X for Men

Značka:

Clive Christian

Rok:

2001

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, rebarbora, ananas
SRDCE: jasmín, piment, florentinský kosatec
ZÁKLAD: ambra, styrax, labdanum, vetiver, virginský cedr, větvičník, skořice, vanilka

Parfuméři:

Schoen Geza

Kategorie:

orientální, fougèrová

  • 25.09.13

Milujete zázvor, kosatec a temnější vůně s ćhyprovými tóny? Pak prosím o maximální pozornost, protože tahle vůně spojuje geniálně tohle vše dohromady a vůbec není pánská, jak se nám tato značka snaží tvrdit, jenže u Clivea si holt na unisex nehrají. Jednou stranou by člověk vlastně něco takového očekával od Forda :think: , i když to také není přesné, protože i přes tu temnou dekadentní stránku má vůně v sobě i tu uhlazenou britskou eleganci.

Na úvod tu máme kořenitý koktejl ze štiplavého kardamomu, který se po chvíli rozpustí v ginu, zahuštěném sladce pikantním zázvorem. Černou tmu náhle prosvětlí medově zlatý jasmínový paprsek a hebounký zapudrovaný kosatec se špetkou hřejivé ambry.

Ovšem chladivé tóny chypre s jemně drhnoucím suchým vetiverem a cedrem v kouřově prašném oparu z labdana a nasládlé skořice způsobí, že tenhle kosatec si přece jen nedá to své noir vzít. Navíc ve vás vyvolá pocit, kdy si chcete toho uhlazeného gentlemana v obleku vedle vás, co právě típnul doutník v popelníku, přitáhnout k sobě a nechat si jeho rašící strniště otírat o tvář a vnímat jeho teplo :P .

Nahlásit

Hodnocení parfému Clive Christian X for Men

Líbí se mi (10) 77%
 
Neutrální (3) 23%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama