Jak smrdí lidé na ulici

Yvraine 20.8.18 10:18

Za poslední dva týdny mám tři otřesné zážitky.
Poprvé v Praze. V autobuse německá rodinka s dvěma dospívajícími syny. Seděli na čtyř sedadle, matka měla zuté nohy opřené o protější sedadlo, kde seděli synové, co mě zarazilo, byly špinavé neupravené nohy… Pak jsem na tu samou familii narazila ve vchodu do metra. Z tunelu vál silný průvan, čehož se matka rozhodla využít k ochlazení a vzpažila a roztáhla ruce do vzduchu. Bohužel jsem v tu chvíli šla zrovna za ní a málem jsem padla, jak ke mně průvan zavál neskutečný smrad zpocených podpaží. Deodorant zřejmě neexistující pojem a v jednom upoceném tričku absolvuje x dní…
Podruhé opět Praha. Vlna veder, vcelku upravená paní prodavačka v malé prodejně textilu. Vzduch a snad celá prodejna byla prosycená pachem potu. Z kombinace toho pachu a dusna se mi začal opravdu zvedat žaludek.
Potřetí zpět „doma“ v Bruselu. Podotýkám, že tady žádná vlna veder není, vlastně je tady dost zima max. 20-22 stupňů. Přesto se mi stalo, že když jsem zašla v obchodě s obuví víc dozadu mezi regály, opět mě do nosu udeřil smrad zatuchlého potu. Byly tam dvě neevropské ženy, která je zdrojem, jsem raději nezkoumala…
Takže bych řekla, že to je takový „globální“ nešvar.

mimi 20.8.18 19:51

@Yvraine
jeeej, Brusel, ja viem, som asi blazon, ale ja to tam mam celkom rada, no aby som nebola off topic, zatial som tam doteraz vzdy stretla nesmradlavych ludi. :think: :-D

melany 21.8.18 08:50

Kolegyně používá Playboy, do toho hodně kouří a mě . Nemůžu si pomoct, ale tato kombinace mi připomíná hnůj… 8-O

mimi 21.8.18 09:22

@melany niektoré vône sa s cigaretovým dymom fakt dosť „bijú“ :poblion: (mám v práci tri fajčiarky, a z toho jedna používa značne sladkú vôňu a ta zmesica, čo za ňou ide cestou z cigy je nazabudnuteľná)

Brach 22.8.18 09:21

@mimi ,melany - můj názor je ten, že ženská s cigaretou je fakt odpor ............měla jsem na vejšce profesorku, kde jsem měla 90min. pouze s ní - ve velmi úzkém kontaktu, seděla necelý metr ode mě a když na mě promluvila, vždycky jsme málem lehla a řekl asi, že nikdy hulit nebudu…Vím, že kuřákům se toto líbit nebude, ale brutálně bych zdražila cigarety- 100Kč za krabičku pro závisláky nic není- když to vidím v místním Konzumu kdejakej traktorista kupuje hned 3 a ještě si vybírá…
Rozhodně mě všichni kuřáci obtěžují ve veřejných prostorách, okamžitě si odsednu, pokud je to možné, mně nikdo pod nos hulit nebude.....jsem šťastná, že v hospodách to funguje a doufám, že už se zákaz nikdy nezruší, protože nekuřáků je víc a nevím, proc by zdravý člověk měl svobodně dýchat ty smrady, které mu ničí zdraví.......nechápu a odsuzuju všechny rodiče, které kouří doma v bytě, že se nedokážou ovládnout ani kvůli svým dětem, u mě to jsou sobci.........stačil mě kdysi jeden víkend u kamarádky, kde byli oba i s partnerem velcí kuřáci, balili si tabák do takovýho papírku a musela jsem s nimi strávit 2a pul dne, málem jsem z toho umřela, protože nebylo kam utéct, záclony a všechno příšerně načuchlý. Když už jsem kvůli tomu smradu nemohla ani spát, tak jsem byla zoufalá. Skvělí lidičky to jsou, ale od té doby už jsem je doma nikdy nenavštívila…tot můj názor na kuřáky. Jiné kamarádky kuřačky než tuto nemám a bydlí hodně daleko

prokera 22.8.18 09:51

@melany :-D To mě pobavilo! Ale v práci bych s ní sedět nechtěla :oops: . A co hygiena - ta je u ní ok? Nebo jen přebíjí Playboyem, co se ušetřilo na vodě :roll: ?

@Brach Souhlasím s tebou 8-) ! Proč by měl člověk doplácet na to, že si někdo jiný (dobrovolně a za své prachy :pudl: !) chce ničit zdraví? Mě teda dřív (kdy se ještě hulilo prakticky všude) kouř až tak nevadil, ale jak se kouření hodně omezilo, všimla jsem si, že mi začíná vadit mnohem víc. Dříve bylo běžné, že mi na zastávce někdo čudil pod nos a nijak mě to nepřišlo divné. Dnes mě to vyloženě obtěžuje i z větší vzdálenosti metrů :oops: .
A bezohledné kouření doma, jiným pod nos, obzvlášť dětem ani nekomentuji :cert: !

mimi 22.8.18 10:19

svojho casu som chodievala s dvomi fajciarkami na obed, vzdy to bolo „ale my ideme do fajciara“, dala som to s nimi asi dva razy, lebo, pred polievkou prva ciga, po polievke druha a po druhom jedle dalsia. Islo ma porazit, jedna vec, ze jedlo a cigaretovy dym mi skratka dvihalo zaludok a druha vec, smrdiet cely zvysok dna od cigariet, no nevedela som sa dockat odchodu domov a este som smrdela nielen sebe, ale aj dalsim trom kolegyniam v kancli. Takze som to rychle zrusila. Este je dobre combo cigareta+kava a lačný zaludok :poblion: , jedna kamoska takto mala obdobie, ze neranajkovala, len kavu a cigu, no dalo sa s nou rozpravat tak na dva metre alebo cez telefon.
A tiez, ako prislo obmedzenie a je vela nefajciarskych podnikov, tak mi cigarety coraz viac vadia. (A to je priatel fajciar, ale chodi na balkon).

Yvraine 23.8.18 10:16

My máme takovou kuřáckou rodinku v ČR za sousedy pod námi. Neskutečný horor. Oba rodiče kouří jak fabrika… to je cigareta každých 20 minut. Kouří na záchodě a v koupelně… a to bylo neskutečné. Nejdřív smrděl jen záchod, pak se to začalo šířit do předsíně a úplně jsem nesnášela, když mě ráno probudil závan smradu kouře pronikající do celého bytu. Pak jsem zjistila, že musí kouřit po celém bytě, protože mi to proniká do pokojů i skulinami kolem stoupaček topení. Po příjezdu, když se v bytě nějakou dobu nevětralo, to bylo hrozné… Měla jsem načichlé i věci v bytě. Takže jsem ve finále já musela investovat neskutečné peníze do přestavby bytového jádra a izolace stoupaček, abych necítila ten smrad na každém kroku. Chudáci děti… se divím, že nemají astma.
Neumím si vůbec představit, v jakém stavu musí být jejich byt… totálně vyuzený, když to takhle proniká do okolních bytů. Teď v létě kouří na lodžii a to také není nic moc, nesmím tam nechat moc dlouho vyprané prádlo a táhne to do bytu okny…
Domluva neexistuje… Matka je doma „na mateřské“, když byly dvě děti větší, pořídila si třetí, aby nemusela do práce, a má, jemně řečeno, kladný vztah k alkoholu. Takže celý den je doma, kouří, popíjí a řve na děti. On je takový neurvalý, agresivní primitiv.

Biely kvet 23.8.18 10:50

@Yvraine To musí byť horor! My sa hneváme, keď fajčí sused pod nami na balkóne a cítime to v celom byte, keď máme otvorené okná. A v týchto horúčavách sa vetrať musí. Ešte máme jedného experta, ktorý občas spaľuje rôzne veci za bytovkou a prádlo, ktoré mám na balkóne, musím rýchlo pozbierať, aby nebolo cítiť dymom. :cert:

prokera 23.8.18 11:51

@Yvraine …takže klasické socky :poblion: ! Zajímavé, že nejvíc hulí ti, kterým se nechce makat, to je klasika :cert: ! Jsem úplně alergická na hulící nemakačenka :cert: :cert: !!! Lituji tě! Tohle by mě zničilo, i když já si se svými sousedy taky užila peklo, dokud se nerozvedli a nevypadli z baráku. To jsem byla chvílemi i rozhodnutá, že se budu muset znovu přestěhovat, abych se nezbláznila. Neviděla jsem jiné východisko. Byli to naprostí sociopati a… samozřejmě hulili + chlastali :poblion: !

Brach 23.8.18 11:57

@Yvraine @prokera no tak to bych se asi už dávno zbláznila… bych těmhle hulícím a chlastajícím nemakačenům vyhranila místo na jiné planetě a cikány jako bonus bych jim přibalila k tomu

prokera 23.8.18 12:09

@Brach :lol: Přesně!

FlirtBoy 26.8.18 09:58

a jéje, tady se začíná vystěhovávat na jiné planety, zatím jen nepracující kuřáky a cikány…uprchlíci, zdá se, zatím nestihli nikoho z přítomných naštvat, ale určitě si poradíme i s nimi, pokud dorazí :andel:

ještě, že to tu není jako na novinkách.cz, tam už nepohodlné lidi často lidoví soudci rovnou věší a střílí

lilithc 26.8.18 15:08

Celý můj život doma provázeli kuřáci a je to opravdu hnus na entou.Napřed maminka,která kouřila od mládí a ještě než chuděra zemřela na rakovinu plic tak stačila foukat kouř mým dětem do obličeje. 10 let před odchodem na druhý břeh už nekouřila ale jak vidět,tak to bylo málo.Nestačilo mi v tom vyrůstat,protože jsem si vzala kuřáka.I jej kouření těžce zdravotně postihlo.
No a a aby toho nebylo málo,tak syn je těžký kuřák.I když se bránil,že kouří jen ve svém pokoji,tak doma bylo vše prouzené.Konečně už několik let žiju bez nikotinu ale zrovna minulý týden jsem vzala do ruky knihu,která byla roky s mnoha dalšími knihami u něj v pokoji a ten smrad v nich asi zůstane navždy. :cry:
A nejhorší ani nebyl ten smrad,ve kterém jsem musela žít ale jak píše @prokera ale pocit beznaděje.

lilithc 26.8.18 15:29

A ještě k těm konečným řešením, o kterých se zmiňuje @FlirtBoy .Když se k těm hnusným zvykům,před kterými člověk nemá kam utéct přidá další utiskování,tak není divu,že slabší nátura vezme do ruky flintu.

Stránka:  « Předchozí 1 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 Další »
Váš příspěvek