Co právě čtete?

vlastina9 8.10.19 17:22

Stanislava Chmelanová- Potíže v ráji

EvulinkaH 11.10.19 10:40

Včera jsem jedním dechem přečetla od Mornštajnové Hotýlek, dneska mám nachystánu Slepou mapu-ta ženská mě baví :palec:

Hanka H 11.10.19 11:52

Galbraith Smrtící bílá - baví mě, a moc :palec: !

EvulinkaH 15.10.19 10:23

Tak na potěchu duše- Betty MacDoldová Co život dal a vzal-už asi počtvrté :inlove:

lilithc 15.10.19 18:29
@EvulinkaH píše:
Tak na potěchu duše- Betty MacDoldová Co život dal a vzal-už asi počtvrté :inlove:

Tato kniha byla kdysi mojí láskou. :-) četla jsem ji stále dokola mnoho let.Tedy samozřejmě mezi Betty i jiné knihy.Pak jsem na chvilku neměla potřebu,tak si ji půjčila dceřina kamarádka,která ji také četla denně a už ji nevrátila.
Půjčila jsem si ji po pár letech v knihovně a to kouzlo už bylo pryč.
Ale dá se říct,že mi Betty Mac Donaldová pomohla přežít. :srdce:

otakara 16.10.19 16:10

@lilithc ahoj, úplne najdokonalejšie si napísala to, čo by som povedala aj ja, okrem tej kamarádky, knižky Vajce a ja a Mary a ja som pred pár dňami priniesla mamine nech si prečíta a ak som ja jej dcéra a ona moja maminka, bude sa na tom rehúňať tak ako ja. Aj to tak bolo, dobre sa bavila. A fakt posledná tvoja veta sadla aj mne - áno, pomohla mi prežiť! :hug: Máš aj jej ďalšie knižky? A ešte jedno vyznanie, ak by som v poličke nemala žiadnu knihu, len B. MacDonald, vôbec sa nebudem hnevať. Cestičku k iným knižkám si nájdem, ale knihy od tejto autorky musím, musím mať. Rovnako mám svoju obľúbenkyňu slovenskú spisovateľku Zuzku Zgurišku, pochádza z môjho kraja, ale jej knižky sa vyznačujú špecifickým dialektom, ktorý si asi :-) dokážu vychutnať len moji krajania. :mavam: Tuto však mám podobnú skúsenosť ako ty, o jednu knižku som prišla, keď som ju v zápale nadšenia komusi požičala, odvtedy ju nemám. Je to veľa rokov.

lilithc 16.10.19 18:58

Já myslím,že krom knih pro děti a Vejce a já napsala jen tu trilogii Co život dal a vzal.Teď jsem se podívala na Wiki a nic jiného opravdu nenapsala.
Vejce a já mám, ale neměla jsem potřebu ji číst stále dokola.
Od Zuzky Zgurišky jsem nečetla nic, ale napravím to jak půjdu do knihovny. :-)
Já teď zase stále dokola čtu knihy od Alice Munroo. Jsem ráda,že jsem se jich konečně dopídila a nemusím stále dokola půjčovat.Ještě než se mi podařilo je koupit,tak mě knihovnice při výdeji upozorňovaly,že tento rok si je půjčuji už potřetí. :-)

Biely kvet 16.10.19 20:29

@lilithc Ja som našla ešte Paní Láryfáry na Megaknihách. A zdá sa mi, že napísala aj Mary a já.

lilithc 16.10.19 22:37

@Biely kvet Nevyšel ve slovenštině první díl trilogie pod názvem Mary a já,zatímco v češtině Kdokoli může dělat cokoli ?

Henri 16.10.19 23:23

@lilithc
S Alici Munro jsi me asi ty inspirovala, po dlouhe dobe jsem byla v knihovne a narazila na Prilis mnoho stesti. Bohuzel ja nemam moc rada povidky, vlastne vubec, po docteni knizky pak vubec nevim, co jsem vlastne cetla, do romanu se lepe zactu a vic se dostanu do atmosfery. Pise taky neco jineho, nez povidky? Jinak se mi knizka libi, i kdyz nektere povidky bych potrebovala s nekym diskutovat, zda jsem je spravne pochopila. :-)

Příspěvek upraven 17.10.19 v 09:50

lilithc 17.10.19 00:14

@Henri Od Alice Munro jsem četla jen povídky.V knize povídek Útěk ale povídky na sebe volně navazují se stejnými postavami,takže to by tě mohlo zaujmout.
Jak jsem psala,že mám čas od času potřebu její knihy číst stále dokola,tak je to i proto,že v těch mnohokrát čtených textech nacházím pokaždé něco nového,asi proto,že je potřeba číst mezi řádky a to mi hned napoprvé taky nešlo.
Shodou okolností teď taky znovu louskám Příliš mnoho štěstí a včera večer před spaním jsem dočetla povídku Ženy a znovu jsem nepřišla na to,proč na smrt nemocného muže ty dvě ženy obtěžovaly.
Připadá mi,že každá ta povídka je tak „našlapaná“,že se kniha nedá přečíst na jeden zátah,.Je tam těch emocí tolik,že se to naráz nedá vstřebat a pochopit.
U které povídky jsi měla pocit,že ji správně nechápeš? :-)

Henri 17.10.19 10:21

@lilithc
No vidíš, já jsem včera před spaním dočetla povídku Tvář a Ženy je myslím ta následující, tak snad dneska…
POZOR SPOILER. (pro ostatní, co se třeba chystají k četbě)
Máš pravdu, že je potřeba nad nimi přemýšlet a to moc nenahrává tomu číst je jednu za druhou v kuse. Moc jsem nepochopila U Wenlockého srázu??, proč nakonec hlavní hrdinka dává lísteček s adresou toho příbuzného Ernieho do dopisu tomu panu Purvisovi (jestli to je správné jméno), zda proto, aby se mu ta Nina případně ozvala, nebo aby se mu ten Purvis nějak pomstil??? A moc jsem taky nepochopila Jámy - zda poselství spočívá v tom, že pád do jámy v dětství má tak velký vliv na celé další směřování života toho chlapce? To mi přijde nějak přehnané…
A hned u té první, která se mi moc líbila - Rozměry?, zda hlavní hrdinka poté, co zachrání život tomu chlapci u autonehody už nemá potřebu jet/nebo být dále v kontaktu se svým manželem ve vězení?
Díky za tvé postřehy. :rose: :-)

Biely kvet 17.10.19 10:30
@lilithc píše:
@Biely kvet Nevyšel ve slovenštině první díl trilogie pod názvem Mary a já,zatímco v češtině Kdokoli může dělat cokoli ?

To neviem veru, je to možné. :-)

Pani Parzer 17.10.19 15:22

Hendrik Groen - Zi a nechaj zit :palec:

lilithc 17.10.19 21:16

@Henri Podle mého dopis s adresou hrdinka poslala panu Purvisovi aby se od Ernieho dověděl,že mu byla Nina s Erniem nevěrná.Chtěla se Nině pomstít za své pokoření na večeři s Purvisem,protože Nina ji neupozornila na to co se od ní bude na večeři čekat.Purvis byl žárlivý,takže Nina bude mít po teplém místečku u Purvise.
Jámy jsem pochopila tak,že po pádu,následné záchraně a posléze v rekonvalescenci matčině vyprávění o dálkách v chlapci probudilo jeho duchovní stránku a jakýsi mesiášský komplex.Už to jméno Jonáš značící lidskou duši,kterým se nechal posléze oslovovat.Měl za to,že byl zachráněn proto aby sám zachraňoval.Tahle stránka v něm asi už byla ale úrazem se jaksi pokřivila.Nebýt úrazu,tak z něj třeba mohl být lékař nebo někdo jiný zachraňující.
V povídce Rozměry hrdinka poté co zachránila při autonehodě život mladému muži poznala,že nic se neděje náhodou a že kdyby její muž nezabil jejich děti a ona pak za ním nejezdiila do kriminálu,tak by chlapec při autonehodě zemřel.
Samozřejmě by byla raději kdyby ji nic tak hrozného nepotkalo ale i ona poznala vyšší smysl.Osud byl naplněn a už nebylo třeba jezdit za mužem.
K povídce Ženy mě napadlo,že nevlastní matka s masérkou tak nesnášely manželku nemocného muže,že chtěly aby ten muže při nestydatých masérčiných řečech nestydatě zareagoval a tím by jeho ženu ponížili.
Akorát se to jeví tak prvoplánové a hloupé,že se mi tomu nechce věřit.

Stránka:  « Předchozí 1 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 Další »
Váš příspěvek