*L´ARTISAN

LavenderMouse 11.5.15 17:40

@xronos Též jsem o tom mockrát přemýšlela, např. ještě nedávno byla Penhaligon´s Artemisia na Elninu 100 ml za necelých 1 400 Kč, v Německu jde kolem 100 Euro. Používám tento srovnávač http://www.idealo.de/
Vše se mi zdá dražší minimálně o 200 Kč, na druhou stranu jsem onehdy narazila na Annick Goutal za levnější ceny než u nás + byly to vůně u nás nesehnatelné (Eau de Sud kolem 55 Euro za 100 ml).
Snad někdo vysvětlí a nebude to tím, že nám sem na východ dodávají „druhořadé“ zboží.

Arlet 11.5.15 20:24

@LavenderMouse můj skromný názor…o tvorbě cen rozhoduje několik faktorů …koupěchtivost , koupěschopnost …popularita značky…(věhlas) a tak nějak všeobecná povaha obyvatel…my češi milujeme slevy , akce …možnosti koupit levněji než jiní…a zároven nás vůnemi posedlích není většina …a možnosti jsou omezené…takže se prodávající snaží cenu upravit na naše „poměry“ na přijatelnou výši…zisk bude mít tak či tak…ale ty koupiš tady a od nich …pokud by cena byla stejná jak v zahraničním eshopu tak kde koupíš?? když navíc u nás dostaneš jako dárek polštářek s tělovým mlékem …či nějaký vzorek laciné nehezké vůně …a tam si např. můžeš i kolikrát vybrat zadarmo niche vzorky od parfémů o které máš zájem?a často dostaneš i další dárečky…my reagujeme na cenu…v zahraničí to často má opačný efekt…co je najednou moc levné.....asi nebude dost dobré …nebo není v pořádku…no já si prostě myslím že ceny našich eshopů mají uplně jinou politiku tvorby cen…vychází tak nějak z různých anket atd. a hlavně oni ty vůně neznají pro ně je to jen zboží xyz…a asi ani neznají ceny stejného zboží prodávaného v zahraničí…nebo se to odvíjí od nákupní ceny plus nějaká marže a z toho vyleze ta prodejní cena…prostě nevím…ale vím že jak spousty kosmetiky tak různých vůní se dá v zahraničí koupit levněji než u nás!!!!a chvála bohu že některé jsou u nás tedy levněji k mání… :mrgreen: to jsem se do toho zamotala že??? :zed: :zed:

LavenderMouse 11.5.15 22:16

@Arlet Smysl to dává - zejména ta koupěschopnost a Češi milující slevy :lol: Pokud by cena na zahraničních e-shopech byla stejná a neprodražila se doprava, neměli by takový obrat, proto cenu upraví a jak píšeš, vydělají tak jako tak (nedělám v obchodu, ale docela by mě zajímal poměr mezi nákupní a prodejní cenou, možná bychom se divili). Myslím, že hlavní prodejci ceny v okolních zemích znají a s ohledem na to, cos uvedla, je adaptují na naše poměry. Jak píšu, smysl to dává, třeba ještě někdo napíše svůj názor…

crazyhooker 11.5.15 22:28

Myslím, že jednodušší vysvětlení je, že jak L'Artisana, tak Penhaligon's koupil módní a parfémový dům Puig, který netrvá na přísném dodržování cenové politiky jako předchozí majitelé. Své zboží tedy nabízí prakticky komukoliv, kdo je ochotný ho koupit. S čím také souvisí obnovení všech ukončených vůní včetně Tea for Two. Zkrátka chtějí co nejvyšší zisk i za cenu ztráty prestiže a podbízení se mainstreamu. A že nějakému malému eshopu stačí 5% marže, když není předem pevně daná, je jasný důsledek poklesu ceny. Není to ale jen u nás, kde působí ElNino a Parfums, které má taky značku v nabídce, ale myslím, že po celé minimálně Evropě. Dřív jsem kupovala u nás nedostupného L'Artisana na ebay a teď tam stojí přibližně stejně jako u nás v eshopu a prodává ho několikrát více lidí. Jak jsou na tom zahraniční eshopy kromě těch zmíněných nevím.

Arlet 12.5.15 09:57

@crazyhooker to je hodně zajímavé , děkuji že jsi to tady napsala…nic z toho jsem nevěděla.To že budou vůně dostupnější a levnější je super..ted jen aby udrželi taky tu kvalitu a originalitu. :think: Penhaligons vůně vůbec nemám načichané…L´Artisany né všechny..a jsou to dost zvláštní vůně , napadá mě jestli v té snaze o větší prodejnost se nezačnou reformulovat tak aby se přiblížili té průměrnosti.

xronos 12.5.15 10:41

Hmmm, tak v tom případě by to znamenalo tu variantu, že ty obchody drží vysokou cenu a nereagují na cenové uvolnění. A vždcky se najde blbec (čti Xronos), který jim to zaplatí.
Ach jo, a já měl ještě radost, že mám 10 procent slevu :(

LavenderMouse 12.5.15 11:28

@crazyhooker Také děkuji za výlet do zákulisí :) Jukla jsem, kdo vlastní Annick Goutal a je to jihokorejská společnost AmorePacific, mají i Lolitu Lempickou… @Arlet Reformulovat snad nezačnou, Penhaligon´s jsem zkoušela nedávno 8 vzorečků a označení „zvláštní“ na ně též sedí, některé mě zaujaly moc (Lavandula, Amaranthine), jiné bych nevěnovala ani největšímu nepříteli (Bluebell, Lily of the Valley).
@xronos Používáš La Chasse? Je to docela slaďárna, nebo aspoň zatím se mi tak jeví. Mám rozeskoušeno spolu s Oeillet Sauvage, zkraje je mezi nimi docela podobnost, až budu schopná sesumírovat napíšu sem do vlákna.

xronos 12.5.15 11:52

Já ne, ale manželka. Ja nepoužívám už pár let vůbec nic :)

A nepřijde mi jako moc slaďárna. Samozřejmě musí mít člověk citlivou rukou při aplikaci. Ale to platí obecně.

LavenderMouse 12.5.15 13:10

@xronos Já se právě lekla, že jest tvůj, proti gustu žádný dišputát :lol: doporučuju zkusit i ten divoký karafiát, mohl by se jí líbit…

crazyhooker 12.5.15 13:14

@xronos Pokud větší obchody a kamenné prodejny mají stále staré skladové zásoby za původní nákupní ceny, tak hned tak nezlevní. Možná je to ale také jenom marketingový tah, jak přilákat širší spektrum zákazníků a cena se po čase vrátí zpět.

xronos 13.5.15 14:55

… no mě to teda tak vrtalo hlavou, až jsem jim ten balíček poslal zpátky a dnes objednal na ElNinu. 2000 je moc velkej cenovej rozdíl už i na mě.
A doufám že to nebude nějaká reformulace.

EvulinkaH 14.8.15 15:02

Můžete prosím někdo srovnat, jak se liší La Chasse Aux Papillons a La Chasse Aux Papillons Extreme? Děkuji

Tana1112 6.3.16 10:12

Mure et Musc vs. Mure et Musc Extreme… prosím, můžete někdo porovnat tyto dvě vůně?

Oad 31.3.16 20:28

k očichání v Praze

Zdravím, chtěla bych se zeptat, lze někde v Praze očichat vůně od L'Artisan? Ve specializovanách niche parfumerkách anebo je snad lze najít i v řetězcích? Díky za radu :)

LavenderMouse 1.4.16 12:44

@Oad Chtěla jsem poradit Ogivi v Maiselově ul. 5 v Praze, vloni v létě tam Artisany měli, ale teď jsem se dívala na jejich e-shop a v sortimentu mají pouze svíčky. Musel by říct někdo pražský, zda na prodejně parfémy stále mají, každopádně když si tam zajdeš a nepochodíš, hned v sousední ulici je parfumérie Ingredients a ta za návštěvu rozhodně stojí…

Stránka:  « Předchozí 1 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Další »
Váš příspěvek