Co jste dnes měli dobrého?

John_Nw 21.10.21 19:26

Večeře v kyselém tónu - rybí pomazánka; tak trochu prasečinka, ale dobrá.

otakara 22.10.21 07:46

@John_Nw jak je dobre čítať toto vlákno, veď ja som ju ozaj dávno nerobila :think:

John_Nw 22.10.21 12:15

@otakara Ať žije Varmuža! :-)

JosefKamil 22.10.21 13:27

Brečím jak želva. Dělal jsem si Aglio Olio e Peperoncino a přehnal to s chilli. :lol:

frangipani_romana 22.10.21 17:44

Tohle mi kdysi přinesl manžel :D

otakara 23.10.21 10:43
@JosefKamil píše:
Brečím jak želva. Dělal jsem si Aglio Olio e Peperoncino a přehnal to s chilli. :lol:

ja som síce tiež čili pridala do omáčky-dnes budú meatballs z morčacieho mäsa /malo byť to čevapčiči https://www.arome.cz/profil/hanka-h/, ale to bude nabudúce a neplačem z čili, ale z cibule, ktorá mi úplne pokazila očný mejkap, všetka moja námaha je v čudu, môžem začať odznova :klaun:

otakara 23.10.21 10:45
@frangipani_romana píše:
Tohle mi kdysi přinesl manžel :D

prikúkam, najprv, že torta, potom, že len taká nejedlá tabuľka, potom, že možno sa tá šľahačková obruba dá jesť… :think: . Tak čo, je to jedlé? :cert: :klaun:

frangipani_romana 23.10.21 10:59
@otakara píše:
prikúkam, najprv, že torta, potom, že len taká nejedlá tabuľka, potom, že možno sa tá šľahačková obruba dá jesť… :think: . Tak čo, je to jedlé? :cert: :klaun:

Perníček z pouti.

otakara 23.10.21 11:05

@frangipani_romana prišla som na to, ale zadlho :-D .
Hľadám súvislosť s mojím doobedným varením a našla som toto:
dnes sú u nás farmárske trhy a aj tie perníčky sú tam a všetko možné a ja som mala v pláne tam ísť pokukať, hlavne čubricu kúpiť do mojej kuchyne :think: a nakoniec som Vierke povedala, že nikam nejdem, nestihnem urobiť domácu parenú celozrnnú knedľu a ostatné s tým spojené, lebo - kua, nestíham, vstala som trochu neskôr, urobila som si ten očný mejkap a … :cert: :cert:

frangipani_romana 24.10.21 11:36

Upekla jsem klasický jablečný a pekanovo-karamelový štrůdl a rodina se mi odměnila tím, že právě vstávají. Takže teď zbaští štrůdly a do 4 můžu být na zahrádce a nemusím vařit. :dance:
Trn pekanovec je výborný, to prolnutí chutí, já moc nemusím listové těsto a karamel vyloženě nemám ráda, sladké nejím, ale jek to splynulo, jabka, vanilka, pekany, karamel… zavonělo to tak, že jsem si s chutí kousek uřízla.

otakara 24.10.21 12:01

u nás je dnes polievka tureckej nevesty Ezo, z červenej šošovice, pridala som řapíkatý celer, myslím, že som urobila dobre a v mrazničke som mala predvarené pšeno, z ktorého mal byť nákyp s ovocím, tak dnes prišiel na rad a bol s jablkami, netradičnejší nedeľný obed, ale to vôbec u nás nevadí. @frangipani_romana nie pekany, ale pridala som mandľové hobliny a že čo to tam chrúpe - sa pýtal domáci pán

Hanka H 24.10.21 12:06

@frangipani_romana @otakara Všemožné ořechy mám v jídle ráda - ovšem problém je v tom, že koupím, a než uvařím, sním… Takhle se už několik týdnů chystám na ořechový chleba. Řapíkatý celer jsem si v poslední době velmi oblíbila - na rozdíl od bulvového vydrží v lednici neplesnivět. Dneska bude dýňová polévka s kokosovým mlékem + :think: :nevim: . Dala bych si jeden kousek toho Romanina štrůdlu - tak ho tu vychválila, že ač nemám moučníky z jablek vůbec ráda, dostala jsem na něj chuť.

frangipani_romana 24.10.21 13:18

Myslela jsem, že vám ho vyfotím, ale chápete, co se stalo.
Hani, je to superrychlovka, znáš mne. Jinak ze 100g pytlíku ořechů se jich tám dává asi 20 ks, takže ty jsem si hned po nákupu oddělila do ledničky a zbytek padl při seriálu.

Receptík:

• nastrouhat velké jablko, může být kyselé, v misce promíchat s polovinou vanilkového pudinku
  • ve smaltovaném rendlíku rozpustím plátek másla a udělat tmavý karamel, trochu ho naředit vodou, aby zůstal v konzistenci asi pasty na zuby - tak asi ze 1/2 - 3/4 hrnku cukru
  • na těsto dát jabka, nalámat ořechy a pokydat to karamelem, zase ne moc, zabalit, nahoru namáčknout celé ořechy, upéct
  • zbytek karamelu nechejte v teple, ať příliš neztuhne
  • hned po vytažení pokydat zbytkem karamelu, pěkně rovnoměrně i na ořechy - rozteče se a vsákne do buchty, takže nevadí, že je ztuhlý; sklovitý karamel ze stěn rendlíku seškrábnu, rozlámu a nasypu nahoru, příjemně to křupe

Nedává se skořice!!

otakara 24.10.21 13:55

@Hanka H v jablkových múčnikoch sme asi na tom rovnako, chuť mám len raz za čas, potom dlho nie a škoricu tiež moc neľúbim, osie hniezdo by som si ale občas dala

Renusatko 24.10.21 15:27

@frangipani_romana To zní dobře. Já mám teda naopak jablečné moučníky ráda a dost často si dělám i zapečenou ovesnou kaši s jablkem nebo i rýžový nákyp.
A sladké já teda všeobecně můžu po kilech. :lol:

Stránka:  « Předchozí 1 954 955 956 957 958 959 960 961 962 963 964 968 Další »
Váš příspěvek