Prosím o radu s výběrem parfému.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »
Dagmarr 21.8.15 19:49

Odpovídat požadavkům by mohly vůně od Jimmy Choo. EdP - karamel, ovoce a květiny. Stars - spousta karamelu s pomerančem.
Obě přiměřeně sladké, s dostatečnou výdrží. Obě také chválené, takže líbivé.

otakara 22.8.15 09:52
@Hanka H píše:
@bobo69 Čisté parfémy se běžně nevyrábí a nekupují(pokud by ses podíval na netu na jejich cenu, věděl bys proč :lol: ) …

@bobo69

tak toto je, Hanko, kvalifikovaný výklad znalca pre nováčika! :potlesk:

Hanka H 22.8.15 13:44
@otakara píše:
@bobo69tak toto je, Hanko, kvalifikovaný výklad znalca pre nováčika! :potlesk:

Proboha, snad to nevyznělo moc mentorsky?! Pokud ano, tak se Ti @bobo69 (a všem případným dalším zúčastněným :mrgreen: ) hluboce omlouvám. Jen jsem nechtěla, aby se obětavý dárce :lol: honil za nějakou chimérou :mavam: .

otakara 22.8.15 19:01

@Hanka H Vôbec to tak nevyznelo, práve sa mi to páčilo, ako si to napísala, zrozumiteľne, jasne. :)

bobo69 22.8.15 19:58

Už to neřešte,už mám vybráno.

mmaat 22.8.15 19:59

@bobo69 a copak to nakonec bude?

bobo69 20.11.15 15:39
@bobo69 píše:
https://www.parfemy-elnino.cz/…m-65238.html
https://www.parfemy-elnino.cz/…ita-lempicka

Tak s Lolitkama byl uspěch…Ted se rozhoduju jestli koupit Kenzo Juungle L Elephant nebo něco jiného…Má doma někdo tyto lolitky a toho slona pro porovnání? Pokud by někdo věnoval nebo prodal kapku toho Kenza tak napište..

mmaat 20.11.15 19:06

@bobo69 Jungle Elephant můžu poslat vzoreček, kdybys chtěla, když tak napiš zprávu.

Příspěvek upraven 08.12.15 v 10:33

garage 7.12.15 09:58

Milé dámy, vážení pánové, zkusím využít stávající téma, snad to není nic proti ničemu.
Poprosil bych Vás o radu. Byl jsem podroben testu, abych jako dárek vybral nový parfém. Takže jsem zkusil sepsat stávající odzkoušené značky a chtěl jsem moc poprosit o tipy na podobné vůně, které by mohly zaujmout.
Takže stávající:

• Marc Jacobs - Fragrances Daisy
  • Giorgio Armani - Si
  • Chanel - Coco Mademoiselle
  • Lancome - Tresor in Love
  • Yves Saint Laurent - Parisienne

Všem předem moc díky za čas i ochotu. :mavam:

danaada 7.12.15 11:59

@garage Ono je takto dost těžké přesně říct, jaký parfém paní/slečna očekává. Neuvedls nic upřesňujícího např. věkovou kategorii, cenový limit apod. Z uvedeného výběru se dá říct jen to, že jde spíše o sladší vůně, bude se asi líbit pudr, růže, fialka (což je právě většinou zdrojem pudrovosti), nebude problém s pačuli (což je pro dost lidí mnohdy konfliktní složka) a bude se líbit jemnější vanilka. Ale zároveň je i možné, že paní/slečna vyhledává parfémy, které jsou známé, mají výraznější reklamu. Nepíšeš jakým způsobem si vůně vybírá, zda ji baví chodit po parfumeriích a hledat, nebo se orientuje spíš podle reklamy. Nepíšeš ani zda dostals vysloveně za úkol vybrat něco podobného, zda či bylo jen neurčitě řečeno, že si přeje na vánoce parfém......
Jako určitě by byl problém, pokud by si přála parfém a bylo jejím zvykem sáhnout po aktuální novince ve vyšší cenové katergorii, protože tomuto zadání by asi odpovídala pouze nová Chanel Chance, což je ale výrazně musková vůně a nevím, zda by se jí právě něco takového vzhledem k předchozí preferenci líbilo.
Jinak lze vybírat asi mezi moderními pudrovkami např. Trussardi My Name, Cartier Baiser Volé, moderními předělávkami klasiky např. Chanel Coco Noir,No. 5 Eau Premiére (2014) a No. 19 Poudré.
Pokud vezmu jednotlivé parfémy, pak Coco Mademoiselle je typově velice podobná Miss Dior. U Si mě kromě pudrovosti napadá i sladší květinovost, která je např. u Dolce & GabbanaThe One nebo by asi šla i její růzové verze Rose The One. Příjemné sladké pačuli je např. ve Flowerbomb, růže s fialkou např. v Rosse Essentielle Bvlgari, líbit by se snad mohla i Annick Goutal Rose Splendide.

Nicméně by opravdu nebylo špatné upřesnit věkovou kategorie a způsob, jakým si paní/slečna vybírá parfémy + přesné zadání požadované vůně, tedy zda uvedla, že chce něco podobného nebo zda její požadavek zněl jen na nový parfém.

garage 7.12.15 12:21

@danaada Moc děkuji za skvělou odpověď.
Tebou zmiňované jsem neuvedl, jelikož mě to jako chlapa nenapadlo, ale zpětně to samozřejmě dává smysl. Mea culpa! :)
Takže věk je 41, 99% času kvůli práci business móda,cenová hladina vzhledem k vánocům nehraje až takovou roli a způsob výběru je ten, že většinou na letišti, když má čas, vyzkouší co jí voní a koupí. Na reklamu nedá.
Zadání znělo: Chtěla bych nový parfém, ale chtěla bych nosit něco, co mi vybereš Ty. :) No a já na to jako chlap šel logicky a sepsal co už má oblíbené a že zkusím (s Vaší pomocí) vybrat něco podobného.
Moc děkuji za dosavadní tipy, vyzkouším. :)

Jitka77 8.12.15 10:52

@garage Já bych v takové situaci asi měla sen, že vyberu něco úplně úžasného, neprofláknutou značku - a velice rychle bych z téhle představy asi vycouvala. Klidně bych pokračovala v linii kvalitního středního proudu (tedy to, co se dá běžně koupit v parfumeriích) a jakéhosi základního mapování terénu (s podmínkou, že sama jako dárce nebudu mít s vůní problém - nebude mi vadit).

Spíš než „něco podobného“ ve smyslu podobné vůně bych vybrala „něco podobného“ ve smyslu moderní vůně od zavedené značky. Zkusila bych asi Miss Dior.

garage 8.12.15 11:54

@Jitka77 Moc děkuji za názor i tip na vůni. Ve světě parfému jsem laikem a rád se nechám vést profesionály! :kytka:

Jitka77 8.12.15 12:16

@garage No tak za profesionála se zdaleka nepovažuju :kytka: akorát už vím, že na to, aby se člověk opravdu rozkoukal ve světě vůní, potřebuje pár měsíců (a spoustu vzorků parfémů, které jen tak v obchodě neočicháte)…

Nakonec zadání znělo, abyste vůni vybral vy ;) Pak moje rada zní: jděte do parfumerie, nenechte se odchytit prodavačkou, trvejte na tom, že se rozhlédnete sám. Nenechte si vnutit „nejnovější novinku“ nebo „tohle se hodně prodává“. Bloumejte očima po regálech a myslete přitom na obdarovanou. Vyberte si tři vůně, nechte si je nastříkat na papírky, na každý ať vám napíšou název. Nečichejte k nim hned, běžte na vzduch. Pak ke každému přivoňte a co se vám nejvíc zamlouvá, to vezměte.

Je to trochu ruleta, ale obdarovaná má zjevně smysl pro adrenalin a chce být překvapená. Když vy dokážete netrvat na tom, že se jí vůně musí líbit a musí ji nosit, proč si nezahrát.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »
Váš příspěvek