Kolik ročně utratíte za vůně?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 32 Další »
Mirka V. 15.9.08 10:50

Ingrid, je to tak :wink:

Trillian 15.9.08 10:55

Áno Ingrid, veľmi pekne si to napísala, naozaj je to o prioritách a o nekupovaní zbytočných vecí. Ja napríklad deťom kupujem oblečenie kvalitné, ale vždy v sezónnych výpredajoch, takže ma vyjde ako u číňana, alebo v sekáčoch, pričom im vydrží, kým z neho nevyrastú. Na alkohol, cigarety, bižutériu či šperky neminiem nič, lebo ma to nijako neoslovuje a stravu sa snažím kupovať tak, aby sme nemuseli nič vyhodiť. A vďaka tomu si môžem dovoliť ten luxus pekne voňať a mať v knižnici moje milované knihy.

maricka 15.9.08 10:55

...

Trillian píše:
Ja náhodou rátam každú korunu, najskôr poplatím čo musím (inkaso a pod. ) potom, čo potrebujú deti, na seba si momentálne nič nekupujem, lebo sa mi nevidí, že by mi niečo chýbalo. Jediná moja slabosť sú knihy a parfémy. Knihami som zatiaľ zásobená slušne a parfémy kupujem z toho, čo sa mi podarí ušetriť v zahraničí so zľavami aj 80% s tým, že v prípade núdze by som ich predala. Také množstvo, ako mám teraz, som však nikdy nemala, ale je to naozaj hlavne vďaka výhodným cenám na cheapsmells a FX. Vône odmalička milujem a vždy som nejakú vôňu vlastnila, aj ked to bola zvyčajne len jedna, ale kedysi neboli také možnosti ako dnes.

Taky to tak mám - knihy a parfémy:-) Zdánlivě nesourodé koníčky:-)) Akorát si prostě o svých koníčkách nemohu rozhodovat sama, kolik za ně utratím…

Oleka 15.9.08 10:58
maricka píše:Kerze, to je fajn, já to chápu, když prostě něco chceš, tak si na to peníze seženeš (pokud možno legálně ;-) ), ale třeba já mám ten problém, že at si vydělám cokoliv, tak jdou peníze do „společného fondu“ s přítelem.

Maricko, tak toho tvého přítele „obdivuji“ :lol: :wink: , asi se mu daří dost dobře, že VŠECHNO co si vyděláš - dávaš do vašého společného fondu. Myslíš si že on ze svého výdělku ani si nenechá nějakou tu tisícovku pro sebe na pivo apod ? :wink: :)

Jestli ne - tak to vám fandím, jako žena bych si něco nechávala čistě pro své potřeby, at' už jsou to koníček, nebo něco jiného.
Jo, a on by o tom ani by nemusel vědět :).

ippolita 15.9.08 11:07

ja si tiez na seba zarobim a nie je to take zle ako ked som bola studentka, ale takisto sa zamyslam nad tym, ci ich ozaj potrebujem, tie parfumy, ktore mam v tuzobniku. je to ideal, ale uvedomujem si, ze napr. v beznom zivote spotrebujem dost malo. parfumy, ktore zatial nepouzivam (pouzivam tak 3) mi stojana policke, a obdivujem ich kvoli flakonu a predstavujem si, ako a s cim by som ich nosila v idealnom svete, v mojom vysnivanom zamestnani, a vo vysnivanom zivotnom style. Realita je trochu ina, ale aj tak sa z nich tesim a planujem si kupit dalsie, ale az niekedy v marci, lebo teraz maju prednost vianocne darceky a mam dost rozsirenu rodinu, priatela a kamaratky. Myslim, ze ked sa to nejak rozvrhne, pocas roka si mozem kupit 6-8 novych voni, to mi staci, mozno aj menej.

maricka 15.9.08 11:23
Oleka píše:
maricka píše:Kerze, to je fajn, já to chápu, když prostě něco chceš, tak si na to peníze seženeš (pokud možno legálně ;-) ), ale třeba já mám ten problém, že at si vydělám cokoliv, tak jdou peníze do „společného fondu“ s přítelem.

Maricko, tak toho tvého přítele „obdivuji“ :lol: :wink: , asi se mu daří dost dobře, že VŠECHNO co si vyděláš - dávaš do vašého společného fondu. Myslíš si že on ze svého výdělku ani si nenechá nějakou tu tisícovku pro sebe na pivo apod ? :wink: :)

Jestli ne - tak to vám fandím, jako žena bych si něco nechávala čistě pro své potřeby, at' už jsou to koníček, nebo něco jiného.

No to je to, můj přítel všechno šetří a na své koníčky neutrácí, knihy čte virtuálně a novými technickými záležitostmi se jen kochá na internetu, až hodně zlevní, tak si třeba něco pořídí. Většinou hodně šetří, ačkoliv nemohu říci, že bychom kulturně nežili nebo občas nejeli na výlet. Prostě si celkově špatně nežijeme, stěžovat si nemohu. Naštěstí jsem si vyškemrala tisícovku na měsíc na své koníčky;-), ale to jen proto, že ted budu vydělávat skoro o dva tisíce víc…tak aspon něco :)

Naja 15.9.08 11:34

Nemůžeš všechny zdejší ženy házet do jednoho pytle. Je velký rozdíl, zda je někdo studentka, žena na mateřské nebo zralá žena, která si třeba už vydělá víc, nekoupí si např. tolik oblečení a raději si koupí nový parfém. Ale jsou samozřejmě také ženy, které mají dobré postavení v práci nebo movitého manžela :wink: A pak je také spousta žen, které nemají na celé balení parfému, tudíž se spokojí s odstřikem. Mohou si jich za přijatelnou cenu dovolit víc, takže místo jednoho většího balení originální vůně, mají víc druhů vůní za parádní cenu.

Ingrid 15.9.08 11:41

Měla jsem pocit,že takhle to má většina maminek,co jsme zde a jsem ráda,že jsem to vystihla,sotva stačím dočítat fórum,ale vidím,že podobně,jako já uvažujeme prakticky všecky.Myslím,že parfémy jsou pro nás něco navíc,něco,co bychom mít nemusely,ale je to krásná a milá věc a každý má něco rád,něčím si udělá radost,je to jednorázově sice mnohdy vysoká investice,ale když se spočítají drobné výdaje,které být nemusejí za měsíc,tak na ten parfém to hodí a podle mne je parfém taková aromaterapeutická záležitost a nedělá radost jen nám smaotným,ale našemu okolí taky a co může být krásnějšího,než pochvala,že krásně voníme.

cinkja 15.9.08 11:46

Já pracuji ve školství, tedy o nějakém závratném výdělku se mluvit příliš nedá. Manžel je také státní zaměstnanec, máme dvě děti na vysoké…Parfémy byly a jsou můj velký koníček. A byly časy, kdy má polička vypadala zcela jinak :cry: Ale našla jsem způsob, jak si vydělat peníze navíc a svůj koníček si užít…

Ingrid 15.9.08 11:48

Maričko,píšeš,že si špatně s přítelem nežiješ,ale výše,že kdybys žila jako studentka u rodičů,mohla bys měsíčně dát za parfémy třeba 5000,já v tom cítím rozpora určitou lítost.Zařízení krásné koupelny má jistě přednost před parfémy,abys je pak měla kde vystavit,zkrátka určité věci v životě mají zelenou,to jest bydlení,zařízení domácnosti a podobně,každá z nás to zažila a v tom pádě je nutné se uskromnit a něco si odepřít,místo tří parfémů koupit jeden a o to je pak i ta radost větší.Navíc se mi zdá,že nejsi s tím,jak u vás funguje finanční stránka vztahu spokojená a parfémy jsou jen zástupný důvod,snad se mýlím,ale jestli něco takového cítíš,bylo by dobré věci řešit,dříve,než bude pozdě nebo než nespokojenost přeroste v něco závažnějšího.

Kerze 15.9.08 11:49
:shock: :shock: :shock:
llenni 15.9.08 11:54
maricka píše:
Oleka píše:

No to je to, můj přítel všechno šetří a na své koníčky neutrácí, knihy čte virtuálně a novými technickými záležitostmi se jen kochá na internetu, až hodně zlevní, tak si třeba něco pořídí. Většinou hodně šetří, ačkoliv nemohu říci, že bychom kulturně nežili nebo občas nejeli na výlet. Prostě si celkově špatně nežijeme, stěžovat si nemohu. Naštěstí jsem si vyškemrala tisícovku na měsíc na své koníčky;-), ale to jen proto, že ted budu vydělávat skoro o dva tisíce víc…tak aspon něco :)

Maričko, já Ti do toho nechci kecat.
Ale formulace, že všechno odevzdáváš, přítel je šetřivý a ty sis dokonce „vyškemrala“ 1000,– na své koníčky mi přijde zvláštní. Jsi mladá, vzdělaná, něco si sama vyděláváš… Proč sis to takhle nastavila? Nemyslím, že máš utrácet zrovna tisíce za parfémy. Ale jak si to nastavíte v počátku, obvykle to tak poběží dál… Budete se pak dohadovat, pokud bys chtěla koupit dětem lepší boty? Budou Ti kontrolovány účtenky z potravin, jestli jsi dost „šetřivá…“ ? V mládí a ve velké zamilovanosti se dost věcí promíjí, ale možná bych se nad tím zamyslela a pokusila se změnit něco dřív, než bude pozdě. Promiň, pokud se Tě můj příspěvek dotkne, ale cítila jsem potřebu Ti říct svůj názor.

janas 15.9.08 12:01

Ileni - zrovna jsem nad tím přemyšlela a napsala bych to přibližně stejně! Šetrnost není špatná vlastnost (pokud nepřeroste v lakotu), ale aby partneři byli spokojení, musí mít tu vlastnost oba.
Něco jiného je šetrnost z nutnosti, pokud oba studujete, pak se nedá nic dělat, na zbytečnosti prostě nezbývá. Nelze mít všechno hned!
Důležité je, jaké jsou vyhlídky do budoucna.

Veverka 15.9.08 12:02

Za sebe mohu napsat, že teď v současné době musím své parfémové vášni trochu přitáhnout otěže - právě kvůli očekávanému miminku, bude třeba nakoupit spoustu věcí a v tomhle případě má mimi samozřejmě přednost. Taky jsme teď malovali a trochu v rámci prostorových možností předělávali byteček, takže peníze šly hlavně tímto směrem. Jinak si dopřeju kvalitní boty a kabelky, ráda si koupím dobrou knihu a co miluju je cestování a sport, samozřejmě v rámci možností - i když bych nejradši jela na rok kolem světa :lol: Nakupovat oblečení - kromě sportovního na hory, lyže, plavání atd.- mě moc nebere, občas najdu super kousky v sekáči, to pak nějak zkombinuju třeba s kvalitníma džínama a je to. S přítelem dáváme každý měsíc určitou částku do společné kasy, z toho jde pak nájem, různé poplatky, jídlo atd., jinak máme každý i své peníze - na koníčky, dárky atd. Plánuju pracovat i na mateřské, překládám doma, takže to nebude problém a jsem za tuhle možnost ráda, už jen proto, že bych nechtěla být na partnerovi finančně závislá. Samozřejmě ale chápu, že ne každý má tuhle možnost…

Irena 15.9.08 12:10
maricka píše:
Naštěstí jsem si vyškemrala tisícovku na měsíc na své koníčky;-), ale to jen proto, že ted budu vydělávat skoro o dva tisíce víc…tak aspon něco :)

Nechci rýpat do cizího partnerského štěstí, o němž zhola nic nevím, ale z přítele, který zabaví výplatu své partnerky, pracující studentky (před čímž smekám), a pak jí milostivě přenechá 1000 Kč z její vlastní výplaty, mám husí kůži. Maričko, mám dojem, že by sis zasloužila uznalejší přístup, ne-li rovnou uznalejšího chlapa.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 32 Další »
Váš příspěvek