romana píše:
chobotnica na salátě, konečně!

ja sa nechytám, skutočná, ozajstná?! Prehĺtam sliny, ale nie od toho, že mám na ňu chuť…
dnes opakovačka, na objednávku - rajčinová polievka kapustová, ide u nás pomerne často, maličké kolienka s cícerom/cizrnou na paprike-chuť ako kuracie, recepty, čo sú po nete, sú dosť jednoduché, robievam podľa Petra Planietu s rozomletým bobkovým listom a bazalkou, dnes som nedala, dnes som pridala sušený pór. Potrebovala som rýchlo uvariť…zajtra sa budem tiež ponáhľať, idem sa dať očkovať :think:

@otakara Nojo, salát s grilovanou chobotnicí. Nemám moc ráda plody moře, jen tuhle velkou chobotnici, to je zase pro mne naopak nejlepší maso vedle hovězího. Ale manžel když to vidí, tak taky „prehltá sliny“…:D No teď už ne, už si zvykl, přece jen za 11 manželství už je vyškolený. Ale neumím to uvařit a oni to teď v tom lockdownu moc v hospodách nedělali, asi byl problém dovézt čerstvé ryby, nebo spíš neměli jistotu, že to prodají. Pro mne je to symbolické, že si to zase můžu dát - začátek konce kovidu.
Dokonce když jsem na tu chobotnici čekala v autě, přišel pro mne pán z té restaurace - je to hotel - že si mám jít sednou na zahrádku, že mají otevřeno pro hotelové hosty, takže mi udělají kafe. Byla jsem v nanosekundě venku z auta, pán prý: „Sedněte si, kam chcete!“ a já „já bych si nejradši sedla všude, já jsem skoro rok nebyla v hospodě!!!“ a lítala jsem tam jak Sněhurka když si zkoušela židličky trpaslíků :D Pán se smál…
Mně to fakt udělalo hroznou radost, my jsme strašně strikně dodržovali všechny nařízení, manžel je zarostlý jak Ezau, tak jsem si řekla, že pro jedenkrát, když jsem otestovaná a budu tam sedět sama si to kafe dát můžu… měla jsem pocit nekonečné svobody. :srdce:
A odnesla to chobotnice. :D

Stránka:  « Předchozí 1 918 919 920 921 922 923 924 925 926 927 928 Další »
Váš příspěvek