Pánové, co jste dnes zkoušeli?

Reklama

Reveur 16.09.17 22:35

Dnes jsem si konečně udělal čas na „poctivou“ zkoušku Karl Lagerfeld for Him. Myslím, že fragrantikáni tomuhle říkají „OK vůně“ - je mladistvá, současná, pro volný čas i do práce, nic převratného, ale ani protivně nenápaditého. Parfém vybalí vše co má hned v prvních minutách, na „pyramidu“ se tu moc nehraje. Dominují tóny peprné fialky, zeleného jablka a abstraktních dřev zalitých jantarem. V této sestavě o sobě vůně dává vědět asi dvě hodiny, posléze se rozpadne do nasládlého jantarového oparu se špetkou levandule, které jsem si dříve nepovšiml, ale mohla být onou složkou, která parfému celou dobu dodávala příjemnou kapku dospěláckého charakteru a smiřovala můj nos s jinak spíše juvenilní kompozicí. Podtrženo a sečteno se jedná o nenáročnou, leč příjemnou vůni, která by mi například nevadila na někom v mém okolí.

BobanSK 17.09.17 17:20

Amouage Figment Man Prva reakcia pri privonani? 8-O :poblion: Vona za 150eur a smrdi to ako hrob alebo ako ked sa odtrhne klas kukurice a prstami sa rozhrnu listy a tie vlasy a privoniate si tak tak presne vonia Figment Man..Zmes zelenej potuchliny,a zemitej vone plesni..Po asi dvoch hodinach trapenia cuchovych zmyslov sa „vona“ usadi a stane sa zazrak-vona sa otoci o 180stupnov a stane sa znej jemny mix santalu,vetiveru a dalsich drevitych akordov v pravej amouage kvalite..V tejto faze sa vona stava telova cize nejde moc do priestoru co je skoda,pretoze ta zatuchla naloz teda riadne razi..Cize tato novinka od Amouage je riadny chameleon..Taku premenu som este u voni nezazil..Ale nastava tu otazka pre koho je ta vona urcena..Neviem si predstavit ze by som si ju dal do spolocnoti..Prve dve hod.je hlucna a otravna,potom je krasna ale nevyrazna..Na domace pouzitie je moooc draha..Takze ked to zhrnem,Figment je originalna ale nepouzitelna..Btw posledna produkcia Amouage je fakt originalna.Skusal som Myth Man a tam dve hod dvere od mastale,Figment zatuchly hrob..Neviem co ma caka pri Brackene ;-)

xblok 18.09.17 06:44

@BobanSK Pro mě je Bracken Man nejnositelnější vůně od Amouage, celý flakon jsem pořídil, docela hodně se mi líbí, mám ji v top 10. Je to asi jedna z nejméně originálních / výstředních vůní od Amouage, dost lidí jí to vyčítá (že je tak nějak obyčejná), pro mě je to spíš velké plus, protože ta vůně je pro mě velmi hezká, kvalitní, má dlouhou výdrž, prostě kvalitní hezká a nositelná vůně. Určitě doporučuji vyzkoušet.

BobanSK 18.09.17 08:33

@xblok Mam doma aj vzorku Brackenu,ale po zazitku s Figmentom som si povedal že si dam par dni pokoj smoiage :-) Ale urcite ju skusim..Sam som.zvedavy ;-)

Reveur 09.10.17 21:18

Guerlain Le Frenchy (Les Parisiens)

Poněkud matoucí počin. Vůně dle oficiálního vyjádření vychází z klasické Eau de Verveine a nemá se jednat „ani o reedici, ani o zcela novou vůni“. Ani ryba ani rak. Vůně se otevírá intenzivními tóny kandovaného ovocného citrónu se špetkou jemně trpké zeleně a s nepopiratelným oldschool charakterem. Zní to povědomě? Bingo - Eau Sauvage hadr. V této fázi Le Frenchy zřetelně evokuje legendární pánské citrusy přelomu 60. a 70. let, ovšem bez pisoárového větvičníku - Frenchy je „šampon“. Tahle zvláštní dvojakost se postupně přesouvá stále více na stranu současné pánské parfumerie, po většinu času mi pak připomínala jemnější vydání poslední verze Kouros Tonique (2014), která se snaží v podstatě o totéž - odít klasiku do moderního hávu. Po vyvanutí se odhalí zcela současný, modrý citrusově-akvatický základ, byť s nepostradatelnou guerlainovskou elegancí.
Vůně se chová velmi ukázněně, je spíše diskrétní, ale vydržela na mě celý den, což je u citrusové vůně pozoruhodný řemeslný výdobytek.
Le Frenchy je tak velmi pěkná, běžně použitelná vůně s charakterem kolínské vody, která však překvapí svým výkonem. Přesto se ptám - jaká je pointa? Retro/moderní charakter je zajímavý, ale ani u toho Kourose to zřejmě nebyl prodejní šlágr, když od této řady upustili, navíc řada Les Parisiens razí dosti exkluzivní cenovou politiku, tak o co se tu Guerlain snaží? Říkám si, zdali se výrobce nerozhodl zopakovat stejnou fintu jako u postupky Mon Exclusif/Mon Guerlain a nenacvičuje si tu nějakou budoucí „masovku“ pro pánské publikum. Pokud to tak je, je to vlastně velmi odvážné.

domenica 11.10.17 18:59

@Reveur
Výstižný popis, a dojmy sdílím tak, že nemám už ani moc co dodat. Frenchy jsem si od první vteřiny zařadila do škatulky „povedená dublovaná kolínská“. Dobrá úvaha s tím možným nácvikem budoucí masovky. I když Mon Exclusif možná s takovým plánem vytvořená nebyla a nápad na posunutí širšímu publiku se zrodil až s její oblibou (stejně jaku u La Petite Robe Noire).

therion 14.10.17 20:41

SSG Fragrances - Amber Oud - vôňa presne podľa môjho gusta. Ambra, drevo, pačuli, trošku levandule. Niečo ako Mauboussin Homme len nie tak prehnane aromatické. Amber Oud je trošku sladší, arabskejší ako Mauboussin. Pekná a dobre vyvážená vôňa. :palec:

Reklama

imperator 22.10.17 10:45

Skusali ste uz Alpa Farao ? co na to poviete ? :-D

Reveur 27.10.17 20:06

Mě by zase zajímalo, zda už měl někdo příležitost očichat nové pánské Y. Podle ohlasů na netu je to pro značku další schůdek do pekla a vskutku patetická reklamní kampaň tomu také nasvědčuje, ale dokud sám nezkusím… :-) :think:

Jirka84 03.11.17 14:22

Perris Monte Carlo Oud Imperial

Testoval jsem včera. Parfém má štěstí, že tu zrušili žebříček nehorších vůní - hned by tam byl. Od začátku jsem cítil jen a jen ferneta. Ne, že bych ferneta občas nepil, ale vonět tak fakt nechci :lol:
Jinak dnes dorazily odsřiky Xerjoff Zefiro, More than words a Ivory route, příští týden budu pořádně zkoušet. Speciálně na Zefira jsem zvědav - někde jsem o něm četl jako o lepší verzi GpH1 8-O

kamooo 01.12.17 07:02

Creed - Royal Oud

Aby som nechodil okolo horúcej kaše. Vývoj tam je. Úvod a koniec sa diametrálne líšia. Oudu poskromne. Ak by som chcel ospevovaného Creed-a simulovať niečim z mojej poličky, tak si na úvod streknem Verace Man (tmavý flakón 2013) a na záver to prekryjem Paul Smith Portrait for Men so štipkou Lalique Equus .
Pekné a tiež pekne drahé…
Tadááá, hotovo ;-)

Frantatata 01.12.17 08:23

@kamooo
Porcovali jsme nedávno současnou verzi, 10 ml vycházelo na cca 250 Kč.

Vůně se mi jeví do poloviny krásná a jedinečná, ale při vší té eleganci a sofistikovanosti mi později při pokračující performanci připadá jako gentleman, kterému uletěly dokonce i k.ule. :-(
Není to hrůzostrašné? :lol:

kamooo 01.12.17 09:19

@Frantatata Je to presne tak, Františku.
;-)

therion 01.12.17 10:27

Mňa Royal Oud nejak nenadchol. Bola u mňa vzorka, za tie peniaze nestojí. Vybavuje sa mi niečo podobné ako mydlová vôňa. No, thank you.

Stránka:  « Předchozí 1 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama