Parfémy v knihách

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
evapoja 27.10.15 07:03

@Kjitka Jå si to snad budu muset znovu přečíst. :) Určitě se hodně mluví o vůních v harémových epizodách, ale nějak si to nepamatuju.

Hanka H 16.11.15 19:41

Čtu Ostrov Entry od Petera Maye. Hlavního hrdinu opustila manželka a zanechala po sobě oblečení provoněné parfémem Jardins de Bagatelle.

Arome renet 3.7.16 07:51

V Divce ve vlaku, str.271 , Anna strikne na polstare vonavku Acqua di Parma.

porjk 14.7.16 11:11

V koupelně byla na poličkách ze vzácného dřeva skutečná výstavka drahých parfémů......Lord Percival poznal Lily of Valley,Stephanotis,Blue Bell,Language of Flowers a desítky dalších vzácností. SMRT MODELEK-CH.Carter

Hanka H 31.7.16 17:13

Čtu Knihu Tma od B. Miniera a jedna z jedna z epizodních postav je navoněna
La Petite Robe Noire.

Michele 31.7.16 19:59

Ve Snehulakovi od Nesbeho je casto zminovan zvlastni koreneny az pansky parfem vysetrovatelky Katrin Brat a v Netopyrovi se Harry porad rozplyva nad tim, jak jeho laska nadherne voni.

Arome renet 6.9.16 10:42

V neděli v noci jsem dočetla Keplera Hřiště. Když Jasmína na „druhé straně“ v přístavu bojuje o záchranu toho nejbližšího, použije koupelnu a v ní najde ve skříňce Chanel No.5. Zhodnotí ho však jako kopii :lol:

Biely kvet 6.11.16 12:55

V knihe od Cristiny Caboniovej Vôňa parfumov sa spomína veľa vôní a aj ich výroba. Hlavná hrdinka pracuje v parfumérii a snaží sa každému zákazníkovi odporučiť vôňu, ktorá mu bude vyhovovať, samozrejme po rozhovore o jeho predstavách, túžbach, spôsobe života, o jeho spomienkach…tuším si ju ešte raz prečítam, veľmi sa mi páčila. :srdce:

Evax 7.11.16 08:09

Komisař Sharko v Syndromu E a Fahrenheit.

Verda2 23.12.16 18:20

V románu „Norma“ od Sofi Oksanen se matka hlavní hrdinky voněla Shalimarem - nyní už nežije a všichni vzpomínají, že když vešla do místnosti, tak zavanul citron s bergamotem.

Arome renet 5.2.17 12:36

V Dívce v ledu používala Andrea Chanel Chance, voněla jím celá skříň.

Hanka H 5.2.17 12:43

@Arome renet :mavam: Knihu jsem četla před více než měsícem (zase taková pecka, jakou slibovala reklama, to nebyla :? )a vzpomínám si, že autor tuto skutečnost komentoval něco jako ve smyslu, že je to naprostý vrchol parfémového luxusu, dostupný jen britské hight society… Asi nezná některé zdejší poličky, Bryndza jeden… :mrgreen:

Korsicanka 5.2.17 13:25

@Hanka H A ani niche vůně :mrgreen: :mavam:

Arome renet 5.2.17 15:30

@Hanka H máš pravdu. Kniha čtivá, ale spousta hluchých míst a některé důležité postavy nedotaženy do konce. Včera jsem si psala s jednou aromačkou, že pro většinu populace je vrchol luxusu Dior a Chanel ( dostupnost v parfumériích, kdy se nedá skoro nikde ovonět Guerlain ). Dělaly jsme si legraci, že to ještě nepoznali Profumum Roma :mrgreen:

vesper001 6.2.17 16:19

Sarah, hrdinka knihy Obchodník se smrtí (Hugh Laurie), používá Fleur de Fleurs:kytka:

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek