Kosmetika z Asie

Barunka.svarc 28.9.19 09:35

Kosmetika z Asie

Ahoj holky,
Poslední dobou celkem jede kosmetika z Asie a ukázalo se, že je často mnohem kvalitnější a více účinná než předražené Evropské značky.
Máte už nějaké zkušenosti?
Objednávala jsem z ********* Bioaqua dual pleťový krém a rýžový peeling.
Musím se přiznat, že je to docela pecka. Pleť je rozhodně jemnější a čistější a vypadá mlaději.
Zkoušely jste třeba ten mandlový peeling? :)

*EDIT ADMIN - nepovolená reklama

chimaera 28.9.19 10:05

Další reklama:(?

MagnolieS 29.9.19 14:56

@chimaera Hmm, potřebuje prodávat … a já se Lei těšila na tvé poznatky, když jsem viděla založený vlákno, vím, že asijskou kosmetiku máš ráda ;-) a na ty :pudl:í odkazy jsem ani neklikala.
Já teda zůstala z Asie jen u masek plátýnkových i gelových, na ty nedám dopustit, obličej, ruce i nohy.
Nejvíc mi vyhovuje placenta a perly, nedávám cokoliv ze šnečka :oops:

chimaera 30.9.19 05:37

@MagnolieS Což o to, mám ráda jihokorejskou kosmetiku, ráda bych víc prozkoumala japonskou… ale jestli to dávat sem, zrovna do tohoto vlákna a tak ho víc propagovat :think:

Bylo mi divné už to označení „kosmetika z Asie“. Asie, jak ví už školáčci, je velký kontinent, vleze se sem kdeco. Mrkla jsem se na daný e-shop, tedy, a i když existuje nějaká kosmetická firma Ahri z Jižní Koreje, založená před třemi roky, o jejích výrobcích google taktně mlčí, pro k-beauty shopy je také neznámou veličinou. (Zato jsem našla další úplně stejné příspěvky nadšené uživatelky, která se prostě musí z dobroty srdíčka o úžasnou věc podělit, i když se kvůli tomu teprve musí zaregistrovat:D)
Ale..
Když se podíváme blíž na dané výrobky, už zjistíme, že jsou od různých firem.
Zaujal mě výrobek s názvem „Oční krém z Jižní Koreji“ (opravdu exaktní název). 159,– Kč. Potencionální uživatelka znalá cen jihokorejské kosmetiky v českých e-shopech se příjemně zatetelí - jihokorejský? Za stopade? Hmm..
Na co láká takový krém? Na to, že „byl navržen v Jižní Korei pro boj proti vráskám, dehydratované pleti a kruhům pod očima“. No - a čím to chce dokázat? Glycerolem, ovesným olejem a hyaluronátem sodným, naproti tomu, jak to zní, to jsou všechno na obsah 20 ml korunové položky, které třeba zrovna s kruhy pod očima nepohnou, ani když je budete nanášet zednickou lžící.
A mrkneme se na zmíněnou firmu - Rorec, podle jiných, mnohem důvěryhodnějších zdrojů, čínská firma s výrobou v Číně, zmíněný krém na Aliexpressu koupíte za 3 dolary něco (cca 80,– Kč včetně pošty).
Bioaqua Bang Bang maska za 215,– Kč (zlevněno z 428,– , považte!)? Aliexpress, 4,03 dolaru, okolo stovky v korunách. Včetně dopravy.
Paletka Imagic, 399,– (zlevněno ze 799,– , za původních osm stovek to už musí být něco, ne?) - ali nějakých +- 10 dolarů i s cestou.
Na alibabu, kde se dají stejné výrobky koupit po paletách mnohem levněji, jsem se nedívala.

Tohle se mi prostě jeví jako další vyčuránci, co se chtějí svézt na vlně obliby k-beauty a na - poněkud diskutabilní čínskou kosmetiku - naráží stejnou marži jako jiné e-shopy na korejskou. A ještě vás podvádí zavádějícími nebo zjevně nepravdivými údaji.
Prostě - Jižní Korea je v Asii, Čína je v Asii - asijská kosmetika je super; citron je k jídlu, sádlo je k jídlu - jezte sádlo, nedostanete kurděje.

Jižní Korea je demokratická země, dodržující určité standardy, jejíž náskok v kosmetickém průmyslu se odvíjí od náročnosti uživatelů, velké konkurence sobě podobných firem, které se předhání v tom najít pro zákazníka to nejlepší, a v neposlední řadě i poněkud odlišným vývojem, daným kdysi zakázaným dovozem do země. Čína… no, řekněme si to, taková úplně není.

chimaera 30.9.19 05:53

@MagnolieS Tak, a když jsme to vyjasnili (ale pozor, nikomu nakupovat nebráním, pokud někdo nakupuje normálně kosmetiku na stáncích na tržnici a rád by za ni prostě jen dal víc - jak je ctěná libost :kytka: ), proč ne šneci? Ti plžové přitom netrpí, sbírá se jen sliz, který za sebou nechávají.
Nebo to je jen představou toho slizu?

MagnolieS 1.10.19 21:57

@chimaera Super počtení, děkuji :kytka: dala sis s tím práci!
Vím, že jen sliz, ale asi právě proto, už od první masky před cca 4 - 5 lety co mi vozí letuška ze Soulu, mě ten šneček prostě odpudil :think:
Nicméně kvalitní jihokorejská kosmetika by si určitě zasloužila své vlákno, ne tuhle $rágoru, kterých tady vzniká s jedním stupidním dotazem a odkazem na reklamu denně několik :pudl: hlavně klikat!!
Admin zakročil, to je fajn, sic tiše, ale aspon něco.
A pak že frantatatismus :pankac:

Nelly 918 1.10.19 22:50

Také mám korejskou a jinou asijskou kosmetiku moc ráda. Léta jsem používala Julia temperance a velká spokojenost téměř se vším. Hlavně krémy jsou super. V poslední době jsem objevila od Holika Holika Aloe gel 99% a je to opravdu pecka. Hojí perfektně drobné ranky (coby kočkomil a veverčí náhradní matka jich mám na rukou neustále plno), vypíná a vyhlazjue pleť, zvláčňuje, je super i na vlasy. Navíc má nádherné balení. Plátýnkové masky mám také moc ráda.

chimaera 2.10.19 11:05

@MagnolieS A to si představ, že bys přišla ke kosmetičce a ta by Ti na obličej nasázela šnečky pěkně jednoho vedle druhého, ať si lezou:D
Koukám ale, že nějakou osvětu by to chtělo. Taková spousta dobré korejské kosmetiky a lidé se přitom jsou schopni (a s nadšením) spokojit za drahé peníze s čímkoliv, co má na sobě „rozsypaný čaj“ a s Tian-de…

@Nelly 918 Jj, aloe vera je na hojení super a gel od Holiky v obalu jakože aloový list je vážně roztomilý:)

Váš příspěvek