Co jste dnes měli dobrého?

MagnolieS 10.9.21 18:08

Nikdo nezná ty chipsy? :-?

A líbí se mi hodně tenhle týden Prostřeno, vaří 4 foodblogeři :srdce: ta 5 jen píše/přepisuje rcpt či co :think:

Herbs 10.9.21 20:27

Pavli, taky mám ráda všechny možné zeleninové chipsy. Ty z Lidlu bývaly dřív o chlup levnější, nevím jak je to teď.
Domácí mi chutnají nejvíc celerové a z červené řepy, sušené v laboratorní sušičce a úplně bez tuku. Mému muži v nich ten tuk v chuti trochu chybí, mně ne. Po usušení je třeba je vzduchotěsně uzavřít, aby se zachovala jejich křupavost, jinak „zhoubovatí“.

Magnolie1 10.9.21 21:01

Já je občas kupuji v Rossmannu, je jich tam pár, laciné nejsou, ale jsou výborné. Jinde jsem je neviděla, doma nemám možnost je udělat.

MagnolieS 11.9.21 10:44

@Herbs Hani ahoj a děkuji :rose: a stále mám v hlavě ten dluh za Perles ;-)
Já si to myslela, že na doma to bude celkem drbačka a ten KŘUP efekt a chuť asi stejně nedocílím :nevim: holt omezím spotřebu, kouknu a ochutnám i od jiných firem v různých obchodech jak píše @Magnolie1 a v Lidlu jsem si jich vůbec nevšimla, napravím zejtra ráno.

Hanka H 11.9.21 13:16

@MagnolieS Pavli, křup efekt má i syrová mrkev :lol: ! Na té já ujíždím, chipsy mě zanechávají chladnou.

MagnolieS 11.9.21 14:27

@Hanka H Tu jedu skoro denně v práci, už mám oranž bělmo, dusí a bolí mě i zuby občas :lol:

JosefKamil 11.9.21 18:52

Grilované kuře už jsem neměl víc jak rok.

Takže: táborské slavnosti, měla jsem asi úplně všecko, včetně kočičí svatby a středověkého hovězího na švestkách, všechny ty placky vč. povidel s česnekem, chleba se sádlem, kvašáky, zázvorové placičky na ohni a mnoho dalšího.

Prosímvás dotaz: když děláte zapečené těstoviny, vaříte je předem? Já vždycky jo, ale dnes mi došlo, že je to asi zbytečné, ne? Že se to uvaří v té omáčce, jako lasagne. Či?

Hanka H 12.9.21 21:10

@frangipani_romana Předvařuji - na hodně al dente.

Magnolie1 13.9.21 08:05

@Hanka H @frangipani_romana i já, jen tak na skus a pak zapékám.
Jediná výjimka, kdy nepředvařuji jsou právě Romanou zmiňované lasagne.

Jinak včera jsem po dlouhé době vařila chilli con carne a musím říci, že se to fakt povedlo.

Vařila jsem to naposledy asi cca před 27 lety jako novomanželka, to byl tenkrát malér, protože jsem si řekla, aby to bylo dobré, že u všeho zdvojnásobím dávku - takže výsledek byl, že to nešlo udržet v puse :lol:

Hanka H 13.9.21 10:27

@Magnolie1 Lasagne také nepředvařuji, ale povrch pokapu vodou. Vidíš, chilli con carne - to už jsem také nedělala drahně let. Ale u mě je ten problém, že na to koupím speciálně hodně hořkou čokoládu, a tu pak sním dříve, než dojde k akci :-D .

@Magnolie1 tak to mam ještě 15 let čas. Já se tak těším na mušle!!!

Hanka H 21.9.21 15:39

Kuřecí polévka a farinata.

John_Nw 23.9.21 14:39

@Hanka H Paráda, Haničko. :rose:

Včera k večeři „kyselá“ rybí pomazánka s WASA. Chyběla jen vhodná zelenina.

Stránka:  « Předchozí 1 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 Další »
Váš příspěvek