wobenzym

Alena 06.11.08 09:07

wobenzym

máte s ním někdo zkušenosti s užíváním po operaci? aby to nebyly jen vyhozené peníze :cry:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Ina 08.11.08 16:33

Wobenzym

Já jsem jej užívala na doporučení zubařky, která mi prováděla 2× operaci a po týdnu na kontrole jsem byla vždy bez problémů, vše krásně zahojeno. Jestli je to tímto lékem nebo mé tělo se tak dobře reaguje, nemůžu sice 100%ně potvrdit, ale jelikož je má zubařka nejen výbornou lékařkou, ale také úžasná jako člověk, velmi lidská a milá, nikdy nedoporučuje předražené přípravky apod., tak na ni dám a hodně jí věřím.

Jil 08.11.08 17:58

Já z něho nijak nadšená nebyla. Pořídila jsem si na zkoušku dávku asi na měsíc, co to se mnou udělá. Trpím totiž často na záněty průdušek a doktorka mi Wobenzym doporučila. Asi po týdnu užívání jsem se v obličeji hrozně osypala, fakt ošklivý pupínky, co nešly zamaskovat (normálně mám čistou pleť bez problémů). Jedna kamarádka, která ho taky brala, mi potvrdila, že jí se pleť taky dost zhoršila. Docela dlouho mi pak trvalo, než se mi pleť vrátila do normálu. Navíc jsem svůj obvyklý podzimní zánět průdušek stejně dostala a 14 dnů si poležela doma. No a taky mi dost vadilo dávkování. Člověk to do sebe musel házet pomalu lopatou :lol:

Alena 10.11.08 10:53

holky díky moc za názory! já jsem to taky raději vzdala, protože sháním postřehy odjinud a přitom z kolegyně v práci vypadlo, že ho má dokonce doma a téměř plný nepoužitý.. koupili ho loni mamce na operaci štítné žlázy a tak totálně jí rozhodil celou, že ho musela přestat užívat ( ledviny, žlučník, apod. ).. jelikož jsem taky po žlučníku, nechtěla jsem k oteklé hubě riskovat ještě žlučníkové záchvaty :roll:

Kerze 10.11.08 22:01

Mně ho doporučili na hojení po zlomenině zápěstí - nevím jestli to pomohlo nebo ne - respektive - nevím, jestli by se to bez Wobenzymu hojilo lépe, ale myslím si, že mi pomohl zbavit se protilátek proti štítné žláze - alespoň dr. se divila,. jak to že zmizely. Jinak, když si tady zadáš do vyhledávání wobenzym nebo enzymoterapie vyjede ti dost článků a studií www.forumzdravi.cz na imunitu je fakt dobrý, ale musí se brát dlouhodobě :wink:

pichjit 18.11.08 21:01

Wobenzym pomáhá hojení, zabraňuje otokům, ale pokud jde o imunitu, není nijak výkonný.
Jelikož ho znám velice dobře a z blízka i z odborného hlediska, pravím jak na co…

Kerze 19.11.08 08:36

Pichjit, hojení je přece právě imunitní proces. On de-facto likviduje zánětlivá ložiska v těle. Já si třeba myslím, že mi vyléčit autoimunitní zánět štítné žlázy, kdy doktoři říkali, že se do smrti nezbavím protilátek a po půl roce braní Wobenzymu mi úplně vymizely…

pichjit 19.11.08 09:18

Vyjádřím se lépe, máte-li tento lék indikovaný odborným lékařem na konkrétní problém, na základě ověřených studiích, je vysoce pravděpodobné, že zabere. Naopak, investujete-li do něho na základě letáčků, propagačního info. na internetu, dle sloganu „Daruj Wobenzym, daruješ zdraví“, je pravděpodobnost, že házíte peníze do bezedné studny vyskoká. A nepíšu to jako zklamaný uživatel, to opravdu ne!

Alena 19.11.08 10:38

no každopádně já riskla zákrok bez wobenzymu a hojení proběhlo úplně super!!!! byla jsem na horních víčkách, minulý ČT mi vyndavali stehy, hned jsem šla do práce a od soboty už dokonce chodila úplně bez brýlí.
je fakt, že kdybych brala wobenzym, budu celé nádherné léčení přisuzovat právě jemu :lol:

pichjit 19.11.08 12:19

Prima! (a nemyslím to proti zmiňovanému léku)

Mmj. hojení je jeden z mnoha imunitních procesů…

Arome Šárka02 23.11.08 12:49

Já jsem nosič streptokoka v krku a zabírají na mě jen určitá a silná antibiotika a velice často tím trpím. No nic. A právě kvůli tomu jsem se ptala mé dlouholeté lékařky, jestli by mi Wobenzym nepomohl alespoň abych měla třeba jen na rok klid. A doktorka mávla rukou a řekla, že je to na mě, že to musím vyzkoušet, ale kdyby mi to mělo pomoci, tak by mi to doporučila už dávno. Takže nic, ale věřím, že někomu to může pomoci.

pichjit 23.11.08 14:53

Jsou lékařské studie, jako u každého léku, podle kterých je jasné, na které případy skutečně tento lék zabírá, pak je většinou doporučí konkrétní odb. lékař.
Ty případy, na které je volně kupován tzv. „na zkoušku“ jsou právě ty s poměrně neurčitou účinností.

Kriss 23.11.08 20:57

Sarka, ja mam toho zlateho maleho haj…a ( zlaty stafilokok) a lezie mi po celom tele :cry: Lekarka z plucneho sanatoria v Tatrach mi odporucila japonsku riasu Chlorellu. Mozno by zabrala aj na tvojho bacila. Zatial sa ju snazim zohnat, takze vysledok este nemozem hodnotit.

klubko 23.11.08 21:05

Holky, já bych potřebovala právě něco spolehlivého na posílení imunity. Jakmile na mě někdo něco prskne, hned to chytím. Vlastně skoro každý měsíc se potýkám s nějakým nachlazením nebo virózou. Asi před dvanácti lety mi byl doporučen Ribomunil, měla jsem časté angíny, skončila v nemocnici s podezřením na záškrt, a nakonec to opět byla mononukleosa (potřetí), ač je možné ji prý mít jen jednou. Mandle mi vzít nechtěli kvůli lehčímu astmatu. Ten Ribomunil mi tehdy opravdu zabral, ale teď jsem si o tom něco přečetla a nevypadá to jako nejlepší řešení.

pichjit 23.11.08 21:24

Klubko, Ty jsi jak můj syn. No, i já jsem měla problémy s imunitou , to tu pitvat nebudu, bolo to špatné, Wobenzym jsem měla a jak se ukázalo po pár letech - to bych z dovolením také nepitvala - není to případ, na který by zabíral. Tak též můj syn, podobný problém, to už jsem věděla že u něho by to nemělo smysl také.
Pokud jde o léky jako stimulanty imunity, je třeba opatrnost, jak jsem probírala x krát s dětskou lékařkou. Jsou bezva, ale s mírou a na základě přesných vyšetření, protože bohužel roste s užíváním i počet autoimunitních onemocnění (to se ale netýká Wobenzymu, to je v podstatě výtažek ananasu a papáji). Tudíž, pokud imunolog odborník, který se zároveň vyzná v enzymoterapii (a není pouze zainteresován abych tak řekla finančně) řekne ano, asi to šanci má, ale pokud Vám lékař jen tak řekne „no zkuste to“, je to drahý risk, risk může být zisk, leč nemusí.....

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama