Co jste dneska zkoušely?

hafik 1.1.21 18:38

@Jitka77 Jituš, Tvoje recenze mě vždy hrozně baví :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

alibi 2.1.21 13:00

@Jitka77 perfektní. Včetně popisu toho materiálu. přes tu umělost se nepřenesu, po čase mi začne vadit

Jitka77 2.1.21 14:18

@alibi :-) Já taky spíš koukám, že se mi fakt dost líbí, v té bělosti je něco nelidského - každopádně je to vůně, která okamžitě zaujme, myslím @Verda2 psala, že to byla láska na první pohled…

@hafik :hug:

Lucinela 2.1.21 21:11

@Henri @Hermesfan @lilithc
Mám odstřik 30 ml od Domenicy :rose: .

Verda2 3.1.21 13:24

@Jitka77

Umíš krásně popisovat vůně, fakt klobouk dolů, moc ráda čtu Tvé recenze :rose: :inlove: :srdce: :palec:

Jitka77 3.1.21 14:09

@Verda2 Jé, díky :srdce: Vzpomínám si matně, že jsi o Signature psala, že bude hezká na jaře - dost jsem přemýšlela, jaká bude v teplejším počasí :think: protože fakt je, že důkladně zahřátá pod svetrem ztrácí tu až nesnesitelnou dokonalost a umělost, koťátkovatí a pomalu začíná příst, najednou je bezstarostnější, kulatější. Těším se, až ji vyzkouším ve vlahém povětří! A třeba i v horku, možná se z ní nakonec vyklube plážová opalovací vůně.

Magnolie1 3.1.21 14:27

@Lucinela doufám, že Shalimar Philtre bude časem na českých e-shopech za slušnou cenu

Lucinela 3.1.21 16:50

@Magnolie1
Taky doufám, chtěla bych flakón.

Verda2 6.1.21 15:54

Zkoušel už někdo tuto novinku? Vypadá moc pěkně, i když je to tedy asi 1001.odnož :-)
https://www.guerlain.com/…P014207.html
Mám pro šatičky slabost, jsem na ni zvědavá :-P

Lucinela 8.1.21 10:20

********Jen tak letem světem jsem zkoušela dvě TT a jednu lahůdku.

Tiziana Terenzi: Lince - zjistila jsem, že ji asi nemáme v databázi, což je na jednu stranu divné, ale je fajn, že někteří třeba neznají složení a nekoukala jsem se na fragranticu, takže je to čistě subjektivní dojem.
Je to sladké, hodně sladké. Jo první cítím bílé mandličky obalené v cukru. Paráda - zimní gurmánka. Potom dostanu anýzovou facku a je po nadšení. Anýz a mandle prostě ne. Zachraňuje to podivný chlad, který vůní prostupuje až do chvíle, kdy se přidá fík, ten fakt nesnáším. S touto vůní kamarádit nebudeme. Ale pro milovníky divnovůní, kterým nevadí fík a anýz, jistě krásná vůně.

Tiziana Terenzi - Eclix
O této vůni jsem si něco načetla, takže jsem lehce ovlivněna. Nicméně zase ty mandle, takže okamžik napětí… a je to doma. Mandle nejsou tak sladké, pomalu se přidává suchá vůně kosatce. Tady se připojí citrón, tam baby pudr, je to jako orchestr bez dirigenta poskládaný z těch nejlepších hudebníků, kteří podávají brilantní výkony. Vůně je teplá a suchá, zcela netypické, pro mě velmi příjemné a hlavně nevpíjí se do pokožky. Je to vůně spousty barev - bílá, fialová, zelená, žlutá, šedá, stříbrná. Ano, to je stříbrná vůně, pro někoho to může být vůně omítky, pro mě nádherná nejdivnější pudrovka jakou jsem zatím zkusila :palec: .

Caldo Gourmand - Officina delle Essenze
Opět bez znalosti složek. Zřejmě nechutně drahá a bohužel pro mě nechutně sladká. Kokosové mléko s vanilkou. Nic víc, ani nic míň necítím. Trvá to strašně dlouho, kokos je moje další problémová složka, takže z toho mi navaluje. Vůně pro extrémní dietařky, zasytí na celý den. A samozřejmě se jí nemůžu zbavit.

Suma sumárum, naštěstí jsem zkoušela postupně, jinak by mě to zabilo. Všechny tři mají obrovskou siláž. Po dlouhé době píšu recenzi na vůně, které mi nesedí - kromě Eclix - ten je nádherný, tedy pro mě, ale mít ho asi nemusím.

Lucinela 13.1.21 04:08

Arpege EdP (Lanvin)

Srovnání s Chanelem No. 5 se nevyhnu, protože prostě je to další nádherná aldehydovka, kterou si buď zamilujete, nebo vám způsobí návaly."

Připravte se, nástřik a začíná mýdlový útok aldehydů. No. 5 se pyšní srdcem z růží, jasmínu a santalového dřeva, Arpège je umně uvázaná květinová kytice, vůně broskví a santalových pilin něžně položených na černém sametu. Je to vůně plná barev, bílé konvalinky sklánějí své zvonečky k zeleným lístkům, světle fialový kosatec kvete u stěny starého domu a když ucítíte vůni fialek, musíte si sednout na zem, neb vůně je to jemná a z temně fialové barvy se vám může na chvíli zatočit hlava. Zlatá ambra zahalí květiny i s broskvemi do sladce pudrového závoje. Arpège je přítulnější než No. 5, což může milovnicím neidentifikovatelné odtaživosti a přitom intimity No. 5, vadit.
Každopádně No. 5 je moje No. 1, přece jen i přes tu krásu květin miluji chanelovský ocásek. Nicméně je důstojnou zástupkyní aldehydových krásek na mé poličce a dnešní den, který jsme spolu v mrazu strávily, mi učinila snesitelnějším. Zimu a chlad nemám ráda. Jedině dobře zvolená vůně mi může pomoci rozrazit mráz, který mi trhá srdce z těla. Dobře jsem si vybrala.

porjk 13.1.21 08:12

@Lucinela krásné :-) . Mám někde vzoreček, jdu ho vyhrabat.

Magnolie1 13.1.21 08:18

@Lucinela Arpege je krásná vůně, vždycky si vzpomenu na knihu Všichni lidé bratry jsou. Byla to signature hlavní hrdinky a myslím, že se k ní bezvadně hodila.

Lucinela 13.1.21 08:48

@Magnolie1
A já děkuji za tip, Simmel má fajn oddychovky. Hned mi naskočila Diorissimo a Láska je jen slovo :-) . Arpege byla signature Dany Medřické, alespoň se domnívám.

Magnolie1 13.1.21 09:22

@Lucinela Já Simmela mám ráda, ač se o něm píše jako i autorovi brakové literatury, Láska je jen slovo je moje nejmilejší kniha. Také si pamatuji, že Václav Vydra někde uváděl, že Arpege byla signature jeho maminky.

Stránka:  « Předchozí 1 3634 3635 3636 3637 3638 3639 3640 3641 3642 3643 3644 Další »
Váš příspěvek